Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Miért kockáztattok?

Apás szülés? Miért kockáztattok?

Figyelt kérdés
Szóval, kövezzetek meg, de nem vagyok az apás szülés élharcosa.Szültem 2x, de soha sem engedtem be a férjem.Pedig foggal-körömmel jött volna.Ma mondja az ismerősöm/barátnőm, hogy mióta szült, és bent volt a párja azóta- és ennek 2 éve- semmi szex, és a pali meg is mondta, hogy amit ott látott az őt sokkolta, és mint ANYÁT csodálja, de mint nő, neki megszünt létezni.Szóval áldom az eszem, hogy nem engedtem be, most is azt mondom, hogy jól tettem.Lehet, hogy embere válogatja, de szerintem egy nőnek sem kellene a szexuális életét ezzel kockáztatni.Legyünk őszinték, nem egy szép látvány.Szóval Ti hogy gondoljátok?
2010. júl. 17. 19:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 anonim ***** válasza:
93%

Hát nálunk benn volt meg nem is! :)


Vajúdóba végig benn volt velem, bár ott ültem a kádba és beszélgettek a szülésznővel én csendben kiszenvedtem a fájást majd bekapcsolódtam a beszélgetésbe. Mikor jött az orvos megvizsgálni oda nem jött be, vagy ha benn volt melletem a szülőszobán mikor a doki jött ő vonult ki.....de nagyon jól esett,hogy fogta a kezem és mikor elaludtam és felkeltem örültem, hogy ő néz velem szembe. Császároztak a végén így a durva dolgokból semmit nem látott, én meg olyan kultúráltan próbáltam viselkedni (nem üvöltözni, hogy fáj fáj stb) így jól érezte ő is magát és én is, nem volt undorodás sem (amitől én féltem ) és mégis részt vett a fia születésében (amit ő szerett volna)

Ha mondjuk természetesen szülök biztos kiküldtem volna, vagy ő automatikusán ment volna.

2010. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/142 anonim ***** válasza:
31%

21.35-ös megmondta a tutit! :)


Tök igaza van.


Szerintem sem a szülőszobán múlik, hogy valaki jó apa lesz-e vagy sem. Az én férjem sem volt bent, és mégis nagyon jó apa. Ismerek olyat akinél bent volt, elvágta a köldökzsinórt is, a gyerek 1,5 éves volt, amikor elváltak.


A szülőszoba nem férfiaknak való szerintem, aki mégis akar menjen, de senki ne ezen mérje le, hogy mennyire férfi, mennyire érett, stb.


A barátnőm férje nagy büszkén mesélte, hogy ő bizony ott volt az első feleségével a szülésnél és ott állt az orvos mellett mert meg akarta nézni, hogy jön ki (és ezt nem jó értelemben mesélte), teljesen gusztustalan módon adta elő. NA, ilyen is van, ez csúcsszuper férfipéldány???! Pedig ő bent volt, testközelből nézte végig...

2010. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/142 anonim ***** válasza:
98%
Párom először nem akart bennt lenni, aztán meggondolta magát. Mondta a köldökzsinórt már nem vágja el, meg csak a fejemnél áll majd...végigcsinálta, férfiasan, büszkén nézte a fia kibukkanó fejecskéjét és vágta el a köldökzsinórt. pedig irtózik minden ilyentől. Azóta is örül, hogy bennt volt, ugyan úgy káván, mint előtt. pedig meg is híztam, de semmi változás. ez fejben dől el
2010. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:
95%
Az én párom nem csak a férjem, hanem a legjobb barátom is. Bent voltam vele kórházban, olyan műtét után, ami a legintimebb, wc-re kísértem és végig mellette is maradtam, mert egyedül még kitörölni sem tudta. Ő is a végtelenségig mellettem lesz és küzdünk együtt az élettel. Nem volt és nem is lesz gond a szexuális életünkkel, mert nem ezeken múlik. Kettőnk között úgy érzem, az intimitást és kötődést erősíti, hogy a legnyomasztóbb, legnehezebb helyzetekben is kitartunk egymás mellett és akkor is fogjuk egymás kezét, ha senki nem helyesli. Megértem azokat, akik nem szeretnék, hogy a párjuk bent legyen, én el sem tudom képzelni, hogy ekkora horderejű dolog történik velünk és ő nem lesz mellettem, és szerintem ő sem maradna kint, még akkor sem, ha erre kérnék. Mindenkinek boldog babázást kívánok!
2010. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem nézi a véres dolgokat és csak a fejed mellett áll miért menne tönkre a kapcsolta?

Nekem ott volt a férjem és mondta hogy a második szülésünkre is jön 3 hónap múlva.

