Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/133 A kérdező kommentje:

3 fogast havonta 1x fozok mikor vendegseg van illetve vasarnaponkent. Akkor a gyerek apaval van :)

Az en gyermekem is maszik de OTT VAN VELEM, kimenni nem tud a konyhabol es 1 max 2 ora a fozes. Nem kell irigykedni kedvesem amiert nem a 15 perces gyors bolognain szoktunk elni es az apukaja vigyaz ra amig fozok..

2018. febr. 10. 11:59
 22/133 A kérdező kommentje:
Ugy latom azert a szovegertes se megy mit nem lehet azon erteni, hogy a gyerek velem van a konyhaban?
2018. febr. 10. 12:00
 23/133 A kérdező kommentje:
Nem hagyom felugyelet nelkul sose.. ha pl nem csinalok semmit es ugy vannak nyitva egyes helyisegek akkor megyek utana. Ennyi.
2018. febr. 10. 12:01
 24/133 anonim ***** válasza:
72%
Tégy ahogy jónak látod. :)Én továbbra is akkor főzök, amikor alszik. Amikor ébren van akkor pedig vele foglalkozok. Csak aztán majd ne csodálkozz, ha azt se fogod tudni, hogy mikor indult el, mert te éppen a bolognaidat főzted.
2018. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/133 anonim ***** válasza:
92%
Majd térj vissza a témára, ha benne lesz a dackorszakban, 11 hónaposan az első gyerekkel nekem se volt semmi gondom.
2018. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/133 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más és más,mint ahogy a körülmények is.
2018. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/133 anonim ***** válasza:
91%
Pont a múltkor olvastam egy nagyon jó cikket, mondjuk főleg kicsik alvásával kapcsolatban. Ha az első baba nagyon jó alvó, akkor anyuka szereti azt hinni, hogy ez neki köszönhető, mert valamit nagyon jól csinált. És ha mondjuk a baráti körben egy anyuka panaszkodik, akkor nagyon okos tanácsokat tud adni, mit hogy kéne csinálni, miközben a babák majd megérnek arra, hogy átaludják az éjszakát. Az ilyen anyukák aztán, ha másodjára esetleg mégsem egy jó alvó babát kapnak, akkor döbbennek rá, hogy mekkora szerencséjük volt elsőre. Ugyanez vonatkoztatható ide is. Szerencséd van, nyugis babád született, aki elvan magában. Nekem egy tünemény, de se nem jó alvó, sem pedig magában akár 5 percet elszöszmötölő, igazi többemberes babám van. Most 18 hónapos, de se picinek, se most nem volt el, se játszószőnyegen, se pihiszékben, és napközben még a légy zümmögésére is felébredt kb. Amikor a férjem itthon van, én akkor csinálok mindent. Tedd össze a két kezed, és örülj neki, hogy ennyi mindenre van időd, és tényleg ne ítélkezz mások felett. Lehet, másodjára már neked sem lesz ilyen szerencséd.
2018. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/133 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt, tényleg minden baba más. Van, amelyik elvan magában, van, amelyik nagyon igényel. Az enyém valahol a kettő között van, egy ideig elvan, aztán igényel, változó, hogy meddig. Mondjuk ő már nem baba, 2,5 éves elmúlt, de mindig így volt. Neked ezen a téren elég nagy mákod van a lányoddal.


Másrészt, amit én sokaknál látok, itt is írják páran, hogy mániákusan üldözik a gyereket a lakásban. Leteszitek és elmegy onnan. Oké, és? :) az enyém se ült soha a seggén 1 percnél többet, de ez miért baj? El kell pakolni azokat a dolgokat, amikkel kárt tehet magában, rácsot a lépcsőhöz, szekrényekre zárat, szóval bababaráttá a környezetet, és csá, hadd menjen. Ha úgy volt, a kanapét is elbarikádoztam babakarám elemekkel, hogy ne másszon fel felügyelet nélkül, így cirkálhatott nyugodtan.

Mikor a lányom megtanult mászni meg felállni, pár hétig én is üldöztem, aztán rájöttem, hogy ez tök fölösleges. Mégpedig azért, mert 10ből 9x akkor is pofára esik, ha itt vagyok tőle 2 centire, annyira gyorsan történnek ezek a dolgok. Nem lehet, és nem is kell mindentől megvédeni és mindig elkapni. Én hagytam, hadd menjen, persze félpercenként ránéztem, de azért tudtam a dolgomat csinálni.


Harmadrészt, van abban igazság, hogy annyit bírsz, amennyit megszoksz. Én vállalkozó vagyok, nem voltam cseden, férjem kapott gyed extrát a lányunk 6 hós korától, mindketten dolgoztunk, én már a gyerek pár hetes korától kezdve itthonról. Muszáj volt, mert több hónap, pláne több év után lepattannak az ügyfeleim, és cseszhetem. Soha nem volt opció, hogy lefeküdjek aludni, amikor a gyerek alszik, soha fel sem merült, hogy akkor házimunkázzak, amikor a gyerek alszik. Mert ilyenkor kellett dolgozni. Szóval maradt az, hogy ha apa itthon van, hawaii, mert rendezi a gyereket, főz, rendet rak stb (igen, férfi, mégis megy neki, mert nem fogyatékos), ha nincs, akkor délelőtt elmegyünk a boltba, sétálva, hogy a gyerek kint legyen ugye, csinálunk ebédet, bepakoljuk a mosogatógépet, rendet csinálunk, porszívózunk, 11re kb. minden kész. Mindezt úgy, hogy közben énekelünk, táncolunk, játszunk, bohóckodunk, mesélünk, a lányom is pakol a mosogatógépbe stb. Ezután ebéd, alvás, közben én dolgozom, délután játék, séta stb. Este fürdés és fektetés után meg ismét meló, kb. éjfélig szoktam dolgozni.


