Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mindenkinek más a teherbirasa testileg és lelkileg is. Ami nekem sok, az lehet hogy neked meg se kottyan és amitől te kidőlsz, azt és a kisujjambol kirazom. Az emberek nem egyformák. Nem kell hogy neked az fájjon, hogy másnak valami megy vagy nem megy. Neki nem megy, jól esik neki panaszkodni egy kicsit, attól megkönnyebbül. Nem lóverseny ez. Ha meg bejaronore van igénye, vagy ebedrendelesre, hát tegye. Nem te fizeted, nem a te életed. Egy fokkal nem vagy jobb, mint akik ellen lázadsz
2018. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
98%
Ügyes vagy, oke. Szuper anya.... De azert vedd figyelembe, hogy kulonbozo gyerekeknek kulinbozo igenyeik vannak.... van olyan gyerek, amelyik egesz nap nyugos, sir..... neked szerencsed van a tieddel. Ne itelj el senkit, ne nezz le senkit!!! Nem szep dolog
2018. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk ha már a gyerek tud helyet változtatni, akkor mondókázhatok én fejen állva is, úgy ott hagy hogy csak pislogok. Ezt írod: "miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze" Én, ha a 11 hónaposomat letettem a játszószónyegre, akkor felállt, és elballagott onnan. A te gyereked nem jár, vagy mászik?
2018. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/133 anonim ***** válasza:
100%
Az én 11 hónapos gyerekem kb 0,0000001 másodpercig van ott, ahova lerakom. Aztán meg megy megenni a virágföldet, kipakolni a szemetest, a ruhás szekrényt stb. Amíg én békésen főzögetném az 5 fogásos ebédet a konyhában, addigra atomjaira szedné a lakást (és ez még a jobbik eset, arról nem is beszélek, hogy valami baja eshet felügyelet nélkül órákon keresztül)
2018. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok az a nyivákolós fajta, én is megcsinálom minden nap, ami a dolgom: van meleg étel, ki van takarítva, van tiszta ruha. Nekem is megütközött a szemem azon, hogy leteszed a gyereket is elvan. Az én fiam is 11 hónapos ő is eljátszik egyedül, de már jár önállóan és folyamatosan mellette kell lenni nehogy baj történjen. Így akkor takarítok, főzök, amikor alszik. 1,5 alszik összesen, így sietnem kell nincs időm 3 fogásos vacsira. Akkor én már meg is buktam a te szemléleted szerint? Amúgy meg teáztatod a babádat, addig van időd másra, én szoptatom őt 2 óránként, addig nem tudok csinálni semmit.
2018. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 anonim ***** válasza:
62%

Nem egyforma a nők (neg altalában az emberek) teherbírása/energikussága.


Aki htb akar maradni az nyilván nem bírna 8 óra munka+utazás mellett még főzni, pakolászni, vásárolni. De a legtöbb nő meg tud. Azért elenyésző azok száma, akik csak a háztartásra képesek. A legtöbben dolgozunk megis ellátunk minden mást is. Csak a dolgozó nőnek napi 8-10 órával kevesebb idő alatt is megy, aki otthon van és csak az élet ezen területén kell helytállnia, vagy:


- kis teherbírású

- kompenzál mert a nyafival akarja meggyőzni a környezetét hogy mily'nehéz is neki. A hülye elhiszi, de a többség azért nem.


De tény: aki sorozatban szül 3-4-5 gyereket és a férje egy here, na annak tényleg nehéz. De az meg azért ne nyavalyogjon mert az rajta múlt! Az ő döntése volt.

2018. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/133 A kérdező kommentje:

De maszik, all, oldalra lepeget:)

Megallithatatlan kisordog ;)

De bevan zarva a konyhaajto, ha fozunk :)

Mi az, hogy szuper anyuka? Szuper kepessegeim vannak vagy mi?

2018. febr. 10. 11:24
 8/133 A kérdező kommentje:

En ket hetet adok, hogy elkezdjen onalloan jarni az enyem.

O szuletese ota elvan maganak :)

2018. febr. 10. 11:25
 9/133 A kérdező kommentje:

Hat valamit innia kell :)

Sajnos csak 6 honapos korig tudtam szoptatni :/

2018. febr. 10. 11:27
 10/133 anonim ***** válasza:
92%

Pont te szítod a feszültséget ezzel a kérdéssel.

A te gyereked ezek szerint egy nyugidt "baba" van akié nem.

Az enyém nagyon sírós, matrica volt babának is, és most is. A 2,5 év alatt nem volt átaludt éjszakánk!

11hósan nem maradt volna a szőnyegen, mert már járt. Ha 2 m távolság volt köztünk, egyenesen üvöltött.

Van ilyen is.

Szerencsls vagy h nyugodt gyereked van. Ez nem a te érdemed. Nem te vagy a szuper anya aki ilyen jól nevelte!

És miért fáj neked h van aki kaját rendel stb?

Megteheti. És? Ne könnyítsen az életén, csak mert a hozzád hasonló anyukák lenézik emiatt?!

Én már dolgozom. És bitang nehéz anyának, feleségnek, és dolgozó nőnek lenni. Ettől még nem verem a mellem h én milyen fasz@ gyerek vagyok!

Csak kívánom h a 2. gyereked egy "többemberes" gyerek legyen. Akkor nem kérdezel majd ilyen hülyeséget, mert erőd, és időd se biztos h lesz a gépelésre.

2018. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!