Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valakinek abortusza?!...

Volt már valakinek abortusza?! Holnap megyek az orvoshoz meg vizsgáltatni magam, mert vettem 3tesztet és mind3 pozitiv lett.!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 22:05
 51/108 anonim ***** válasza:
85%
Most miért kell sulykolni a kérdezőbe, hogy élethosszig tartó bűntudat, stb. Nem vagyunk egyformák! Nem biztos, hogy nála is így lesz. Valakit csak pár napig visel meg, valakit pár hónapig, másokat évekig. Rögtön olyat mondani, hogy élete végéig emészti... És ha nem?
2012. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
8%

Sokan vallonveregetnek ha elveteted.Ez a trendi.Megolni jobb mint orokbeadni.


Egyebkent vicces, hogy minden no vedekezes mellett esik teherbe.Veletlenul sem a felelosseg teljes hianya miatt.


Amugy az kulonbseg.

2012. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ilyen helyzetben nem kell tanacsot adni, mert mindannyian masok vagyunk.Van akit nagyon megvisel, van akit egyaltalan nem, es felevente megy.Ezt mindenkinek maganak kell eldontenie, hogy neki belefer-e.Velem pl. meg ot ev utan is elofordul, hogy felkavar, es sirok miatta, es biztos nem fogok soha tobbet az eletben abortuszra menni.De olyan is van, akit nem visel meg, es akkor szulje meg, es aztan ne szeresse?az jobb?
2012. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:
90%
Mellesleg a kerdezo se tanacsot kert, hanem arrol erdeklodott, hogy hogy mukodik az abortusz.
2012. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
18%
Nem csodálkozom a válaszokon.Mo-n évi 40 000 abortusz van és kb 97 000 szülés.
2012. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
77%
Ennek nem hiszem, hogy csak az az oka, hogy az anyak gonoszak.....
2012. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
84%

Ki veregeti vállon? Csak mert megértik a helyzetét és nem gyilkosnak titulálják?

"Veletlenul sem a felelosseg teljes hianya miatt." Miről beszélsz te, kifejtenéd? Képzeld, sokan igenis védekezés mellett esnek teherbe. És mi a felelősség? A szülei nyakára szülni egy gyereket, vállalva, hogy az apa nélkül nő fel és nem lesznek meg a megfelelő körülményei, mert neki esélye sem lesz jó munkahelyre 18 éves leányanyaként? Ez a felelősség?

Vagy örökbeadni? Egy még nem is létező dolgot kikapartatni meg egy valós, élő embert odaadni másnak, akit 9 hónapig benne növekedett nem ugyanaz... Az sokkal rosszabb lenne lelkileg. Lehet, hogy amcsiban ez a trendi. Én mondjuk soha nem tudnék egy megszületett gyermekről lemondani. Ha mégis, és később lennének gyerekeim, mindig arra gondolnék, hogy őt pedig cserben hagytam, lepasszoltam. Sokkal rosszabb, mint az abortusz. Lelkileg. Én egy pár mm-es valamit nem tartok embernek. Ennyi.

2012. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező, minden szempontot gondosan kell mérlegelni, dolgoknak utána lehet - és kell - nézni, adott esetben a családvédelmist pont azért tartjuk, hogy információkkal tudja segíteni a te döntésed, kérdezni kell tőle, használni kell a szolgáltatását, de dönteni nektek kell, neked, és a párodnak.

Ha valaki bármely irányban nyom, vagy manipulálni akar - ismétlem, bármelyik irányba - engedd el a füled mellett, mert az nem a te jóakaród. A jóakaródat onnan ismered fel, hogy a véleményét mondja el, szempontokat ajánl a figyelmedbe, ötleteket ad, de nem nyom semerre, nem számonkér, nem elvár, nem bűntudatot igyekszik kelteni.

2012. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
97%

"Nem csodálkozom a válaszokon.Mo-n évi 40 000 abortusz van és kb 97 000 szülés."


Anyósomnak annak idején azért volt abortusza, mert sérült gyermeke született volna. Gondolom, azt is elítéled, az is gyilkosság, mi?

Mert ebben a számadatban szép számmal akad ilyen abortusz is. Sok nő túl idősen esik teherbe, nagyobb az esélye a genetikai rendellenességnek, amit manapság nagy számmal kimutatnak.

Én örülök, hogy akkor nem született meg az a gyerek, mert akkor a párom nem születik meg sosem.

2012. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk soha nem tudnék egy megszületett gyermekről lemondani. Ha mégis, és később lennének gyerekeim, mindig arra gondolnék, hogy őt pedig cserben hagytam, lepasszoltam.


Teljes mertekben egyetertek ezzel.Nem tudom, azok, akik ezzel az orokbeadasos dologgal jonnek, belegondoltak egyaltalan, hogy mirol is van szo?Szerintem egyebkent nem is olyan egyszeru ez, hogy megszulom a gyereket, aztan mar ott is vannak erte.Gondolom eloszor arvahazba kerul szegenyke, vagy ilyesmi.Na en meg ezt nem tudnam vele megtenni.

2012. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!