Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Miért kockáztattok?

Apás szülés? Miért kockáztattok?

Figyelt kérdés
Szóval, kövezzetek meg, de nem vagyok az apás szülés élharcosa.Szültem 2x, de soha sem engedtem be a férjem.Pedig foggal-körömmel jött volna.Ma mondja az ismerősöm/barátnőm, hogy mióta szült, és bent volt a párja azóta- és ennek 2 éve- semmi szex, és a pali meg is mondta, hogy amit ott látott az őt sokkolta, és mint ANYÁT csodálja, de mint nő, neki megszünt létezni.Szóval áldom az eszem, hogy nem engedtem be, most is azt mondom, hogy jól tettem.Lehet, hogy embere válogatja, de szerintem egy nőnek sem kellene a szexuális életét ezzel kockáztatni.Legyünk őszinték, nem egy szép látvány.Szóval Ti hogy gondoljátok?
2010. júl. 17. 19:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
84%

"Persze azt mondja, hogy a legnagyobb csoda volt, de mit is mondhatna?"


Ha te eleve ezt nem fogadod el, nem hiszed el, akkor miért kell provokálni azokat az embereket, akik együtt szültek? Látod, így te is bántasz bennünket.........

2010. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 A kérdező kommentje:

22:03

Fogalomzavar?Degradálás=lefokozás.

Kit is fokoztam, vagy néztem le?

2010. júl. 17. 22:26
 43/142 A kérdező kommentje:

Nagyon elment a kérdés más felé, mint amit akartam.

A véleményemet akkor sem másítom meg, lehet velem napokig vitatkozni.Ennyi.

2010. júl. 17. 22:31
 44/142 anonim ***** válasza:
91%

Véleményem szerint ez a téma kb. olyan mintha azt vitatnátok meg szép-e a piros szín vagy finom-e a tökfőzelék.


Magyarán egy olyan téma amit valaki így gondol, másvalaki máshogy, és soha az életben nem fogja meggyőzni egyik tábor a másikat.

Teljesen felesleges azt hinni hogy csak az egyik tábornak van igaza, minden nő szüljön úgy ahogyan a leendő apával megbeszélik, ebben az egyész témában egyvalami számít ostobaságnak: lehülyézni (nem szó szerint) azt aki máshogy gondolja. Ha a témaindító azt gondolja hogy az apás szülés gáz hát akkor náluk ne menjen be az apa. Egy vegetáriánus sem nyit témát arról hogy fúj a hús az rossz ízű. Aki meg apás szülés híve (ÉN is az vagyok, nálunk bent lesz apuka-pár napon belül ha minden igaz :)) soha nem fogja meggyőzni a téma indítóját és vélemény-szimpatizánsait arról hogy igenis az apás szülés szép és jó.

2010. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
86%

De ha a kérdező nem kíváncsi más véleményére ni nyisson ilyen témát!

Nem ment el ez a beszélgetés más irányba pusztán mindenki leírja a véleményét! Olyan sosincs hogy mindenki egyetért, de ha valaki nehezen viseli hogy egyesek másképp látják az ne írjon ki ilyen témát.

Mert ennek az a lényege hogy leírjuk a tapasztalatainkat.

2010. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
91%

A kisfiúnk születése felejthetetlen közös élmény, mert mindketten így akartuk.


A férjem a fejemnél állt, a hátamat támasztotta, úgy bíztatott a kitolási szakaszban. Mondjuk bennünk fel sem merült, hogy "előlről" nézze az eseményeket, és ott egyébként is a szülésznő volt. De amint kibújt a fiam buksija, megnézte, és mondta: sok haja van, kitartás, mindjárt te is láthatod. De akkor ott ő a babára koncentrált, és nem arra, hogy én hogy nézek ki. A pocakomra tették, együtt simogattuk meg először. Aztán, amíg engem elláttak, elment a fiammal, és mérés, öltöztetés közben készített néhány képet. Mire visszajöttek, nyoma sem volt a szülésnek az ágyamon.

Én azt gondolom egy jó kapcsolatban, ha valóban közös a döntés, akkor nem okozhat gondot az, hogy a férj bent van a szülésnél. Sőt! Ettől csak több lettem a szemében, és mi tagadás, én is büszke vagyok rá, és végtelenül hálás a jelenlétéért.


