Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
 101/133 anonim ***** válasza:
82%

Figyu kérdező, én meg majd felteszek egy olyan kérdést, hogy miért nem képes sok anyuka gyerek mellett egyetemet végezni.

Mivel nekem van egy 5 éves ovisom és a másfél évesem, és habár otthon vagyok még vele tervezetten fél évig, viszem a háztartást és mellette képzem magam, meg zh-kat írok.


És akkor most én is kezdjek el értetlenkedni, hogy hát, jaj, jaj, más anyuka ezt miért nem tudja csinálni, hogy nagyobb eséllyel kapjon munkát keresésnél? Nem! Nem érzem magam emiatt többnek egy olyan anyukánál, aki a gyerek mellett nem tanul, mert ő meg másban jobb, kitartóbb és tud többet, mint én.

2018. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/133 anonim ***** válasza:
33%

Megmondom én neked, h mi a szitu!

A te gyerekered egy iszonyat bamba lélek, aki csak úgy van, mellette a világot.meg lehet váltani és te úgy is érzed, hogy ezt teszed!

Kívánom, hogy a következő gyereked ép elmével rendelkezzen és akkor majd kezdheted is olvasgatni, h milyen különbség van gyerek és gyerek közt!

2018. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 anonim ***** válasza:
78%
Terjunk erre vissza ugy 12- 18 honapos kora korul, amikor tombol a szeparacios szorongas, es a wc-re nem lehet kimenni nyugodtan siras nelkul. Az en gyerekem mellett muveszet volt fozni, szivesen kolcsonadtam volna neked annyi idosen, mint amennyi most a tied, vagy akar elobb, vagy kesobb is. Miota nagyobb, mar egyutt fozunk, vagy sokszor ugy csinaltam a hazi munkat, hogy a hatamra kotottem csatos hordozoba, igy tudtam haladni. 5 honapos kira ota dolgozom reszmunkaidoben itthonrol, 8 honapos koraig elvolt egesz sokat, igy tudtam haladni, onnantol estenkent es hetvegenkent dolgoztam, mikor az apukaja itthon volt, es vigyazott ra. Mindig nagy hangsulyt fektettunk az onallo jatekra, es most lassan 2 evesen szepen el is jatszik magaban, amikor epp olyan passzban van, de ehhez igazitani altalaban nemtudom a fozest. Nekem nincs igenyem ra, hogy orakig a konyhaban alljak, ha neked van, es szivesen csinalod, gond nelkul, akkor hajra, nem vagyunk egyformak.
2018. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/133 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 46 os kommentet nekem szántad, aki a könyvtárba járást írta, én jogász vagyok, 35 éves, 3 gyerek, 20 éve főzök (anyum rengeteget dolgozott, már akkor is én főztem), köszi a receptet ☺
2018. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 anonim ***** válasza:
63%
Magyar szak...Dolgoztál te valaha is? Szerintem nem és nem is fogsz. Aztán mikor kénytelen leszel gyerek mellett, rájössz, hogy mi az élet.
2018. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/133 A kérdező kommentje:

Na alljon mar meg a naszmenet!

En sertegettem a ti gyerekeiteket? Hogy joszzok ti ahhoz, hogy az enyemet sertegessetek? Mi az, hogy bamba lelek?

Kepzeld: van, hogy en sem tudok wcre se menni tole de tudom, mikor van el es akkor fozok. Reggel meg nyugis, eljatszik delutan mar nyugosebb. Azert bamba lelek, mert eljatszik magaban egy orat? Hat koszi..talalkoznank, kiraznalak a bugyidbol!

