Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar bárki is gyereket?

Miért akar bárki is gyereket?

Figyelt kérdés

Olvasom sok helyen, hogy kapcsolatok hűlnek ki a gyerek miatt, mert állandóan körülötte kell ugrálni, és nem marad semmi szabad idő a párnak magukra.


Idegesítő ahogy sirnak folyamat, és én egyáltalán nem is látom a kisbabákat cukinak, sőt, szerintem nagyon csúnyák. A nagyobb gyerekek között van olyan kislány-kisfiú aki értelmesebb, ők aranyosak tudnak lenni, de egy kisbaba az csak maga alá sz.rik, meg okádik...és aludni se lehet tőle, legalábbis ezeket olvastam itt is.


Meg én nagyon szeretem a páromat, nem akarom hogy egy gyerek közénk álljon, és semmi időnk ne legyen egymásra. Vele akarok csak programozni, otthon egymással lenni, lazulni. Egy gyerek mellett nem lehet. Mert a gyereknek kell ugrani ha bőgni kezd, én meg nem bírom amugysem a gyerek sírást.


Aztán nem is lehet elmenni sehova sem közösen, mert valakinek otthon kell lennie a gyerekkel...miért jó bárkinek is ez? Hogy lehet úgy élni, hogy közben nem is tudtok egymással foglalkozni, kettesben?...egyáltalán szeretik egymást az ilyen párok?..


Meg ha felnő, mivan ha egy szörnyű ember lesz belőle? Hiába neveled nagyon jól, a személyiségét nem tudod teljesen formálni. Mindenkinek van egy alap személyisége. Ha rá nézek egy kisbabára, ez jut mindig eszembe, hogy talán egy rohadék lesz, vagy egy idióta kretén, tini korában pedig egy seggfej aki másokba köt bele...


Nem akartam senkit megbántani, tudom hogy nyersen fogalmaztam meg magam, de egyszerüen annyira fura ez nekem...:(


16/l



aug. 15. 13:34
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
35%

16 éves létedre nagyon jól látod a dolgokat, sok idősebb tanulhatna tőled, aki nem tudja elfogadni, hogy nem mindenki ugyanúgy akar élni. Sokan tényleg úgy győzködik a másikat, hogy legyen gyereke, mintha az ő életük lenne. Szerintem ebben van tudat alatt egy olyan, hogyha ők ezt a sok szívást bevállalták, akkor nehogy már más ne csinálja. Ezért támadnak azonnal vissza olyan frázisokkal, hogy te nem tudod mi a boldogság, nem tapasztalod meg ezt a csodát, ki visz majd egy pohár vizet stb.

Közben meg jól tudják, hogy gyerek nélkül is sokan boldogabbak, mint ők és ez fáj nekik.

aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
62%

35. Igen, vannak olyanok akik leszólják , elítélik azokat akik nem akarnak gyereket, mert túl sok nyűg, meg önzőnek bélyegzik, ismerem a típust:), de nem kell velük foglalkozni.

Az olyan emberek akik elégedettek, boldogok a saját életükben, azokkal a döntésekkel amiket meghoztak, azok nem fognak másokat elítélni emiatt. Aki meg igen, az csak a frusztrállcióit akarja valahogy levezetni, ha pl titkon ő rosszul döntött, mégse való neki a gyerek, de erre csak akkor jött rá amikor már nem tudta visszacsinálni, bizony megkeseredik, és károgó szánalomtengerré válik, aki szeret beleugatni mások magánéletébe. Mi is belefutottunk már ilyenekbe, de nem kell foglalkozni velük, elég nekik a saját nyomoruk. Úgyis abba fulladnak majd bele.😂

aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
62%
#42 Így van, akinek rendben van az élete, az nem foglalkozik másokkal. A baráti körünkben mindenkinek van gyereke, de senkit nem érdekelt, hogy nekünk miért nincs. A családban úgyszintén. Csak ostoba idegenek piszkáltak miatta.
aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

39 te már csak szimplán kötözködsz, de úgy hogy nem is látsz bele az életembe, vagy a párkapcsolatomba. Nem tudsz a páromról semmit, de képzeld ő a legszorgalmasabb ember, a semmirevaló ellentéte, és egyáltalán nem élősködik rajtam, kölcsönösen szeretjük egymást, és megadunk egymásnak mindent ugyanúgy. Mennyire egy megkeseredett személy vagy hogy a páromba kezdesz el bele kötni, vagy a párkapcsolati szokásunkba úgy, hogy témába sem vág.


