Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is helyénvaló ha...

Szerintetek is helyénvaló ha valaki ezért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Azért mert tudja hogy szülőként akaratlanul is elkövetne olyan dolgokat, amivel ártana a gyerek lelkivilágának. Örökölt vonások, traumák, vagy eltanultak.

És azért mert az életnek rengeteg rossz velejárója van. Iskolai zaklatás, anyagi gondok, gyász, betegségek, veszteségek, a rengeteg küszködés, szomorúság, sírás- mindezt azért hogy a végén a sárga földben kössünk ki.

Az élet felesleges erőpróba a nagy semmire. 90% rossz, 10% jó, de valakinek még ennyi sem.


Szerinted helyénvaló ha valaki azért nem vállal gyereket mert úgy van vele hogy aki nem születik meg az soha nem fog semmi rosszat érezni és ezzel akarja a legjobbat a nem létező gyerekének?



aug. 11. 16:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%
Ezzel a hozzáállással reggel felkelni sincs értelme...
aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ilyen beteg lélekkel jobb nem szülővé válni.
aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 flora08 ***** válasza:
97%
Ezt túlgondolod, szerintem. Nekem egy fiam van. Hosszú ideig kerestem az észérveket, miért nem vállalnék még egy gyereket (hosszan tudnám sorolni, mennyit összegyűjtöttem), majd rájöttem felesleges, egyszerűen csak nem vágyom rá, nem szeretnék. Ennyi. Ha nem szeretnél, teljesen rendben van. Nem kell magyarázni, még magadnak sem.
aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen nem mered megmondani, hogy neked nem kell gyerek, és átlátszó kifogásokat gyártasz. Ha azért csinálod, hogy ne b***sztassanak, megsúgom, hogy akik ezzel nyomasztanak, ettől az indoklástól nem fognak leállni.
aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
73%

"Ha azért csinálod, hogy ne b***sztassanak, megsúgom, hogy akik ezzel nyomasztanak, ettől az indoklástól nem fognak leállni."


Nem ám, sőt, még jobban fogják nyomatni, mert ritka idióta, fellengzős, önsajnálattól csöpögő xarsag

aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek saját döntése.Nincs olyan hogy helyén való vagy nem.Már nem az őskorban élünk
aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzem magam alkalmasnak arra, hogy mondjuk pilóta legyek. Tehát nem leszek pilóta.

Szerintem azt sem kell túlmagyarázni, hogyha valaki gyereket nem akar. Sőt, inkább ismerd fel ezt. Egy csomó alkoholista pl, mégis vállal gyereket, holott nem kéne...

aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen negatív hozzáállás nem érdemes gyereket vállalnod.
aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
70%
Egyszer egy új kolléganő elkezdte nekem a semmiből mondani az érveket a gyerekek ellen. És hogy ő senkinek nem fog magyarázkodni miért nem akar, de már vagy 5-10 perce sorolta az ellenérveket, és már teljesen kezdte belelovallni magát, mikor megszólaltam, hogy nekem amúgy van gyerekem, de ha neki nem lesz, az is teljesen jó, igen, klassz lesz, hogy nincs akkora felelősség, bármikor azt csinál amit szeretne, stb. De ahelyett, hogy értékelte volna, hogy nem kezdem meggyőzni, hogy milyen klassz anyukának lenni, elkezdett szapulni, hogy nekem mennyire rossz, és nekem nincs életem, meg nem is lesz, engem lekorlátoz egy gyerek, nincs szabadidőm, stb., és nem értettem, hogy most ez mire jó, nekem ez a döntésem volt, neki más, egyikünk sem tartozik elszámolással. Gyakorlatilag miközben mantrázta, hogy nem érdekli mások véleménye, nagyon is érdekelte, hisz ha eldöntötte, hogy nem szeretne gyereket, és ezzel teljes lelki békében van, akkor nem hozza fel folyton ezt a témát, mint aki még megerősítést vár, hogy jól gondolja. Te ugyanígy megerősítést vársz hozzá, miközben szíved joga magyarázat és körítés nélkül is úgy dönteni, hogy nem vállalsz majd gyereket. Azt hiszem onnan is ered a baj, hogy sokan azt hiszik az a gyerek örökké megreked 0-3 éves szinten, örökre hisztis kis idegesítő időrabló pénznyelő stb. gyerek marad, miközben igazából ahogy nő, úgy egyre könnyebb, a mintát a szülő mutatja, nem lesz mind hülye, attól függ a szülő milyen, a környezet milyen, lehet terelgetni, nem egykaptafa mindegyik. Van aki alkalmas szülőnek, és van aki nem. Van aki ezt tudja előre, hogy se neki, se a gyereknek nem lenne jó, ha megszületne, és van aki úgy hoz gyereket a világra, hogy bár ne tette volna. Te még így a jobbik eset vagy :) De senkinek nem tartozol elszámolással, hogy miért döntöttél így. És ráfoghatod, hogy nincs meg hozzá a megfelelő társ, és így nem szeretnéd. Aztán utána meg ja, hát elment az idő. És ennyi. Nem kell megértetned másokkal, mert nem mindenki fogja megérteni. De nem is kell ezért belekezdeni magyarázkodásba. Kitérő válasszal jobban jársz. Ha bizonytalan vagy, akkor pedig inkább ne gondolkodj raja, mert túlgondolod már ígyis. Abból, hogy megerősítést vársz, helyesen gondolod-e, a bizonytalanság süt le. Melleseleg minden mellett és ellen lehet érvelni. A tiéd gyenge, de ha téged megnyugtat, akkor ám legyen :)
aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
33%
A másik kedvenc érvem a bolygó jövője😁
aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!