Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes noknek mi olyan nehez...

Egyes noknek mi olyan nehez az otthoni letben? Mi lesz, ha visszamennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyan sokat olvasom itt, hogy nehany anyuka szidja azt az anyukat, aki mindazokat a dolgokat meg tudja tenni amit o nem. Nekunk meg csak egy gyerekunk van, egy 11 hos kislany, de mi mindent meg tudunk csinalni mellette/vele. Elso kerdesem a haztartas: hogy lehet az, hogy ez a fo kerdes itt nap, mint nap? Mi abban olyan nehez? En mindig vittem magammal a lanyunkat es amig picike volt addig mondokaztam, enekeltem neki miota nagyobb, leteszem ajatszoszonyegre a foldre a jatekai koze. Ezelott volt itt egy kerdes, hogy ket szal cigit elszivott anyuka mert egy 3 fogasos ebedet nem tud az asztalra tenni. En multhet penteken levest, masodikat es pogit sutottem/foztem, 5 orara kitakaritottam, aztan jottek a barataink. Es a lanykanknak jon 4 foga tehat nyugi!

Megis megcsinaltam es nap, mint nap olvasom, hogy ez nem megy, az nem megy. Hogy tudnak mocsokba lenni? En nem ertem.. ha a lanykanknak adok egy babapiskotat ragcsalni vagy egy muanyag flakont utogetni olyan jol elvan. En lemertem direkt, a 3 fogasos ebedet 2 ora hossza alatt foztem meg ugy, hogy a ferjem nem volt itthon es kozbe teaztattam, pelenkaztam a lanyomat. Hetkoznap csak alap rend van + felmosas. Ma lesz megint nagytakaritas de most a ferjem is itthon van. Ez a masik amin elborzadok. Milyen ferjet valaszt a nok tobbsege? Az en ferjemet imadja a gyerek, neha cigizni is alig tud tole kimenni es a haztartast is csinalja. Felvaltva mosunk, fozunk, takaritunk, kelunk a babahoz. Pont ennek az osszedolgozasnak koszonhetoen van idonk filmet nezni, tanulni, egyutt lenni stb. A masik nagy kedvencem a sport. Mi az, hogy valakinek nincs ideje ra? A neten rengeteg hatekony, 20 perces edzesprogram van. 20 perce mindenkinek adodik. En pl szoktam akkor is tornazni, ha a lanykank ebren van mert sokszor nem alszik nappal es, ha arra varnak, hogy aludjon, kinone az elso osz szal hajam :D En tenyleg nem ertem azokat akik a hazimunka korul sirankoznak: minden nap nagytakaritas van nalatok vagy hogyhogy nem jut idotok masra? En ma is paloclevest fozok, vagyis hat fo maganak es sajtos pogit sutok. Volt egy korabbi kerdes, azon jot mosolyogtam. Anyuka tippeket vart, hogy hogyan konnyitse meg a fozest pl este felvagja a hust. En mindig elore megtervezem, mit fozok. Nalunk csutortokon volt nagybevasarlas, a husokat felkockaztam, felszeleteltem es ugy tettem el. Azt is birom, mikor instas, youtube-os anyukakat szidnak, hogy megmutatjak, ok hogyan vezetik a haztartast..van nemi irigyseg is ebben? Kerdem en, mikor ezek az anyukak visszamennek dolgozni mit csinalnak majd? Azt is irjatok, hogy sokan bejaronot fogadtok, rendelitek a kajat..azert ez hu! Azt meg mar nem is mondom, hogy itt a szepsegapolas korul milyen nagy vitak mennek. Mi ez a haboruskodas?


2018. febr. 10. 11:08
 111/133 anonim ***** válasza:
31%
Nem olvastam végig a válaszokat, nem is érdekelnek, mert gondolom megy a cirkusz ezerrel. Kérdező, jól választottál férjet, és jó gyereket dobott a gép. Kívánom, hogy a többedik gyerek is ilyen legyen. Érezzétek jól magatokat! :)
2018. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/133 anonim ***** válasza:
69%

Te nagyon el vagy tévedve.

Hagyjuk magunkra telepedni a koszt? Hozzám bátran jöhetsz bármikor, nincs kosz. Sőt, kaja is lesz.

Csak mi nem gondoljuk, hogy ezt ki kell kiabálni, hogy van ezzel minden nap, tiszta a lakás.. ezt csak te gondolod, hogy le kell mérni, mennyi idő a leves, hogy elmeséld. De nem főzhetsz gyakran, én minden nap főzök, és nem kell óra és mérés, hogy tudjam, mennyi idő volt szerdán a borsófőzelék meg az aranygaluska. Ha le kell mérni az időt ehhez, akkor mégis hogyan tervezel előre??? Alap, hogy tudom, mi mennyi idő alatt fog elkészülni...

2018. febr. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/133 anonim ***** válasza:
83%

Juj. Neked komoly önértékelési problémáid lehetnek, ha a gyakorin idegen anyukáknak akarod bebizonyítani, hogy te mekkora király vagy, a többi meg egy igénytelen trampli, bunkó paraszt férjjel és csupa rossz gyerekkel.


Válaszolok: Annyi de annyi élethelyzet létezik ezen a nagy-nagy világon, hogy felesleges belemenni, kinek miért esik valami a nehezére. Mindenkinek van sztorija.


Értjük, nektek van mit a tejbe aprítani, bár valószínűleg ebben neked nulla az erdemed, de Oke, legyél ra buszke, hogy apa jol keres.

