Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 (mindjárt 13) éves a...

12 (mindjárt 13) éves a lányunk. Nagyon szeretnénk nyári táborba elküldeni, de nagyon határozottan elzárkózik. Úgy érezzük kifogytunk az érvekből. Ti erőltetnétek, elküldenétek a gyereketeket akkor is, ha nagyon nem akar menni?

Figyelt kérdés

jún. 12. 06:46
1 2 3
 1/22 Antiszociális lény válasza:
100%
Nem. Nem küldeném el, ha nem akar menni. Szerintem a nyári tábor ne legyen egy kötelező rossz egy gyerek életében.
jún. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Semmiképp sem erőltetném, traumatizálhatod vele a gyereket. A legrosszabb ha megnemértést kap tőletek szülőktől, azért mert valamit nem akar.
jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem küldeném. Gondolom a lány kicsit nehezen barátkozós, örül, hogy szünet van és otthoni nyugi. Ha van rá lehetőség, inkább nagyszülőknél nyaralás, de amúgy ennyi idősen én simán elvoltam már egyedül otthon, nem haltam éhen mert tudtam magamnak legalább szendvicset vagy ilyesmit csinálni, olvasgattam, játszottam a gépen, lementünk lógni a parkba egy barátnőmmel néha, ilyesmik. Táborban kisebb koromban voltam, még ilyen maximum 9-10 éves lehettem.
jún. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jó oka van rá.


Nyilván neki is vannak érvei.

jún. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Miért akartok szabadulni tőle?
jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%

Én megpróbálnám kihúzni belőle, hogy miért nem akar menni, de én úgy emlékszem vissza, hogy a legtöbb tábor az alsós korosztályra van belőve, 10 év felett már nem nagyon járnak a gyerekek ilyen álcázott gyerekmegőrzőkbe. A specifikus edzőtáborok vagy hasonlóak persze kivételek.

Az meg, hogy mennyire erőltetném, az indokaitól függ.

jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
6, tök mindegy, miért nem akar menni. hadd lehessen már a gyereknek is ennyi választása, hogy akár indoklás nélkül nemet mondhasson arra, ami nem kötelező.
jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Én inkább nem írnék ki kamukerdeseket, vagy akkor úgy, hogy ne lehessen ilyen könnyen felismerni.
jún. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerettem a táborokat, nem is jártam nagyon sokáig. Először hatodik végén, de ott az ofőm tartotta, és csak két osztályból mentünk, szóval igazából olyan volt, mint egy osztálykirándulás. Amit meg már végre igazán élveztem is, az a gimis gólyatábor volt, na oda minden évben boldogan mentem.
jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

5-ös: próbálj már kicsit gondolkodni! A legtöbb szülö egész nap dolgozik, szabadsága nem nagyon van (azt is akkor veheti ki, amikor megengedik), a gyereknek meg három hónapig nyári szünet van.

Nem megszabadulni akarnak a gyerektöl, hanem azt szeretnék, ha megfelelö felügyelet alatt lenne, nem egyedül otthon

jún. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!