Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni vagy vállalnátok a másodikat?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal igazából három gyermeket.

Határozott idejű a munkám sajnos, ami egyben a szakmám is.

Így kerültem gyesre. Most 1,5 éves a kislányom. Szeretnénk másodikat kevés korkülönbséggel és harmadikat is, amit szeretnék, hogy ne tolódjon ki túlzottan.


Anyagilag rendben vagyunk, mert a párom szerencsére jól keres.


A munkahelyem visszahívott, nem hosszabbít tovább. Egy évet dolgoznom kellene, hogy meg legyen megint az egy év munkaviszony, csak megint határozott idejű munkára lenne lehetőségem. A szakmámban próbálkoztam már több helyen is, de mindenhova azt mondják, csak határozott, amit évente hosszabbítgatnak. Szeretem egyébként a munkám, tanultam is érte sokat, nem szeretnék váltani ezért.


Kérdésem annyi, hogy anyagi hátrányokon kívül van -e bármi más gond azzal, ha a másodikat bevállaljuk most, illetve utána akár a harmadikat is, mert nem szeretném ugyanezt eljátszani a harmadiknál is.


Úgy tudom a nyugdíjba természetesen ezek az évek nem számítanának bele. Szerintetek ez két gyerek miatti pár év nagy gond... nyugdíj szempontból?


Tudom előre kár gondolkodni még a harmadikon, de azért írtam ki a kérdést, hogy legközelebb ne akarjam kiírni ugyanezt a harmadik előtt.


Meg mondom őszintén nem szívesen adnám be most 1,5 évesen a kislányomat a bölcsibe. Még nem áll szerintem azon a szinten, én nem vagyok bölcsi ellenes, de hiszem, hogy a legjobb lenne, ha még velem lehetne és ideális lenne, ha lassan jönne a második.


Keresek olyan személyeket, akik hasonló cipőbe járnak. Párom támogat engem ebben, de mégis úgy érzem kicsit, hogy sokak elítélik ezt.


Én is boldog volnék határozatlan munka mellett nem lenne ilyen gondom, de sajnos ez van.


Köszönöm, ha segítetek.


Egyébként 27 éves vagyok.



2021. dec. 22. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
Házunk. Magyarul közös. Válás esetén felezendő. A feléből is tudnál mit venni hitel mentesen adott esetben?
2021. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:

Jaj istenem. Én ilyenekre tényleg nem gondolok. Szerintem nagyon kevés olyan van, ahol nem felesbe veszik.

Párom tesójáéknak 11 millió volt a házuk. A csajszi szülei adtak bele 8 milliót. Akkor most ennyierővel félhetne a sógorom, hogy ha otthagyja a sógornőm fizethet neki 8 millát.

Nálunk mi fizettük, felesbe, szülők nem adtak bele.

Tesómék is maguk fizették és ott meg nővérem fizetett bele többet, mert ő idősebb és neki elég fix munkája van. Gyógyszergyárban csapatvezető és jól keres. Nem így kezdte, de ő elhatározta addig dolgozik míg csapvez nem lesz. Büszke vagyok rá. Most 30 éves, de csak 1 gyereket akar és 1,5 éves lesz a gyermek szeretne visszamenni.

Nagyunk ellentétesek vagyunk. Ő aztán tuti fel tudja nevelni a gyermekét, mert sokkal többet keres, mint én. De párommal együtt mi is majdnem ugyanannyit keresünk, mint ő a párjával.

De hát nem tanulhat mindenki gyógyszerésznek, nem?

A tesóm férje például logisztikusként végzett, okj. Jelenleg soron van, gyárban, mert már sajnos sorra elküldték minden logisztikai munkáról, mert nem találták megfelelőnek.

Már soron is kikapja a 260-at, de még sem kattog rajta, hogy nővérem elhagyja, de tény, hogy nővérem az, aki a többet keresi és nem lesz gond a keresetével.


Ez minden családban másképp van.


Párom tesójáek meg a férj tűzoltó, a feleség meg irodai munkás egy kis településen. Nem keresnek sokat ketten, de nekik is meg van már a ház és amúgy ők is sok gyermeket szeretnének. Hármat vagy négyet.

2021. dec. 23. 23:34
 53/70 anonim ***** válasza:

Nem értem egyáltalán minek tetted fel a kérdést, mert bárki óvatosságra int, megmagyarázod, hogy miért jó az az elképzelés, amihez foggal-körömmel ragaszkodsz.

Fél ház árából nem veszel semmit. Felveszel hozzá hitelt, hogy legyen hol lakjatok, és tengeted majd a napjaidat a 3 gyerekkel, soha semmire nem lesz pénz, de majd megveregetheted a saját válladat, hogy fasza csak voltál, mert neked akkor is van 3. A semmire. Sajna a férfiak nagy része 40 körül dob mindent egy új, fiatal csajért.

2021. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:

ez nem biztos. bár elég gyakori.

szerintem elég sok kapcsolatban nem marad idő a párkapcsolat építésére, mert a gyerek rengeteg energia és mindig azt mondják, hogy ő az első. így szépen könnyen és gyorsan leépül az egész.

2021. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
100%
Felesbe fizettétek? Kb. 3 évet dolgoztál tanítónőként és félre tudtál tenni 6 millió Ft-ot? Az kb havi 160 ezer Ft, talán nem is kerestél ennyit.
2021. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 A kérdező kommentje:

Akkor ha majd nem tudom kifizetni haza megyek. Sokan élnek nagy generációs házba. Anyáék meg szeretettel hazavárnak. De ezt már azért se mondtam, mert ez elitélendő.

Szóval meg van az opcióm..

:)

Amúgy meg ezt csak akkor tenném, ha a párom meghalna vagy elhagyna:'D

2021. dec. 24. 08:43
 57/70 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek kérdezősködsz itt? Szüld a gyerekeket halomra, nulla munka, nulla pénz, legyél kitartott, aztán majd 5-6 év múlva amikor a gerjednek elege lesz a ricsajból amit a kölykök csinálnak, abból, hogy csak a szaros pelenkáról lehet veled eszmét cserélni, hogy nem dolgozol, csak ő teremt elő minden fillért, akkor majd ne rinyálj ha szépen tovább áll, te meg ott maradsz exkitartottként, munka, tapasztalat, egzisztencia nélkül, elavult 10 éves tudással, egy vagon kölyökkel.
2021. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:

Hát de nyilván ezt megbeszéljük. Nem titokba ejtem magam teherbe. :'D

De szerintem azért ne haragudjatok, de ez túlzás.

Más simán szüli egyből az első után a másodikat. Fel se merül senkiben, hogy majd szét mennek. Pffff.


Akkor én??:D csak azért mert a másodikra nem járnak 100 ezer csak 30 ezer akkor mi már szét fogunk menni.


Őket miért nem szidja senki?

2021. dec. 24. 09:31
 59/70 A kérdező kommentje:
És mint mondtam egyre több otthon végezhető munka van. Pl. Call center lehetőség. Bármire vevő vagyok.
2021. dec. 24. 09:32
 60/70 A kérdező kommentje:

Jelentkezek is:"D

És elég kb. Napi 2 órát dolgoznom és meglesz a kb. 60 ezer forint nettó havonta és akkor meg lesz nekem is a kb. 100 ezer forint:D így már remélem nem elítélendőbb, mint az, aki 100 ezret kap, mert határozatlan a munkaja es szülheti rögtön a másodikat. De mint mondtam nem tehetek arról, hogy határozott a munkám.

2021. dec. 24. 09:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!