Sajnos láttuk már egymást ennél sokkal méltatlanabb helyzetben. Akkor is egymásra voltunk utalva, csak fájdalmunkban. Nekünk meg sem fordult a fejünkben, hogy bármit is egymás nélkül csináljunk végig. Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy a miénk a legtökéletesebb házasság, nyilván nem az. De abban biztos vagyok, hogy ha egyszer a szexuális életünkkel gond lesz, az nem a szülés élményével lesz összefüggésben.


Egyébként el tudom fogadni, ha a férj úgy dönt, nem vágyik a szülőszobai jelenlétre. És azt is, ha egy nő úgy gondolja, a férfinak nincs ott keresnivalója. Nem vagyunk egyformák, ettől is szép az élet.

2010. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 A kérdező kommentje:

Igen igazad van, csak már ott járunk, hogy én vagyok a "ledegradált", amiért fel mertem tenni a kérdést.

Ezzel be is fejeztem, az hogy engem minősítenek, azért mert vitába bocsájtkoztam, magukról vonják le a konzekvenciát.

Szép jó éjszakát mindenkinek.

2010. júl. 17. 23:02
 48/142 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig mind a 36 hozzászólást, de azért leírom a véleményemet, mint választ.


Én nem kockáztattam. A mi kapcsolatunk van annyira stabil, hogy egy szülés nem teheti tönkre. És ahol egy szülésélmény bezavar a szexbe, ott valami nagy gubanc van vagy a kapcsolattal, vagy a pasi fejével, de nagyon nagy.


A férjem eleinte nem akart bejönni, de mégis meggondolta magát, mert látta, milyen sokat jelentene nekem, ha ott lenne, és nem egyedül kellene idegenek között szülnöm. A fejemnél állt, szóval nem sok vért látott, de különben is: már mindent láttunk a másikból addigra. Takarítottuk el egymás hányását, hasmenését, ápoltuk le egymás nagy nyílt sebét, ehhez képes egy szülés nem oszt, nem szoroz.


Szóval nem kockáztattam, amikor behívtam, hogy legyen ott a szülésnél, mert biztos voltam a férjemben. És nem kellett csalódnom benne. Szülés után 3 héttel voltunk együtt először orálisan, és 8 héttel vaginálisan. Az első két fájdalmasabb próbálkozás óta minden rendben, és jobb a szex, mint valaha! :-) Nem választja szét az anyát és a nőt, hanem egyszerre értékeli bennem nagyra mind a kettőt.


"Szóval Ti hogy gondoljátok?" Én így gondolom. Sajnálom a férjedet, amiért nem bíztál benne, és kizártad életetek egyik legfontosabb eseményéből.

2010. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
5%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:55


nem szoktam sipákolni viszont a kijelentésed téged minősít. Tanuéj meg normálisan irni nem bunkón.

2010. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
83%

Huh, jó kis vita kerekedett itt...nem is tudtam végigolvasni...


Én most vagyok 36 hetes, és pont ezen a dolgon vitázok a férjemmel, mert az elején Ő nem akart bejönni, nekem mindegy volt, meg is eygeztünk, hogy ne lesz bennt.

De ahogy teltek múltak a hónapok, és Ő mindenfelé beszélgetett "szülős" apukákkal, nagyon sokkal, és mind azt mondták neki, hogy micsoda egy csoda dolog, átpártolt...be akar jönni.

Én mondtam neki, hogy a vajúdás oké, de a végén majd had döntsem el Én , hogy bejöjjön-e vagy sem...

Beleegyezett ebbe a megoldásba, de látom, hogy rosszul esik neki, hogy bizonytalan vagyok.


Én is féltem a házaséletünket, viszont ebben a felállásban, féltem a köztünk lévő bizalmat is, mert Ő úgy veszi, hogy Én nem bízom benne.

Meg mostanában a dokik is tök egyértelműnek veszik, hogy apuka is bejön, ez is tök ciki helyzet volt...

Mintha Én lennék egy idióta, hogy egyáltalán elgondolkozom ezen.


na, mindegy, majd ott megoldódik a dolog...


sziasztok


Ja, és ne vitázzatok olyanon, amit mindenkinek saját szíve joga eldönteni.

Olyan, mintha vki meg akarna győzni, hogy a pacalpörkölt milyen tuti kaja, pedig én pl. úúúútálom. Soha nem tudna senki rávenni, max ha az éhenhalás várna rám.:-D


36 heteske

2010. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!