Miért jó az ha egy nő 3 évig otthon marad a gyerekkel?
Ez megint egy provokatív kérdés.
A gyereknek pont,hogy jót tesz vele, igazából még tovább kellene, és fokozatosan közösségbe szoktatni. Az ami most van, hogy 2 nap alatt leválasztják anyáról,majd csodálkozunk,hogy decemberig sír, meg utálja az ovit, na az a nem jó.
Munkába tudod mikor mész vissza lehet rá készülni, egyébként terepen 1 hét alatt visszarázódsz.
3 év kihagyása semmi! Aki pl. kasszázik, vagy eladó, pincernő, fodrász, gyári munkas, de legyen akar tanar, banki alkalmazott, könyvelő - mi a nyavaját veszít azzal a 3 évvel? Dolgozhat még vagy 40-et azon kivul.
A bölcsit meg hagyjuk már, hogy az jo. Maximum nem rossz.
Nyugaton meg aki kicsit is kiemelkedeik a közeposztalybol, bizony nem megy vissza dolgozni, ha apuka keresete elég! Ha annyi penzt kapnanak mint nálunk, tudod mikor mennenek vissza az első 2 évben...
"még a gyereknek se tesz vele jót"
Mesélj.
"A világ fejlett részein sokkal korábban mennek bölcsibe a gyerekek."
Sőt, jobb helyen még szoptatós dajkát is fogadnak.
De szerintem kevered itt a "bölcsibe mennek" és a "bölcsibe KELL menniük" dolgot.
Vagy inkább fogalmazzunk úgy: idehoztál egy tök irreleváns szempontot anélkül, hogy legalább az érvelés látszatát fenntartanád.
#11 Én egyetemen tanítok, kutatok. Programozok is :)
Nagy vonalakban követtem a kutatócsoportom munkáit, sokat irodalmaztam (publikaciokat olvastam). 3 év utan mentem vissza. Kb. mintha el sem jöttem volna. Az a 3 év nem jelentett gondot.
Tudod mi jelent gondot? Hogy 4-re menni kell oviba a gyerekert. A kiserletek miatt regebben sokat túlóráztam (lecsúsztattam altalaban, hol 12 oraztam, hol csak törzsidőben voltam bent). Na ez már nem megy, es ez rossz. Mindent agyon kell szervezni. Hogy a betegségekről ne is beszéljunk... rengeteget vagyunk itthon az ovis betegségek miatt.
Ugyhogy az a 3 ev a legkevesebb, hidd el!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!