Őszintén, én se értettem soha, hogy csak a gyerek és a házimunka mitől olyan nagy cucc, én délre kész vagyok mindennel, utána egész nap csak játszunk meg mászkálunk. DE. Én elejétől azt szoktam meg, hogy ez van, mert a "szabadidőt" muszáj munkára fordítani, nem lehet akkor tökölni a házimunkával, meg pihenni, mikor a gyerek alszik. Szóval elejétől arra rendezkedtem be, hogy a gyerekkel együtt házimunkázok. Ez eleinte volt, hogy fél kézzel ment, volt, hogy a gyerek kendőben rajtam, mert nem maradt nyugton egyedül. Volt, hogy rohadt fáradt voltam, mert nagyon szar alvó, még most se alszik reggelig, 1-2x felkel. Régen 6-7x kelt. De megszoktam, alkalmazkodtam ehhez. Viszont ha egész nap lenne időm a főzéssel meg a takarítással foglalkozni, lehet én is olyan tempóban csinálnám, hogy nem érek a végére estig. Ezt amúgy tökre nem bántásból írom, vagy hogy lenézzek bárkit, egyszerűen szerintem nekem is ez csak azért megy így, mert muszáj, hogy menjen, nincs más választásom. Ha lenne, nem akarnék én se ezres fordulaton pörögni minden egyes nap.


És hát igen, a férjek... marhára nem mindegy, hogy mennyire veszik ki a részüket. De asszem ez az a körülmény, amin a legkevésbé lehet változtatni, ha a megbeszélés nem segít.

2018. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/133 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más. Szerintem sok dolog pénz kérdése is. Nem a pénz tesz boldoggá, de a szegénység bizony sok boldogtalanságot okoz.


Nálunk van minden gép (mosó, mosogató stb.) Elhiheted mennyi időt spórolok velük! Főzésnél (imádok) hetente többször van több fogás, rengeteg a cucc utána. Ha mégse főzünk, rendelünk. Szerinted akinek nincs pénze boldoggá teszi, hogy ma krumplis tészta, holnap káposztás tészta?


Lakásnál is van egy nagy házunk, teljesen funkcionálisan berendezve. Pillanatok alatt bepakolok a szekrénybe. De megint akinek van néhány bútora és az se jó és nem fér a cucc az hogy pakoljon be?


Kocsi! Beugrok, intézek mindent. Könnyű, amíg otthon van a gyerek, de amikor ovi, suli van és eggyel még otthon is vagy, akkor is intézni kell a többi gyerek és a háztartás ügyeit. Én úgy érzem meghalnék kocsi nélkül, a város busszal 20 perc. De bizony sokan vannak akik busszal babakocsival rohadt nagy szatyrokkal cipelődnek haza.


Férj... Biztos van aki eleve tahó és látod, hogy nem kellett volna neki szülni. De szerintem van olyan is, akivel minden happy, de valami elromlik és a gyerekkel már nem tud kijönni, nem tud segíteni vagy nem akar. Nekem ebbe is szerencsém van állatira és nem mert olyan okosan mentem férjhez. Szerencse.


Vannak akik túl sokat is várnak el maguktól. De ezen is magadnak kell túllépni. Hiába mondja bárki, hogy nem kell minden ruhát kivasalni, ha az illető mégis ezen stresszel.


Végül kérdező van egy gyereked. MUHAHAHA még jó, hogy mindent meg tudsz csinálni. Lenne mondjuk egy 8 éves, 5 éves fiú és egy 6 hós baba. Örülnél, ha a budiba tudnál relaxálni egyedül 5 percig :D

2018. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/133 anonim ***** válasza:
88%
Egy tejfehérje allegiás, tejcukor érzékeny gyerek mellett, akinek a belei gyulladásban, fogzik és az éjszaka nagy részében fent van, valamint önállóan megy 11 hónapos 4 napos kora óta megnézném, hogy főznél 2 óra alatt 3 fogásos ebédet. Nagyon nehéz elmondanám neked, persze én is odaadom neki a flakont, nylont vagy más újdonságot vagy egyéb kedvencet, na de 5-10 percig van el vele. Ez nem azt jelenti, hogy nem főzök, de főzök ebédet kettőnknek, a férjem meg mire hazajön meleg, friss vacsorával várom. Minden nap egy helyiséget takarítok alaposan ki és a többi helyen általános rendet tartok. Nem szakadok meg a munkától, de amit kell azt elvégzek.Viszont, igenis elfáradok, főleg, hogy én éjszaka 2-3 óra hosszát alszok. Nem szoktam panaszkodni, ez egy nehéz időszak, de elvagyunk. Szóval amiket írtál, nem igazán vonatkozik rám, de ne ítélj el senkit. A gyerekek és mi sem vagyunk egyformák. Van egy barátnőm, akinek a gyereke a megtestesült jóság, mellesleg én is olyan voltam. Az én fiamban meg egy igazi kisördög veszett el. És ne haragudj, de ez egy hülye kérdés volt, mivel tudod, hogy mi szokott menni az ilyen kérdéseknél.
2018. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!