Emberek! Azert gondolkozzunk mar! Azert serul a gyerek lelke, mert 2 ora alatt megfozok? Sokszor ugy, hogy a kaja fo maganak? Es azert legyen a kovetkezo gyerekemnek ep esze, hogy megtudjam milyen nem takaritani? Hat akkor se fogok a mocsokban megrohadni. En azert neteztem, mert megcsinaltunk mindent es neha felleptem amugy a gyerekkel jatszottam. Tobb, mint 11 oldalnyi valasz erkezett mind arrol, hogy ti ezt nem tudjatok, mert igy a gyerek, ugy a gyerek. Hagyjatok magatokra telepedni a koszt, mert szerencsetlen ferjetek nem segit v nincs el vele a gyerek. Engem le szuper anyuztok, mert fozok, mosok, takaritok. A gyerekem fogyatekos, mert a kismillio jatekaval elvan. Szalljatok mar le a foldre.. tervezzuk a kistesot es, ha ne adj isten hasfajos lesz, akkor is ugyanugy megcsinalom a hazimunkat, mert van egy ferjem is, aki segit majd ahogy most is. Az en gyerekem a fogyatekos. Nem! A ti ferjetek az, mert nezi ahogy kinlodtok utana meg irjatok, hogy hasfajos, refluxos a baba es a ferjem nem segit..mert fogyatekosok vagytok. Az en gyerekem teljesen normalis. Attol, hogy nem irtam le egy napi tevekenyseget. A 2 ora fozest se ugy ertettem, hogy 2 oran keresztul hangja nincs a gyereknek. Osszeapritom a zoldseget, a hust, felteszem foni, fuszerezem, fo maganak. Ez kb 30 perc. Utana jatszunk a kovetkezo folyamatig..

2018. febr. 10. 22:30
 107/133 A kérdező kommentje:
Igen. Dolgoztam. 18 eves korom ota 3 muszakban. Aztan terhes lettem. Es terhesen kezdtem az egyetemet. Ha tudni akarod..
2018. febr. 10. 22:32
 108/133 anonim ***** válasza:
87%

Nem azzal van a baj, hogy főzöl és takarítasz. Hanem azzal, hogy úgy adod elő, mintha minden nap Michelin csillagos ételeket főznél és egy porszem se lenne a lakásodban.

Az én Férjem is sokat segít. Mosok, főzök takarítok. Igyekszem nem ellustulni és figyelni magamra is. De nem főzök 3 fogásos ebédeket, nem takarítok állandóan. Nyilván nincs mocsok, de azért a wc padlójáról nem lehet enni. Van, hogy úgy fekszünk le, hogy majd holnap összepakolok.

Te fáradhatatlannak tünteted fel magad. Ez szúrja az emberek szemét. Nem az, hogy szereted a házimunkát és csinálod.

2018. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 A kérdező kommentje:
En csak peldakon keresztul szemleltettem a dolgokat. Ilyen egyszeru. Nem bantottam senkit csak leirtam, hogy mi az ami masoknak nehezseg es szerintem nem az. Ma is mindenki itt netezett, de nem tudom, kinel mekkora a rend. Feltetelezem, hogyha ide irni van ideje az embereknek akkor takaritani is. En kitakaritottam delelott, mert 6kor keltem. Igaz nem nagytakaritok minden nap. De nem is teszek fel kerdest, hogy nem megy vagy nem birom, mert a gyerek nem hagy ugy, hogy egesz delutan a net elott ulok (ezt a folyamatosan engem szidoknak irom, nem neked)
2018. febr. 10. 23:15
 110/133 anonim ***** válasza:
24%
A válaszolók tettek fel gúnyosan kérdéseket a kérdezőnek, majd az összes válasza miatt letámadták. Az egyetlen hibája szerintem, hogy nagyon naiv és sokadik gúnyos, lenéző kérdésetekre is őszintén válaszolt, bevallotta, hogy mi az, ami korábban neki sem ment, erre jól kiröhögtétek azok miatt is és beírtátok az újabb bántó kommenteket, hogy mi van, még a szarkazmust se ismered. Alapból semmi rosszat nem írt. Igen, a főkérdésben talán túl lőtt a célon ahogy végig sorakoztatott mindent, de gondolom több száz ilyen kérdést olvasott már, ahogy itt szerintem mindannyian. Nem tudom, hogy itt mi baja van a nagy többségnek. Vagyis próbálom megérteni, hiszen azt mondjátok, hogy mindenki dolgozik, tanul, évek óta nem alszik, mindenkinek matrica babája van, mindenki fáradt, oké, de ezek valóban indokok arra, hogy ilyen arrogánsak és gonoszak legyetek? Amikor valaki olyan cinikus, mint itt 100 kommentből 90 ott valami (szerintem) nagyon nincs rendben. Annyira kíváncsi lennék, hogy hogy néznek ki ezek a nők, hogy milyen a kisugárzásuk és mennyit mosolyognak az utcán, vagy az üzletekben csak úgy egy másik nőre, férfire, akárkire, szerintem semennyit, inkább forgatják a szemüket és húzogatják a szemöldöküket.
2018. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!