Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni vagy vállalnátok a másodikat?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal igazából három gyermeket.

Határozott idejű a munkám sajnos, ami egyben a szakmám is.

Így kerültem gyesre. Most 1,5 éves a kislányom. Szeretnénk másodikat kevés korkülönbséggel és harmadikat is, amit szeretnék, hogy ne tolódjon ki túlzottan.


Anyagilag rendben vagyunk, mert a párom szerencsére jól keres.


A munkahelyem visszahívott, nem hosszabbít tovább. Egy évet dolgoznom kellene, hogy meg legyen megint az egy év munkaviszony, csak megint határozott idejű munkára lenne lehetőségem. A szakmámban próbálkoztam már több helyen is, de mindenhova azt mondják, csak határozott, amit évente hosszabbítgatnak. Szeretem egyébként a munkám, tanultam is érte sokat, nem szeretnék váltani ezért.


Kérdésem annyi, hogy anyagi hátrányokon kívül van -e bármi más gond azzal, ha a másodikat bevállaljuk most, illetve utána akár a harmadikat is, mert nem szeretném ugyanezt eljátszani a harmadiknál is.


Úgy tudom a nyugdíjba természetesen ezek az évek nem számítanának bele. Szerintetek ez két gyerek miatti pár év nagy gond... nyugdíj szempontból?


Tudom előre kár gondolkodni még a harmadikon, de azért írtam ki a kérdést, hogy legközelebb ne akarjam kiírni ugyanezt a harmadik előtt.


Meg mondom őszintén nem szívesen adnám be most 1,5 évesen a kislányomat a bölcsibe. Még nem áll szerintem azon a szinten, én nem vagyok bölcsi ellenes, de hiszem, hogy a legjobb lenne, ha még velem lehetne és ideális lenne, ha lassan jönne a második.


Keresek olyan személyeket, akik hasonló cipőbe járnak. Párom támogat engem ebben, de mégis úgy érzem kicsit, hogy sokak elítélik ezt.


Én is boldog volnék határozatlan munka mellett nem lenne ilyen gondom, de sajnos ez van.


Köszönöm, ha segítetek.


Egyébként 27 éves vagyok.



2021. dec. 22. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:

De most határozott munkám van. Jelenleg még jár a gyes. Nem három gyereket szeretnék szülni semmi nélkül, hanem a másodikat vagy még a harmadikat esetleg. De mint mondtam a harmadikig még nagyon idő eltelik, lehet akkor majd már nem is szeretnénk.

Tudom milyen mikor megcsalnak. Az előző párom egyik napról a másikra hagyott el engem egy ismerősünkért.

Sajnos tudom, hogy akár ez is benne van a pakliban, de én hiszek és bízom a mostani páromban.

Hát az a szomorú ebben az egészben, hogy ha határozatlan lenne a hülye munkám akkor senkit se kérdezgetnék mi a helyes, hanem szülném a másodikat, mint ahogy sokan mások. Őket se nézi le senki sem.

De mivel vissza kell mennem, mert ilyen a munkám, már is elítélendő dolog.

Emiatt vagyok csak szomorú.

Bánom, hogy négy évet tanultam és nem képesek határozatlanra felvenni mikor tudják jól, hogy fiatal az ember és szeretne majd fiatalon szülni.

Több iskolát is megkérdeztem, fel is vettek volna, ahol kellett tanító, de mindenhol határozott időt mondtak annó.

2021. dec. 23. 10:37
 22/70 anonim ***** válasza:
100%

Értem amit mondasz és tényleg szomorú ez így, de akkor sem szülnék határozott munkaszerződés nélkül. de ez én vagyok, te úgy döntesz nyilván, ahogy neked jó. Most itt nem a bizalom a kérdés, meg a férjed, hanem az, hogy józanul gondolkodj és igen, nálam ebben az esetben ez ott kezdődne, hogy bizonytalanra nem vállalok egy fészekalja gyereket, nem mások véleménye, hanem magam miatt.

Ha neked csak az okoz gondot, hogy jujj, mit szólnak majd, vagy lesz aki elítél, akkor csináld, nekem pont hogy ez, egyáltalán nem lenne szempont, szemlátomást téged pedig kizárólag ez érdekel. Nem vagyunk egyformák, ez van,

2021. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
Javítok: "határozatlan munkaszerződés nélkül", elnézést, elgépeltem.
2021. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
100%
És mit fognak majd szólni akkor, ha esetleg egyedül maradsz a halom gyerekkel, és netán nélkülözni is fogtok? Pl azt, hogy felelőtlen voltál. Vagy hogy jajj szegény, a csúnya stb férje elhagyta. És? Előrébb leszel vele? Sajnálatból se számlákat fizetni nem lehet, se kaját tenni az asztalra.
2021. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem jósol senki sem halált meg betegséget, de igenis sajnos benne van a pakliban, mint ahogy az is, hogy a 3 kicsi gyerek mellett semmi szabadidőd nem lesz, kedved a férjedhez pláne nem, ő meg esetleg megunja a folytonos hajtépést, és lelép. Jó esetben kapsz gyerektartást, rossz esetben egy vasat se, mert pl eltűnik külföldre. Sajnos nálunk a családban a világ legjobb apukájának hitt embere tette ezt meg. 🤷‍♀️
2021. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:

Értem. Utólag azt bánom, hogy elkezdtem dolgozni.

