Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
 121/133 anonim ***** válasza:
12%
Onnan veszem, hogy egy családi összejövetelen vagyunk 50-en, ott megkérdezem a nagymamáimat, meg azoknak a testvéreit, meg a szomszéd asszonyt aki jó barátjuk, hogy mikortól aludták át a gyerekeik az éjszakát és mindenki azt válaszolja, hogy 1 hetes, 2 hetes, 4 hetes koruktól. Aztán megkérdezem anyukámat és a testvéreit, hogy én mikortól és az unokatestvéreim, másodunokatestvéreim mikortól és mindenki aludt maximum 6 hét után. Átmegyek anyósomhoz, akinél ott az anyukája, megkérdezem őket anyósom mikortól aludt és a válasz az, hogy 2 hét után, majd megkérdezem, hogy a párom és testvérei mikortól és ők is onnantól. Ezek szerint itt évtizedeken keresztül mindenkinek ilyen babát dobott a gép, most meg nagyon ritkán, szinte soha. Lehet időközben elromlott, mármint a gép, nem az emberiség természetesen...
2018. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/133 anonim ***** válasza:
82%
Sok a szenilis rokonod, ennyi😁😁😁
2018. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 anonim ***** válasza:
6%

118-as Az ha egy 2,5 éves gyerek még mindig kel 2-3 alkalommal éjszaka elég szomorú, ha a fejed tetejére állsz is, így van....

117, mert a te hozzászólásodra reagáltam, tudod ha ide írsz, ez is benn a pakliban... Komolyan siralmas élete van itt mindenkinek. Apának látástól vakulásig dolgoznia kell, éjjel ér haza hajnalba megy, nincs szabadnap (ez így nem igazán legális!!!!!), anyának semmire nincs ideje, csak a gyakorin sírni hisztizni. Össze kén kapni magatokat emberek. Üdv 116

2018. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező jól esik magad fényezni? Az kell, hogy az egekbe magasztaljanak? A férjed nem teszi meg ezt, nem dícsér eleget, hogy egy netes portálon kell begyűjtened a dicséretet és tapsot?

Nekem van olyan anyuka ismerősőm, akinek a gyereke mosható pelenkát használ, te miért nem, túl sok vele a munka?

Van olyan, aki a sajtot és joghurtot, kenyeret, stb.-t magának készíti, te hogyhogy nem?

Van olyan aki a gyerekeinek saját kezűleg varrja a ruhákat, te nem?

2018. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 anonim ***** válasza:
77%

A lányom nem eszik, iszik éjszaka 4 hónapos kora óta. 6hónaposan választotta el magát. Nem akart szopni. Tehát, mit is rontottam el? Miért kel éjjel?

Az idősebb korosztálynál pedig valóban az idő megszépíti néha az emlékeket. Ezért van az h nagyanyáink azt mondják h "áh bezzeg anyádék még járni se tudtak már biliztek"

Egyébként anyósom tisztán emlékszik rá h a férjem is elég sokáig ébredt éjjel. Szóval lehet h a te környezetedben mindenki jó alvó volt mindig is, máshol pedig nem.

2018. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 anonim ***** válasza:
86%

Hogy lehetséges az, hogy 20-30 évvel ezelőtt" :))


Ez vicces, én pont 30 vagyok, anno folyton sírtam, nem semmi hangon:D Ilyen baba voltam, nem aludtam éjjel sajnos nagyon sokáig. Ne tudd már annyira hogy 20-30 éve minden családnál hogy volt vagy hogy nem...na ilyen nincs. Minden baba más és más, mindegy milyen évet írunk.

2018. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 anonim ***** válasza:
6%
Áltassátok magatokat :D
2018. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim ***** válasza:
83%

En is rossz alvo baba voltam, a ferjem is. 42 evesek vagyunk.


Nem ertem, mire jo sok mama hazudozasa...

2018. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 anonim ***** válasza:
97%

Àcsi- àcsi na en a minap belebotlottam egy ilyen temaba: ki mikortol szamitja ataludtnak az ejszakat. Mert nem egyforman ertelmezzuk. Van, aki - koztuk en is ugy-, hogy amikortol este letetted, reggel felkel.

Nade! Sokan arra is hasznaljak, a regi emberek is!, hogy ataludta, ja, csak kozbe enni kelt fel...na meg ugye tisztaba is tettem, mert betojt kaja utan...na de atalussza az ejjelt.

2018. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 anonim ***** válasza:
100%

121-es, tudod, hogy régen miért aludták át az egy hetes babák az éjszakát? Mert sz.rtak rájuk, hagyták őket sírni azzal az agyatlan felfogással, hogy erősödik a tüdeje, de az, hogy mondjuk az 1-6 hetes baba éppen éhes, mivel a gyomra kb. akkora mint egy pinponglabda, vagy kisebb, ezért hamar feldolgozza az anyatejet, hamar megéhezik, esetlen a nyári 40 fokban megszomjazik és az a szerencsétlen hiába sírt, senki nem látta el.

Itt jön képbe a gyerekpszichológia, ami lehet, hogy szerinted egy marhaság, de ha jobban beleásod magad, észreveszed, hogy miért is van ennyi selejtes felnőtt.


Amúgy, ami régen megfelelt és jónak tartottak, az nem biztos, hogy az is volt.

2018. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!