Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar bárki is gyereket?

Miért akar bárki is gyereket?

Figyelt kérdés

Olvasom sok helyen, hogy kapcsolatok hűlnek ki a gyerek miatt, mert állandóan körülötte kell ugrálni, és nem marad semmi szabad idő a párnak magukra.


Idegesítő ahogy sirnak folyamat, és én egyáltalán nem is látom a kisbabákat cukinak, sőt, szerintem nagyon csúnyák. A nagyobb gyerekek között van olyan kislány-kisfiú aki értelmesebb, ők aranyosak tudnak lenni, de egy kisbaba az csak maga alá sz.rik, meg okádik...és aludni se lehet tőle, legalábbis ezeket olvastam itt is.


Meg én nagyon szeretem a páromat, nem akarom hogy egy gyerek közénk álljon, és semmi időnk ne legyen egymásra. Vele akarok csak programozni, otthon egymással lenni, lazulni. Egy gyerek mellett nem lehet. Mert a gyereknek kell ugrani ha bőgni kezd, én meg nem bírom amugysem a gyerek sírást.


Aztán nem is lehet elmenni sehova sem közösen, mert valakinek otthon kell lennie a gyerekkel...miért jó bárkinek is ez? Hogy lehet úgy élni, hogy közben nem is tudtok egymással foglalkozni, kettesben?...egyáltalán szeretik egymást az ilyen párok?..


Meg ha felnő, mivan ha egy szörnyű ember lesz belőle? Hiába neveled nagyon jól, a személyiségét nem tudod teljesen formálni. Mindenkinek van egy alap személyisége. Ha rá nézek egy kisbabára, ez jut mindig eszembe, hogy talán egy rohadék lesz, vagy egy idióta kretén, tini korában pedig egy seggfej aki másokba köt bele...


Nem akartam senkit megbántani, tudom hogy nyersen fogalmaztam meg magam, de egyszerüen annyira fura ez nekem...:(


16/l



aug. 15. 13:34
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem hogy egy 16 éves gyerek lányt kellene itt bárkinek is meggyőzni 🙂
aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
68%

Azon gondolkodtál már, hogy kutyát (macskát) miért akar valaki?

Hullik a szőre, feszt takarítani kell utána, szétszedheti a lakást/kedvenc ruháidat/cipőidet, vinni kell sétálni, akkor is, ha fáradt vagy, nincs kedved, nincs időd, hideg van, meleg van, esik a hó vagy eső, fúj az orkánerejű szél stb.

Kaját kell neki venni drága pénzen, ha beteg, akkor hordhatod dokihoz, ami vagyonokba kerülhet.

Ráadásul ha nem tudod kire bízni, akkor ugrik a program, nyaralás, mert mindenhová nem viheted magaddal. Mégis csomóan tartanak kutyát, és imádják is...

Konklúzió: az vállal gyereket (tart kutyát), aki úgy érzi, hogy a jó oldala ellensúlyozza majd a rosszat, tehát megéri a sok lemondás az örömért, amit majd kapni fog. Márpedig egy gyereket is csodálatos dolog szeretni, nem csak a párunkat.

Az, hogy te még nem vágysz a gyerek által nyújtott örömökre és a vele járó felelősségre, az így van rendjén, de ne is agyalj ezen. 16 évesen ezt nem kell értened. És nem is kényszerít senki, még 40 évesen sem (legalábbis remélhetőleg).

U.i.: én azt nem értettem anno, hogy hogy lehetne rosszabb dolgozni, mint suliba járni, hisz ott legalább végez az ember, és akkor már legalább nem kell estig tanulni, készülni, házit írni stb. Na, mostmár tudom, minden megvilágosodásnak eljön az ideje 😀

aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
86%

Én pl ahogy egyre idősebb leszek, egyre biztosabb vagyok benne, hogy én nem akarok gyereket. Sokan azért nagyon naivan állnak a témához, csak a pozitív habos-babos részét látják. Ahogy a házasságnak is. Aztán csodálkoznak, amikor 5 éves sincs a gyerek és már a válóperük megy. Csak éppen a gyereket nem lehet visszacsinálni úgy, mint a házasságot.

Sokan megbánják, persze vannak olyanok is, akik erre vágytak és élvezik. Nem szabad, hogy más befolyásolják majd a döntésben, amikor el kell majd döntened, hogy vállalsz-e vagy sem gyereket. Csak a saját vágyaidat kell a leendő párodéval összehangolni. Senki másnak nincs joga beleszólni,anyós, após, szüleid.

aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
16: anyám döntése volt, hogy megszüljön engem vagy sem, ha nem szül meg akkor neki is könnyebb lett volna az élete. És gondolom én is magam alá szarhattam, mert annyi eszem volt mint egy kő darabnak, ahogy általában a gyerekeknek. Épp ez zavar engem főleg a kisbabákban. Attól még ugyanolyan undoritó, ha én csináltam az is gusztustalan.
aug. 15. 19:50
 25/50 A kérdező kommentje:

17: nem, nem érzek. A legtöbb velem egykorú a suliba mindig bánt engem, annak ellenére hogy én mindenkivel kedves voltam mindig is, és tisztelettel beszéltem velük. Azért gúnyolnak, mert csöndes vagyok, és mert nem olyan a hangom mint a velem egykorúaknak, és ez miatt nem merek megszólalni se már suliba sem, mert csak kiröhögnek.


"Hogy lehet olyat kérdezni, hogy szeretik-e egymást egyáltalán? Te jó ég... :D"

Te jó ég, úgy lehet ilyet kérdezni, hogy fogalmam sincs az adott dologról, így. :D

aug. 15. 19:55
 26/50 A kérdező kommentje:
18: persze nyílvánvalóan én provokálom ki, hogy belém kössenek a többiek, és gúnyoljanak...az nem számít hogy nem látsz bele az életembe, neked instant kötekedned kell.
aug. 15. 19:57
 27/50 A kérdező kommentje:

20: ezzel most olyan sokat segítettél de tényleg.

Szüleim pedig nem terveztek engem, és anyám el is hanyagolt egész életembe, de nem tartozik rád hogy miért. Anyám nem úgy viselkedik mint egy anyuka.

aug. 15. 20:01
 28/50 A kérdező kommentje:
21: így van, nem is kell meggyőzni, kíváncsiságból írtam ki a kérdést, szerettem volna az értelmes emberek véleményét olvasni arról, hogy ők hogyan látják ezt a gyerek témát, hátha tudok tanúlni belőle.
aug. 15. 20:03
 29/50 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, miért foglalkoztat téged ez? 16 évesen? Miért vagy ilyen indulatos, és lealacsonyító? Én sem akartam gyereket ebben a korban, és később sem még jó sokáig, igazából soha nem volt tervben. De nem is voltak ilyen "kirohanásaim", dühös monológjaim, mert minek? Ezer millió más dolgom volt. Neked van valami speciális okod arra, hogy mások gyerekvállalásával foglalkozol, mikor még magad is szinte gyerek vagy? Miért magyarázkodsz ennyire előre, amikor még senki nem vár tőled semmit?
aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
80%

29-es vagyok, bocs, lemaradtam a sok válaszodról. Kezdem sejteni, hogy kire vagy ilyen dühös (27-es hozzászólás).

Ez esetben, mindentől függetlenül, gyerekvállalástól is függetlenül, ezt kell valahogy feldolgoznod, mert elég valószínű, hogy ez a kérdés (kirohanás inkább), emiatt az élethelyzet miatt született meg.

aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!