Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 (mindjárt 13) éves a...

12 (mindjárt 13) éves a lányunk. Nagyon szeretnénk nyári táborba elküldeni, de nagyon határozottan elzárkózik. Úgy érezzük kifogytunk az érvekből. Ti erőltetnétek, elküldenétek a gyereketeket akkor is, ha nagyon nem akar menni?

Figyelt kérdés

jún. 12. 06:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
10, ha ez lenne a gond, nem győzködnék, mert mennie kellene és kész. Ha győzkdik, nyilván van más lehetőség.
jún. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Csupasz makk válasza:
91%
Anyukám gyerekkoromban többször is elküldött az akaratom ellenére táborba mondván, hogy õ milyen szívesen ment volna, ha lett volna rá lehetõsége. Egyik rosszabb volt, mint a másik. Az egyik egy két hetes iskolai tábor volt, katonai sátrakban emeletes ágyakon aludtunk huszan egy sátorban, porzott a kiszáradt föld a sátorban, alig volt szervezett program. Zuhanyozási lehetõség nem volt, egyszer voltunk strandon, ahol le tudtunk zuhanyozni a két hét alatt, mindezt rekkenõ hõségben. A másik út Bulgáriába volt a Fekete tenger partjára. Ikarus 200-assal utaztunk egy sofõrrel!!! úgy, hogy reggel elindultunk és másnap este értünk oda. Éjjel a buszban kellett aludnunk, míg a sofõr a motelben pihent. Akkor még nem volt kiépítve az autópálya hálózat. Csoda, hogy nem történt baleset.
jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem erőltetném a tábort. De kikérdezném az indokait, mert olyasmi is lehet a háttérben, ami miatt segítségre van szüksége. Mi lehet az oka, hogy nem élvezi a társaságot? (Persze ha van egy kis helyi csapata és inkább velük lenne, akkor nem aggódnék.)
jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
Ne erőltessétek! Volt benne részem, eredetileg én mondjuk akartam menni, de indulás előtti napokban már nem szerettem volna, ennek ellenére elküldtek. És borzalmasan éreztem magam...
jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

#10


Itt egy majdnem 13 éves lányról beszélünk. Neki már nem kell felügyelet nyárra...

jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetném semmiképpen.
jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
8%

Egyertelmu te vagy a gyerek, ez nevtelen oldal, nem kell trukkozni.

Nem tudsz mit csinalni, ha anyukadek ezt latjak jonak, azert a 3 honapbol gondolom nem vegig tabor lesz.

jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen a gyerek, milyen a tábor, mik az érvek. Ottalvós? Messze van? Lesznek barátnők, ismerős gyerekek? Tematikus, esetleg a hobbijába vág, vagy csak tábor tábor, hogy ne legyen otthon? Milyen a kislány? Szociális, lassan oldódó, vagy kifejezetten nehezen nyílik meg társaságban? Barátnő nélkül messzi, ottalvós táborba eszembe se jutna erőltetni. Ha viszont biztosra tudom, hogy jól érezné magát/van lehetőség kiszállni ha mégsem, akkor egy próbát megér. És ez nem ilyen gonosz dolog, a saját gyerekeimről tudom, hogy "lusták" kimozdulni a komfortzónából, kapásból mindenre azt mondják, hogy nincs kedvük, utána meg tök jól érzik magukat (nyilván ismerem őket, és tudom, hogy milyen helyzetekben).
jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, nem erőltetem tovább! (Én az apja vagyok, én szeretném a legjobban, hogy menjen, folyamatosan böngésztem az internetet, és ajánlgattam a jobbnál jobb táborokat, de gondolkodás nélkül elutasítja mindet.)
jún. 12. 16:54
 20/22 anonim ***** válasza:
22%
Miert erolteted ra amit nem akar?mond mar el.. Ettol te jobb szulo leszel???
jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!