Kiderült, a férjed otthon dolgozik, ergo nagyon ritkán lehetsz full egyedul a gyerekeddel, ami hidd el, teljesen más szituációkat szül, mint mikor mondhatod valakinek, hogy: felvágom a hagymát, Pirike addig elvan azzal a flakonnal, de legyszi fél szemmel figyelj oda, hogy ne masszon fel a tévére, Koszi!


Nem lett volna gond a kérdéssel, de ez csak egy önfényezés volt, nem valódi kérdés, ami ráadásul szerintem rettenetesen kínos is, mert minden egyes válaszodban fény derült rá, hogy te még az előző valaszodban felvázoltakhoz képest is szuperebb vagy, és ezt a végtelenségig tudod fokozni :) csak mégis miért? Ha kapsz virtuális vállon veregetést akkor elmúlnak a frusztrációid? Remelem hamarosan rendbe jön az életed, szívből kívánom!

2018. febr. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/133 anonim ***** válasza:
89%
Istenem mi van itt...Kérdező neked csak annyit kellene felfogni hogy minden embernek mások a körülnényei. Nem minden férj teheti meg hogy home officeozik így meg evidens hogy több minden hárul a nőre aki meg otthon van. Ebben mit nehéz felfogni? Úgy írsz erről az "apró" könnyebbségről mintha semmi jelentősége nem lenne...megnézném a te fejedet ha egy anyuka azért degradálna le téged mert neki telik takaritónöre meg babyszitterre meg rendelt minőségi ételre és jajjj vajon mi nehéz az anyaságban mikor neki van ideje akár plázázni is...na? Ja hogy ő menjen a fenébe mert mit bezzegel ő neked ilyen körülményekkel. Az a baj jódolgodban nagyon nem tudod már mit csinálj így beszólogataz másoknak. Inkább maradj csendben és örülj hogy van egy nyugis babád meg egy rugalmas munkaidős férjed. 2ből egy is nagy szerencse már de látom ezt neked szádba kell rágni hogy észleld.
2018. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/133 anonim ***** válasza:
87%

Home office? Na elmész te a...! :)

Komolyan erre vered a nyálad?


Azt se tudod akkor milyen úgy, ha egyedül vagy mint az ujjad.

Amikor itthonról dolgozik a férjem nálunk is Hawaii, dizsi, napfény minden annak ellenére, hogy nem tökvakarós alibi munkát hoz haza, de nyilván minden más, ha 2 felnőtt van 1 gyerekre. Úgy lehet haladni mindennel.

Az egyedüllétben pont az a nehéz, hogy nem tudod hova rakni a szepa.szorongó gyereked, míg veszélyes konyhai munkát végzel és a legegyszerűbb feladatot is csak részletekben, sokkal lassabban tudod elvégezni.

2018. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/133 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó! 2 gyerekem van, a nagyobb kiscsoportos, akit természetesen ebéd után hazahozok. A férjem nem itthon dolgozik. Annyi hogy kötetlen a munkaideje, van olyan nap hogy csak 6 órát van bent, olyan is van hogy 10 órát sikerül az irodában töltenie. Tudom az nem ember aki szellemi munkát mer végezni. Ennek ellenére én is kinézek valahogy, a ház is tiszta, illetve kaja is van, sőt a srácokkal is tudok foglalkozni és a férjemmel is van privát időnk. Az hogy valaki évekig nem alszik, azon már kicsit el kéne gondolkozni, mert olyan nincs, hogy egy gyerek, főleg nem egy baba ok nélkül vonyít fél éjszaka! Egy pár hónaposnál még oké a dolog, de a későbbiekben már tényleg egy rossz szokásról beszélhetünk, amit nem a kisujjából szopott ki a gyerek. Az otthon végezhető munka sem sétagalopp ám! Ha nap közben nem tudod valamiért megcsinálni, akkor bizony ott az éjszaka....
2018. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/133 anonim ***** válasza:
66%
116, és most leírnád azt is, hogy ezt miért nekem címzed amikor én a kérdezőnek írtam?!
2018. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/133 anonim ***** válasza:
63%

#116 ha nem éltél együtt olyan gyerekkel aki nem alszik éjjel, akkor ne durtogj!

Tán csak nem orvos vagy?!

Mégis szerinted mi oka lehet h nem alszik? Milyen rossz szokás?

Szerinted én élvezem h 2,5 fél ü v e minden éjjel 2-3 alkalommal ébred a gyerek? Már mindenhol voltunk mindent kioróbáltunk ( gyógyszerezés,pálinkáskenyér kivételével)

De ez nem is ide tartozik!

A lényeg h ameddig nem jártok más cipőjében, ne nézzétek őt le!

2018. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/133 anonim ***** válasza:
17%
Hogy lehetséges az, hogy 20-30 évvel ezelőtt és az ezeknél is régebbi időkben minden gyerek aludt éjszaka maximum 8 hetes kora után, ma meg minden második gyerek “olyan gyerek, aki 3-szor ébred és nem lehet vele mit csinálni?” Nem rég volt egy kérdés, hogy kinek meddig evett éjszaka a babája és nagyon sokan írtatok éveket is akár. Ez is kinek a hibája szerintetek? Magyarázzátok már el légyszíves. Nincs olyan, hogy ilyen babát kaptatok.
2018. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/133 anonim ***** válasza:
73%

"Hogy lehetséges az, hogy 20-30 évvel ezelőtt"


Ezt honnan veszed? Aludtak egy fenét, csak sokaknál az idő mindent megszépít, de a jobb memóriával rendelkezők és/vagy őszintébbek bevallják, hogy nem így volt.

2018. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!