Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/133 anonim ***** válasza:
82%
"Nem ram iranyult a kerdes en csak tenyleg szeretnem megerteni, mi olyan nehez abban a franya hazimunkaban." ---> az őszinteség.
2018. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/133 anonim ***** válasza:
97%

Nálam már ott megdől az egész, hogy nemhogy pogit nincs időm szaggatni, hanem hagymát megpucolni, mert amint elkezdem, a gyerek ott rángatja le rólam a nadrágot.

És csak egyet emeltem ki a sok közül.


De örülünk, hogy a te gyereked annyira jó fej babaként, és jó fej lesz totyogóként, meg majd később is, hogy szépen elvan magában, és megvárja, amíg anyuka előkészít, megpucol, megfőz 3 félét, elmosogat, eltörölget, elpakol, letisztít és egy soha nem használt ikea konyha rendjét kapja eredményül. De persze ez csak a konyha volt, ott van még a fürdő, wc, meg a maradék 90 nm (mert ahogy látom, itt a gyakorin, senki nem lakik 120 nm alatt, tehát kérdező, neked is legalább ekkora lakásod) és még nem voltál levegőn, nem foglalkoztál a gyerekkel, nem foglalkoztál magaddal.


Taps, taps...

2018. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/133 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ram iranyult a kerdes en csak tenyleg szeretnem megerteni, mi olyan nehez abban a franya hazimunkaban."


Előttem már sokan leírták, de akkor mégegyszer: nem a házimunka nehéz, hanem az, hogy lépten nyomon abba kell hagyni, mert nyűgje van a gyereknek, mindig a lábad alatt van és átesel rajta, amit te összepakolsz, azt ő széthányja, ha teregetsz, azt lerángatja, folyton figyelni kell fél szemmel, hogy mit csinál (tudod a csend nagyon gyanús), stb.

2018. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/133 anonim ***** válasza:
97%

Egyre szórakoztatóbb a kis családi idiled :) szuper anyu, szupi babi, meg persze szuper apu ;)

Lenyűgöző

2018. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/133 anonim ***** válasza:
97%
Tudod, hàrom gyerkőcöm van. 8, 2 ès fèl èvesek ès a kicsi 10 hòs. Az kèt nagyobbal èn is mindent meg tudtam csinàlni. Főztem, mostam, vasaltam, takarìtottam miközben ők szèpen eljàtszottak. Ès ők is elvoltak a hordozòban vagy a jàròkàban jàtszottak, èn mondòkàztam, ènekeltem nekik közben pedig csinàltam a dolgom. Na most a kicsi nem ilyen. Eleinte hasfàjòs volt, akkor azèrt sìrt, most meg ki tudja, mièrt, de sokat sìr. Jàròkàban, etetőszèkben àjulàsig ordìt, nem marad el jàtèkokkal sem, csak ha ott ülök vele èn is. 5 hòsan màszott, 9 hòsan elindult ès azòta nem lehet "bekorlàtozni". Ès ugye nekem mèg itthon van a közèpső is. Egyszer ùgy döntöttem, hagyom sìrni a jàròkàban, mìg enni adok a màsiknak, hàt... Szò szerint összeesett. Azòta ott hagyni sem merem. Szòval a kajàt rendelem, èjszaka vasalok ès pakolok, ha valamelyik mami jön, akkor takarìtok. Napközben pedig mosok-teregetek-mosogatok esetleg, ès a nappali szőnyegèn ülök, hogy a kicsi ne ordìtson. 🙁 Megmondom őszintèn, èn sem hittem, hogy lètezik ilyen, mìg meg nem tapasztaltam. Szòval ne szòlj meg senkit, nem tudhatod, mit tartogat mèg szàmodra is az èlet. Örülj, hogy a te gyerkőcöd nyugisabb baba.
2018. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/133 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk idilli csalad csak megcsinaljuk amit meg kell. Sogornomnel 3 gyerek van, egy 2.5 eves es orvoskent dolgozik. Megis minden nap van ebed pedig egyik gyerek se alszik mar nappal..na akkor o is szuper anyu? Kepzeld az en gyerekem ma se aludt, ha arra vartam volna, hogy mikor alszik, ehen marad.
2018. febr. 10. 15:44
 57/133 A kérdező kommentje:
*egy 14, 12 es egy 2,5 eves
2018. febr. 10. 15:45
 58/133 A kérdező kommentje:

En nem szoltam le senkit ti ugrotok a torkomnak mert le merem irni, hogy nalunk hogy megy. Nalunk igy. En kerdeztem, nalatok hogy megy, mert nem ertem, mi nehez a hazimunkaban.

Ferjed miert nem csinalja?

Az en ferjem nem szuper ferj, egy 3szintes csaladi hazban lakott 10 evig egyedul, hozza van szokva. O egy fel nap alatt kitakaritotta azt a hazat ablakpucolassal, fuggonymosassal egyutt. Termeszetes neki, hogy itt is csinalja.

2018. febr. 10. 15:49
 59/133 anonim ***** válasza:
83%
Neked semmi. Másnak meg van, ami nehéz. Te se értesz mindenhez. Beszélsz mondjuk angolul, de kínaiul nem. Magyar szakon tanulsz, de gőzöd nincs mondjuk az atomfizikahoz. Fogd fel, hogy van, akinek nem megy úgy, ahogy neked. Örülj, hogy neked minden jó.
2018. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/133 A kérdező kommentje:
Nekem se ment az elejen..de megtanultam. Minden bunkozas ellenere en a huslevesbe porkoltkockat tettem. Most nyaron meg 25 emberre fogok fozni es a huslevesem szintiszta :) Mikor eloszor takaritottam, nagyobb volt a kosz utana..ferjem tanitott meg jol takaritani es fozni is :D En csak azert tartom hihetetlennek mert vannak akik gyerek mellett videokat forgatnak a takaritasrol pl.
2018. febr. 10. 15:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!