Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/133 anonim ***** válasza:
90%

- minden baba más,

- mindenkinek más a teherbírása,

- nem mindenkinek segít a férje,

- nem mindenkinek dob "jó" babát a gép, mint neked (az, hogy "jó" babád van, hidd el, nem a te érdemed, ez egy k.b.szott mázli)

- és nem mindenkinek ugyanazok a lehetőségei, mint neked. Te pl. bezárod a konyhát, és nem érted, hogy más miért nem, mert akkor a gyerek nem meg be. Csak épp nem veszed figyelembe, hogy másnak egybe van a nappalival, am-i konyhás, nem tudja bezárni, mert nincs mit.

- neked az olvasás elég kikapcsolódás, hát bocs, de sokaknak nem, mert egy kicsit több ingerre vágynak

- lehet, hogy neked vagy kocsid, nagyobb a mozgáslehetőséged, de ha más nem vezet és ha pl. elszigeteltebb területen lakik, ahol csak óránként jár busz, akkor egyből meggondolja, hogy bevállalja-e az utazást, mert nem biztos, hogy a több órás utazást és várakozást kibírja a baba, plusz emelgetés stb. Egyből lekorlátozódnak a lehetőségei minden téren (bevásárlás, babaprogram, barátnőzés, kikapcsolódás stb.)

2018. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/133 A kérdező kommentje:

Koszonom a normalis valaszokat :-)!

Majd meg irok, de most csak elolvasni volt idom. Ha utana van kedvetek meg irni, irhattok.

2018. febr. 10. 13:57
 33/133 A kérdező kommentje:

Na jo csak reagalok gyorsan valamire:

a 11 hosom azt eszi amit mi. 12-ben keri sz ebedet igy mindig kell fozzek. Odafigyelek az etkezesere, hogy az valtozatos legyen es ne mindig a "bolognai". Nem hiszem, hogy napi egy ora egy paloclevesnel mondjuk amit odaraktam, es fo maganak, elveszem tole az idot. Meg mosogatni is alig kellett. De fozz tovabbra is alvasidoben, hogy a te gyereked 100%ban megkapja az anyjat de utana tenyleg ne csodalkozz, hogy nincs el ot percet se! A tobbire kesobb csak ez megutotte a szemem.

2018. febr. 10. 14:03
 34/133 anonim ***** válasza:
83%

Az én Férjem is sokat foglalkozik a gyerekkel és nem cigizik. Máris úgy érzem jobb férjnek szültem.

Amúgy mikor foglalkozol a férjeddel?

Gondolom éjszaka is alszik a gyerek. Próbáld ezeket megcsinálni napi pár óra alvással.

Én is energikus vagyok amikor jól alszunk. Amikor nem akkor minden szétesik. Na bumm. Nincs előre tervezve a hetünk, ha nem megy beismerem és rendelünk kaját. Sose éreztem vagy éreztette a Férjem, hogy emiatt kevesebb lennék.

2018. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/133 anonim ***** válasza:
83%

Oké, ügyes vagy! Ja szerencsés..

Az enyém 8-11 hósan a lábamba kapaszkodott amìg 5 percet mosogattam. Megcsináltam én.. de hogyan. Alvásidő se sok volt.

2 éves, már könnyű minden.

2018. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/133 anonim ***** válasza:
71%

En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem


Édesem, én főiskolán tanultam a baba mellett 20 évesen, 250 km-re elláttam a háztartást (minden nap főztem, mert ezt láttam otthon anyukámtól, nekem ere volt igényem, de pont teszek rá, ha valaki három napig eszi ugyanazt), és? Másnak meg nincs ilyen szerencséje a babával és a családjával.

Arról nem is beszélve, hogy nem lehet olyan gyakori a főzés nálad, ha napra megmondod, mikor mi volt a menü... szóval inkább menj sétálni a gyerekkel, ahelyett, hogy itt osztd az észt.

2018. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/133 anonim ***** válasza:
0%
"12-ben keri sz ebedet igy mindig kell fozzek. " Ez amúgy mit jelent?
2018. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/133 anonim ***** válasza:
86%

Szuper kepessegeim vannak vagy mi?


NEm, csak nagy arcod, eszed meg semmi. Ki az a hülye, aki leméri, mennyi idő alatt főz meg? Nyilván tudtad egy hete, hogy ma kérdést akarsz kiírni, mi? Trollocska.

2018. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/133 anonim ***** válasza:
77%

Ebbe is igaza van a többieknek, hogy főzni nem egy óra! Be kell vásárolni, elő kell készíteni, megfőz, mosogat stb.


Ugyan az mikor valaki henceg, hogy mos a gép... Hát ahhoz először össze kell szedni a rucikat (de tuti csak az én férjem és gyerekem olyan bunkó, hogy hagy szét szennyest, mindenki más rajtam kívül megnevelte a családot és már eleve szín szerint rakják a szennyes tartóba is a cuccot), kiteriget, hajtogat stb.

Ja és a váratlan helyzetek, amik borítanak mindent. Mert büdös kölke este 9 kor szól, hogy neki kell holnapra xy cucc és nincs kimosva...


Én amikor otthon voltam 2 kicsivel, jogot végeztem mellette levelezőn, azt hittem megpusztulok!!! Gyerek 9 kor alszik, anya éjjel 2 ig szakdogát ír, kelés reggel 6-7 között.


20 perc torna... Légyszi! Ne szólj be, hogy sportolok-e. Én se csesztetlek, hogy miért nem jársz könyvtárba...

2018. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/133 anonim ***** válasza:
24%
2 gyerekem van és simán tisztán tartom a házat, ami 150 négyzetméter, a főzés sem okoz gondot. A kicsi 15 hónapos, természetesen jár. A ház bababiztossá lett téve. A háló a dolgozó a fürdő és a mosókonyha ajtaja be van csukva, a nővére ajtaja is csak akkor van nyitva ha ő itthon van. Ilyenkor a nappaliban, a saját szobájában, az előszobában és a konyhában tud mocorogni. Szóba sem jön, hogy kipakolja a szennyest vagy ilyesmi. Ha olyanja van hintázik amíg főzök (a konyha-étkezőben van felszerelve), esetleg egy szekrényen nincs gyerekzár, abból ki-be pakolhatja a műanyagokat. Nem rendet csinálok, hanem rendet tartok. A délutáni és az esti alvás előtt mindenki elpakolja a játékokat (a kicsi még csak módjával). A szülői háló nem játszótért, ott nincs játéközön, a konyhában sem (ez persze nem azt jelenti, hogy nem jöhet be egy macival a kezében). Este miután a gyerekek lefeküdtek futni járok heti 2-3 alkalommal, ilyenkor a férjem persze otthon van, szerencsém van ilyen szempontból. Havi egy fodrász ill. manikűr is befigyel, ilyenkor természetesen a férjem van velük. Nálunk a rendszer a kulcs. Annyit hozzátennék, hogy a mosogatógép és a robotporszívó áldás.
2018. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!