Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni vagy vállalnátok a másodikat?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal igazából három gyermeket.

Határozott idejű a munkám sajnos, ami egyben a szakmám is.

Így kerültem gyesre. Most 1,5 éves a kislányom. Szeretnénk másodikat kevés korkülönbséggel és harmadikat is, amit szeretnék, hogy ne tolódjon ki túlzottan.


Anyagilag rendben vagyunk, mert a párom szerencsére jól keres.


A munkahelyem visszahívott, nem hosszabbít tovább. Egy évet dolgoznom kellene, hogy meg legyen megint az egy év munkaviszony, csak megint határozott idejű munkára lenne lehetőségem. A szakmámban próbálkoztam már több helyen is, de mindenhova azt mondják, csak határozott, amit évente hosszabbítgatnak. Szeretem egyébként a munkám, tanultam is érte sokat, nem szeretnék váltani ezért.


Kérdésem annyi, hogy anyagi hátrányokon kívül van -e bármi más gond azzal, ha a másodikat bevállaljuk most, illetve utána akár a harmadikat is, mert nem szeretném ugyanezt eljátszani a harmadiknál is.


Úgy tudom a nyugdíjba természetesen ezek az évek nem számítanának bele. Szerintetek ez két gyerek miatti pár év nagy gond... nyugdíj szempontból?


Tudom előre kár gondolkodni még a harmadikon, de azért írtam ki a kérdést, hogy legközelebb ne akarjam kiírni ugyanezt a harmadik előtt.


Meg mondom őszintén nem szívesen adnám be most 1,5 évesen a kislányomat a bölcsibe. Még nem áll szerintem azon a szinten, én nem vagyok bölcsi ellenes, de hiszem, hogy a legjobb lenne, ha még velem lehetne és ideális lenne, ha lassan jönne a második.


Keresek olyan személyeket, akik hasonló cipőbe járnak. Párom támogat engem ebben, de mégis úgy érzem kicsit, hogy sokak elítélik ezt.


Én is boldog volnék határozatlan munka mellett nem lenne ilyen gondom, de sajnos ez van.


Köszönöm, ha segítetek.


Egyébként 27 éves vagyok.



2021. dec. 22. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszi nektek.

Remélem nem leszek ebbe a cipőbe.

Kívánok nektek Kellemes Ünnepeket és boldog új évet, sikerekben, boldogságban, gazdagságban!:)

2021. dec. 23. 17:33
 42/70 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi sztorik csemegézését…


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2021. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
100%
arról nem szól a statisztika, hogy hányan vannak nők, akik azért nem mernek válni a rossz kapcsolatban, mert egyedül nem tudnák eltartani a gyerekeiket.
2021. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

Hát köszi nektek. Itt háromféle sztori volt. Vagy beteg lett a gyerek vagy a családból valaki vagy elhagyta a férje.

Ebből ha egyet szülnék is kockázatos, hisz a férjem egy után is elhagyhat.

Attól, hogy a nagyszülők lehet majd betegek lesznek attól nem fogok nem szülni. Apukám sajnos túl van egy sztrókon. Így tudom, hogy sok minden is lehet.

Azzal is tisztában vagyok, hogy manapság sok az sni-s, adhd-s, down szindrómás és stb. gyerek. Azt is tudom, hogy a szülés kockázatos.

Egy bnőm öccse oxigén hiányosan született, orvosi hibából és vàrja a halálát szinte ő is és a gyerek anyja is. A gyerek egésznap nyugtatókon van, különben folyton ordibálna, önmagát ellátni nem tudja.


Sajnos tisztába vagyok vele, hogy az élet ritka szar tud lenni, de erre nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy akkor nem leszek hajlandó megpróbálni szülni.

Mint mondtam nagy a családom. Anyámék pl. 7-en voltak tesók. Apámék meg 4 -en.

Úgymond beteg gyerek nincsen. Hiszem, hogy nekem is egészségesek lesznek és pont. Nem lehet lelki betegként élni egy életet, hogy lehet beteg leszek, vagy a gyerekem az lesz.

Az első ugyanúgy lehet beteg, mint a második vagy a harmadik.

Ja és épp azért szeretném nem kitolni és harminc alatt szülni, hogy még kevesebn esély legyen arra, hogy beteg legyen valamelyik is!

2021. dec. 23. 19:46
 45/70 anonim ***** válasza:
Értem amit írsz, és meg is értelek. Azonban 2-3 gyereket a tanári fizetésből eltartani, ne adja az ég, az egyik még súlyos beteg is, akkor kb éhhalál az egész családnak. A férfiak meg gyerekcsinálás után szépen lépnek, mint aki jól végezte dolgát. Ha beteg az egyik gyerek, akkor pláne nagyon-nagyon kicsi arányban maradnak a családdal. Rossz esetben még gyerektartást sem fizet, és pikk-pakk megoldható, hogy úgy eltűnik külföldre, hogy a jó isten sem hajtja be rajta. Inkább az az átgondolandó, hogy egy fizetésből hogy lehet megélni 4 embernek.
2021. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint az összes tanárak 1 gyereke van vagy egy sem. Különben felelőtlenek. Ezt jó tudni.
2021. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
10ből 9en nem tudnák eltartani egyedül a családjukat ha beüt a krach vagy csak lemondásokkal, életszínvonal csökkenéssel. Hitelmentes házunk, autóink vannak, passzív jövedelmem, megtakarításaim, de ha a férjem jövedelme kiesne megérezném. Csak itt név és arc nélkül vállal mindenki annyit amennyivel szuperul boldogulna egyedül is. Bocsi, hogy nem hiszem.
2021. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:

én egyedül maradtam a gyerekkel. nem tudom mit csinálnék, ha nem lenne saját házam. elég nagy színvonal esés lenne. és most sem dúskálunk.

persze igazad van kérdező, hogy így nem lehet hozzáállni. de én azért úgy éltem, hogy tudtam, hogy egyedül is fel tudom nevelni őket. van két felnőtt és a kicsi.

2021. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 A kérdező kommentje:

Szerencsére nekünk is van már saját házunk egyébként. Így már ezzel nem lenne gond.

12 millióért vettük, így hálistennek hitelt se vettünk fel. Van autónk is, bár én mindenhova is busszal meg vonattal járok, meg nem élek nagy lábon.

2021. dec. 23. 21:59
 50/70 anonim ***** válasza:
ez szerintem jó alap 🙂
2021. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!