Inkább mentem volna diplomás gyedre. De utána olvastam és mindenki akkor azt írta meg a környezetemben azt súlykolták micsoda bűn!

Nem dolgozni előtte. Mikor az legalább a második gyerekre is jár.

Most pedig csak magamat szivattam meg, hogy ez meg már nem jár a másodikra. És akkor minden gond meg lenne oldva, mert mindegy mennyi pénzt kapok.

Csak hát én hülye meg akik lebeszéltek a diplomás gyedről belementem, hogy majd dolgozok és lesz tapasztalatom.

Felesleges volt, mert nem az a lényeg, munkám úgyis lesz majd valami, ami persze megint csak hatátozott lesz.

Könnyű mondani, hogy határozatlant keressek. Vagy elfogadom a határozottat vagy dobhatom ki a diplomámat a kukába.

2021. dec. 23. 11:45
 27/70 A kérdező kommentje:

Diplomás gyedre ugyanannyit kapnék, mint most. csak az járna a másodikra is a drága munkám, ami annyi tapasztalatot ad meg a másodikra már nem jár.

Sajnálom, hogy akkor elhittem, hogy a munka a minden.

2021. dec. 23. 11:47
 28/70 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem utólag már ezen kár filózni. Ráadásul változhatnak a kormányi szabályok, bármikor. Lehet nem lesz csok, vagy adókedvezmény a 3 gyerekre pl. Nem értem mit veszítenél, ha most dolgoznál 3-4 évet, lenne szakmai tapasztalatod, határozatlan munkaviszonyod, és ha még mindig úgy gondoljátok, akkor jönne a következő gyerek. Mert amikor van egy 4,5 éves, meg egy 2-3 éves, akkor kettővel kétfele rohanni oviba, bölcsibe, neked munkába, az nem happy. Plusz doki, ha betegek ki marad otthon, megint rengeteg kiesés. 2-3 kicsi gyerekkel nem fognak azért felvenni sehova, hogy utána állandóan helyettesítsenek, mert valamelyik gyerek beteg és otthon kell vele lenni.

Háztartásbeli, meg hát nem tudom. Az kb egyenlő azzal, hogy lemondást az életben kb mindenről, és csak az van amit a férjed biztosítani tud vagy akar, és nagyjából kitartott vagy. Én tuti nem ezt választanám. És nem azért mert elítélnek vagy sem, hanem a józan eszem ezt diktálja, hogy soha se soha ne hozzam magam kiszolgáltatott helyzetbe.

2021. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 A kérdező kommentje:

Hàt értem. Csak sajnálom, hogy sokszor szidják és félrevezetik az embert. Rosszat akarnak neki. Én a régi énemnem meg mondanám vállald be a diplomás gyedet, mert a munkával rosszabbul jársz, ha határozottra vesznek fel. Ha már tanultál ennyi járjon és utána ráérsz dolgozni egy életen át.

Csak sajnos még is valamiért bűn teherbe esni és elfelejtik az emberek, hogy nyilván dolgozni is fog az ember majd, csak optimálisabbnak tartottam 30 alatt szülni.

Egyébként meg nem tartom fairnak, hogy amíg én határozott munkámat csinálom, más 3-4 gyermekét tanítsam, aki valamiért rögtön határozatlanba kezdett.

S ezt úgy értem, hogyha az iskolák, óvodák is addig működnek míg van gyerek. De ha ez miatt nekem tolódik és emiatt 1,5 évesen bölcsibe kell adnom a gyermekemet, dolgoznom egy évet majd teherbeesek és még 9 hónap hogy megszüljek akkor eltelik majdnem 5 év a két gyerek születése között.

Hát minden vágyam 5 évente szülni és leszek 35 mire jön majd a 3. És már azért se vállalom akkor be a 3.-at, mert már én akkor nem szeretnék majd szülni.

2021. dec. 23. 12:35
 30/70 A kérdező kommentje:

Meg mondod, hogy dolgozzak 3-4 évet. Mint mondtam a lányom 1,5 éves. Én most nem szeretném még őt beadni.

Várok oké még fél évet. Elmegyek dolgozni 4 évet, hogy talán akkora már elég jó leszek és talán betesznek határozatlanra, de ez sem biztos.


Na és akkor ott leszek, hogy 31 éves leszek. 32 évesen megszülöm a másodikat aztán megint kattoghatok, hogy 34 évesen mehetek visszadolgozni, hogy 35 évesen megszülhessem a harmadikat, ha még akkor is hármat szeretnék.


Persze kár számolgatni, az is lehet az első se jön össze.😅😅


Na de érted. Én ezzel borzasztóan járok akárhogyis nézzük.

33 alatt szeretnék szülni mindenképpen, nekem az a max határ. :/

2021. dec. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!