Ja és nem mindengyik ember lesz felnőtt korára önálló, ez nem ettől függ, ha már ennyire okoskodni akarsz.


És igen ő a kisbabám, de ő is ugyanúgy szeretget engem és törődik velem.

aug. 16. 12:07
 45/50 A kérdező kommentje:

41: hahaa köszönöm! ☺️❤️

"Szerintem ebben van tudat alatt egy olyan, hogyha ők ezt a sok szívást bevállalták, akkor nehogy már más ne csinálja. Ezért támadnak azonnal vissza olyan frázisokkal, hogy te nem tudod mi a boldogság, nem tapasztalod meg ezt a csodát, ki visz majd egy pohár vizet stb."

Amúgy ezen gondolkodtam el én is! Sokan tényleg csak ilyenek szerintem, hogy ha nekik végig kellett menniük a sok kellemetlen dolgon, akkor másnak is ugyanúgy legyen kellemetlen. Furcsa, hogy mennyire lehuzóak egyébként az ilyen emberek, ahelyett hogy intelligensen elfogadná a másik döntését, csak problémázik, és szerintrm belűl igazságtalannak is érzik, hogy a másik nem szenved. Nem kollektíven a gyerekesekre értem ezt egyáltalán!!! Hanem az ilyen lehuzó energia vámpírokra, mint amilyenek egyesek a kérdésem alatt.


42: pontosan! Aki boldog, elégedett, az nem fogja a másik kárát akarni, akár tudatalatt is. Amúgy érdekes hogy te neked is ez az elméleted, mint nekem és a feletted levő emberkének :D

"Mi is belefutottunk már ilyenekbe, de nem kell foglalkozni velük, elég nekik a saját nyomoruk. Úgyis abba fulladnak majd bele.😂"

XDD igen! Meg ők alapból nyomorognak, hisz különben nem is lennének ennyire mogorvák és akaratosak, erőszakosak másokkal, akik máshogy gondolkodnak :D amúgy ti hogy reagáltátok le az ilyen embereket? :D

aug. 16. 12:19
 46/50 anonim ***** válasza:
71%
16 évesen minek agyalsz ezen? Valószínűleg mire oda jutsz másik pasid lesz. Ha pedig akkor sem akarsz gyereket az se gond,de a leendő pároddal előre nem árt tisztázni,hogy te nem akarsz gyereket.
aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
83%

"tini korában pedig egy seggfej aki másokba köt bele..."


Hát, igen... Ez sajnos megesik... Khm :D

aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
35%

mert az emberek hülyék. Hogy miért akar valaki gyereket? Ösztönök. Primitív önkontrollálatlan ösztönök. És akkor rájövünk hogy annyira nem különbözünk az állatoktól :D Én is érzem, hogy gyereket akarok, de csak az ösztön szinten, ha igazán belegondolok úgy is az lesz mindig a végén, hogy mi a fsznak? Tök jó életem van, azt csinálok amit akarok, ha kedvem van egész nap az ágyban döglök, tvzek, xbox, vagy felülök a motoromra és elmegyek amerre akarok, ja igen, mert már felnőttem van munkám saját keresetem és nem tart el senki.


30/f (tehát a hülye "majd felnősz" dumátok már itt megdőlt. Ha meg azért nem vagyok felnőtt mert nem akarok gyereket akkor inkább ti vagytok az idióta komcsik, hogy mert nem állok be a birka tömegbe ki vagyok rekesztve xD )

aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
42%
Aki nem akar gyereket az nem érzi ezt az "ösztönt"... aki akar szül,aki nem akar nem szül. Ennyi,amíg meg nincs gyereked nem értheted meg milyen az ha van. Én is csak szülés után értettem meg igazán ,pedig lényegében én neveltem fel a tesómat és mégis egészen más.
aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
48%

#48

Én is a gyerek nemakarók taboraba tartozom, de attól még tisztaban vagyok azzal, hogy henyélni, lazulni, barhova jönni-menni pont hogy "ösztön". Ami jól esik, barmikor, bárhol, az örömök vágya, korlatozas nélkul. A belső szabadosság kiélese. Nincs ezzel gond, de egy fikarcnyit sem kevésbé vagy ösztönlény. Csak másfele hajt a véred.

aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!