Én kikötöttem hogy nem mehet ODA és nem nézegethet ODA.

Mondjuk a fejem mellől úgysem lát semmi csúnyát.

Nekem nagyon sokta segített hogy velem volt végig.



Szóval csak a VÉRES jelenetektől kell őket távol Tartani :)

2010. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/142 A kérdező kommentje:
Most kérek bocsánatot, ha felkorbácsoltam az indulatokat, a saját véleményemet osztottam meg veletek, még akkor is, ha ez sokakban visszatetszést keltett.
2010. júl. 17. 21:52
 37/142 anonim ***** válasza:
75%

21.35, ez nagyon szerencsétlenül megválasztott példa volt. A kettőt nem tudod egy nevezőre hozni, akárhogy sipákolsz. Senki nem mondta, hogy be kell mennie. Vannak emberek, akik egyszerűen alkalmatlanok arra, hogy jelen legyenek, ez tény. Viszont a hasonlatodra alapozva javítanék: azért, mert végignézted, ahogy hánysz, vagy más hány, többet nem fogsz enni? Mert a hányás valóban elég gusztustalan dolog, mégis újra eszel! A gyerek születése meg egy csoda, szó sincs gusztustalanságról.

Aki elég felnőtt, el tudja dönteni, hogy be akar-e menni, vagy sem. Ha nem, akkor nem szabad erőltetni, de ha igen, akkor nem szabad kizárni sem.

Nem igazán értem, ehhez hogy jön a pörkölt, de a lényeg, hogy nem bántásként szántam az érettséget, hanem ténymegállapításként. Van, aki nem érett erre az élményre és pont.

2010. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, te nem véleményt osztottál meg, hanem megkérdezted, miért kockáztatjuk a szexuális életünket egy ilyen "nem egy szép látvány" miatt. Várható volt, hogy indulatokat gerjeszt, ha valamit, ami az emberek nagyobbik felének szép és felemelő élmény, ledegradálsz erre a szintre. Oké, a te véleményed az, hogy jó, hogy nem engedted be, de ettől még nagyobb azoknak a tábora, akik közösen élték át a szülést, és nem okozott később gondot.

A véleményem az, hogy egy nő akkor választ jó társat, ha a másik fél előtt tud, mer ember lenni, gyengeségekkel, azzal, hogy néha csúnya, azzal, hogy van, ami neki is fáj. Ha nem választasz jó társat, akkor jön ez elő, hogy mindentől félsz, mert kockáztatja a harmóniát. Nekem eszembe sem jutott, hogy ez bármilyen gondot okozhat, mert olyan a kapcsolatunk. És nem is okozott. Ha valakinek nem ilyen a kapcsolata, az nem engedi be a férjét, és pont. De én azért örülök, hogy az én párom olyan, amilyen, és ezt is meg tudtuk osztani.

2010. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk fel sem merült hogy párom nem jön be a szülésre ő ott volt végig, és sokkal sokkal jobb lett a kapcsolatunk mint előtte (ha lehet egyáltalán). Mi szerencsére ugyan úgy gondoljuk, hogy a pici lányunk ugyan úgy belőle van mint belőlem. Ugyan annyi köze van hozzá mint nekem. És nekünk a legcsodálatosabb dolog volt hogy ezt az egyszeri és megismételhetetlen napot egyszerre éltük át! Együtt pityeregtünk mikor megláttuk a mi kis csodánkat. El sem tudtam volna képzelni hogy megvonjam tőle és magamtól ezt a pillanatot! Életem legtökéletesebb napja volt, pedig ő aztán látott engem "kifordítva", méhlepényt úgy kellett kiszedni belőlem mert nem vált le. Fél éve volt már, de a mai napig beszéd téma nálunk és látni kéne amikor az én páromtól megkérdezik milyen volt bent a szülésnél, felderül az arca és olyan élvezettel beszél róla, mint semmi másról! Imádom.
2010. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim válasza:
92%
És a barátnőd pasija aki azt mondta hogy eltávolodott tőle meg már nem nő akkor miért nem mondta azt amikor a gyereket tervezték?!Persze akkor nem voltundorító!Hát ő az itt nem erről van szó hanem a pasi megunta a feleségét és ez a kifogás!NEkem bent volt a férjem nem volt a lábam közt a fejemnél ült nem látott semmi undorítót de a világ legszebb dolga volt hogy melettem volt amikor végre egy igazi nagy család lettünk!Azt mondta hogy bánta volna egész életében ha ezt kihagyja!NA de nem vagyunk egyformák!Ezt a két félnek kell előtte megbszélni és őszintén de úgy hogy ne legyen belőle sértődés akár hogy is döntenek!
2010. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!