Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is helyénvaló ha...

Szerintetek is helyénvaló ha valaki ezért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Azért mert tudja hogy szülőként akaratlanul is elkövetne olyan dolgokat, amivel ártana a gyerek lelkivilágának. Örökölt vonások, traumák, vagy eltanultak.

És azért mert az életnek rengeteg rossz velejárója van. Iskolai zaklatás, anyagi gondok, gyász, betegségek, veszteségek, a rengeteg küszködés, szomorúság, sírás- mindezt azért hogy a végén a sárga földben kössünk ki.

Az élet felesleges erőpróba a nagy semmire. 90% rossz, 10% jó, de valakinek még ennyi sem.


Szerinted helyénvaló ha valaki azért nem vállal gyereket mert úgy van vele hogy aki nem születik meg az soha nem fog semmi rosszat érezni és ezzel akarja a legjobbat a nem létező gyerekének?



aug. 11. 16:55
A kérdező szavazást indított:
helyes nézet
helytelen nézet
47 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem totál felesleges ez a körítés. Azért nem vállal gyereket, mert nem akar gyereket. Ennyi.
aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
ez nem körítés, én ezért nem akarok mondjuk amúgy sem akarnék de ilyen elveim vannak és érdekel hogy reálisak-e
aug. 11. 17:00
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

"ez nem körítés, én ezért nem akarok mondjuk amúgy sem akarnék..."


De, ez körítés, hiszen amúgy sem akarsz. 🤦‍♀️

aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy fogalmaznék hogy a gyengébbek is megértsék: a körítésem helyénvaló-e?
aug. 11. 17:03
 5/36 Derjaderja ***** válasza:
96%
Ha akarnál gyereket, akkor lenne mód korrigálni a hozott hibákat/sorskönyvet/viselkedéselemeket. De nem akarsz.
aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell semmilyen indok.
aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
100%
Ha bármilyen okból nem akarsz gyereket, akkor teljesen helyénvaló az, hogy neked nem lesz.
aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
Én se értem, minek ezt indokolni. Nem akarsz gyereket, a te dolgod, nem tartozol senki felé elszámolással vele, miért nem.
aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem úgy működik, hogyha téged bántottak a szüleid, majd te is tuti bantod a saját gyereked. Egyrészt lehet dolgozni a szemelyisegeden, akar szakember segítségével, másrészt a többség pont hogy homlokegyenest az ellenkezőjét adja át direkt a gyerekének, mint amit ő a saját szülőjétől kapott, ha ez egy negatív minta. Azt meg, hogy az életben mások sokat bántsák később a gyerekedet, úgy tudod a legjobban megelőzni, hogy szilárd alapokat adsz neki azáltal, hogy a lehető legjobban bansz vele. Akinek erős személyisége van, azt kevesen b*sztatjak, inkább a gyengebbeket veszik célba, szóval, mint írták előttem, erre is van megoldás. De igen, egyetértek az előttem szolokkal: fölösleges és értelmetlen a körítés.
aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen egyetertek az első pár válasszal.


Ha viszont valóban a kérdesedre akarnek válaszolni, akkor az nem a gyerekvállalas kategoria, hanem világnézeti. Én speciel nem gondolom, hogy az életnek a célja a sárga föld, továbba úgy gondolom, hogy a szenvedes sem ertelmetlen. Es a 90-10%-os aránnyal is vitába szallnek, szerintem sokkal több a jó. De mint mondtam: ez vilagnezeti kérdes. A gyerekvallalas igenye, vagy nem igénye, az máshol gyökeredzik.


Aki akar akar, aki nem nem, es aki szeretné, nyugodtan keressen bármelyik verziora önigazoló indokokat.

aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!