Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet nehány személy...

Hogyan lehet nehány személy olyan bátor, hogy akár többszáz ember előtt is képes felszólalni és beszélni félelem nélkül? (pl egyetemi előadáson stb)

Figyelt kérdés

Örülnék ha csak fele annyi önbizalmam lenne mint nekik.

Én soha nem leszek egy nagy valaki, mert rólam senki nem tudja ki vagyok, mert soha nem hallják a hangomat.



2021. júl. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem ördöngösség. Csak az kell hozzá, hogy tudd:

-van értelme annak, amit mondani akarsz

-normálisan tudsz beszélni

-a hallgatóságodat (valamennyire) érdekli a téma

Nyilván az ember elsőre izgul, de aztán ha többször is megtörténik ez, akkor bátrabb lesz.

2021. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En az lettem. Elotte az ellenkezoje voltam. Annyira utaltam, hogy ilyen gatlasos vagyok. Nem tudok magyarazatot adni, de egyszer csak fokozatosan nagy pofam lett, eloszor indulatbol, utana barmi miatt mertem megszolalni. Kesobb azt kellett megtanulnom, hogy visszafogjak. Ma mar meztelenul szinpadon felolvasnek, ha kell. De nem tudom, hogy mi zajlott le bennem. Most azt nem ertem, miert voltam annyira felenk eloszor.
2021. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Dehogy nem ördöngösség, én meg se próbálnám. Én amúgy sem tudok hangosan beszélni. 2 sorral előttem se hallanák meg, amit mondok, nem hogy a terem másik felében. Bennem nincsenek meg azok az extrovertált gének, ami ahhoz kellene.
2021. júl. 15. 13:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kérdése, mindenbe bele lehet jönni. Tök felesleges félni, mások is izgulnak, ha meg beégek azt úgyis rövid időn belül elfelejti mindenki én meg tanuok belőle.
2021. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3 Hagyjuk már ezt a rosszindulatú extrovertált gén dolgot.. Ne keverd az introvertál embert a félénk, gátlásos, fejletlen szociális készséggekkel rendelkezővel, a kettő nem függ össze. Extrovertált is kommunikálhat szarul és introvertált is kommunikálhat könnyen és jól.

Mondjuk tény, hogy sokkal könnyebb erre mutogatni mint megerőltetni magad, csak épp semmire se mész vele.

2021. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez olyan dolog, hogy ha az ember tudja mit akar, ismeri a témát alaposan, akkor ki tud állni és tud beszélni róla. Persze lehet előtte izgul, de ahogy belekezd és érzékeli hogy nála jobban nem sokan vágják, megnyugszik. Én pl elég csendes magányos ember voltam, de egyetemeken mindig a legjobbak között voltam az előadók között. Mert jól fogalmazok, alaposan utánanéztem és érdekesen magyarázok. Előtte soha nem gondoltam volna hogy ez menni fog. Az első előadásom előtt fél óránként mentem fosni, férfi létemre úgy izgultam hogy remegtem. Aztán Megtapasztaltam hogy megy ez nekem, azóta semmiféle pronlémám nincs az iylesmivel.
2021. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, kérdező, meg lehet szokni. Gyerekként én egészen gátlásos voltam. Minden szereplés, szóbeli feleltetés, iskolai ünnepi műsoron versmondás nagy idegességgel járt nekem.

Aztán szép lassan hozzáedződtem. Mint úszó a vízhez.

Egyetem után pár évvel kezdődött, hogy tanfolyamokon előadásokat kellett tartanom. Az elsőknél még rengeteget készültem, izgultam. Aztán jöttek a pozitív visszajelzések, rutint szereztem, no meg öregedtem is sokat :-) és ma már nem izgulok. Oké, nem több száz ember előtt beszélek, legföljebb 50-80 ember előtt, de köztük pl. sok orvos van, sőt osztályvezető főorvosok, igazgatók, tudományos fokozattal rendelkezők.

És már a diákat is alig nézem, csak mesélek, magyarázok, közben anekdotázok, viccelődök. Mintha nem tudományos előadás lenne, hanem csak úgy barátilag elmesélném nekik ezt.

Persze ehhez azért sok év rutinja kell.

2021. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam magam az ilyen szituációkhoz, hogy tudatosan egyre több olyan dolgot csináltam, ami komfortzónán kívüli. Mondjuk nálam nagy előny, hogy nem látszik a legtöbb érzelmem annyira, mint amennyire magamban érzem. És az idegesség is a szinte láthatatlan érzelmeim egyike, ezért kevésbé stresszelek azon, hogy mások látják, tehát kevésbé leszek ideges.

Ilyen több ember előtti beszédhez javaslom, hogy olyan témákon gyakorolj, amiket tudsz, és olyan közeg előtt, ahol érdekel bárkit is.

2021. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kiskorom óta jól adok elő.

A titok: flow élmény, kizárom a külvilágot, mintha ott se lennének.

Nem érdekel a véleményük, kizárom őket. Miért? A legtöbb embert úgy se érdekli az, amit mondok. A legtöbb oda se figyel (pl. én az unalmas emberekre egyszerűen nem tudok oda figyelni). Ráadásul utána úgyis elfelejtik.

Nem vagyok nagyon extro, nincs hatalmas baráti köröm, nem vagyok felszínes. El vagyok a kis világomban és szeretek is a kis saját világomban éldegélni.

2021. júl. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!