Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamennétek a helyemben...

Visszamennétek a helyemben dolgozni vagy vállalnátok a másodikat?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal igazából három gyermeket.

Határozott idejű a munkám sajnos, ami egyben a szakmám is.

Így kerültem gyesre. Most 1,5 éves a kislányom. Szeretnénk másodikat kevés korkülönbséggel és harmadikat is, amit szeretnék, hogy ne tolódjon ki túlzottan.


Anyagilag rendben vagyunk, mert a párom szerencsére jól keres.


A munkahelyem visszahívott, nem hosszabbít tovább. Egy évet dolgoznom kellene, hogy meg legyen megint az egy év munkaviszony, csak megint határozott idejű munkára lenne lehetőségem. A szakmámban próbálkoztam már több helyen is, de mindenhova azt mondják, csak határozott, amit évente hosszabbítgatnak. Szeretem egyébként a munkám, tanultam is érte sokat, nem szeretnék váltani ezért.


Kérdésem annyi, hogy anyagi hátrányokon kívül van -e bármi más gond azzal, ha a másodikat bevállaljuk most, illetve utána akár a harmadikat is, mert nem szeretném ugyanezt eljátszani a harmadiknál is.


Úgy tudom a nyugdíjba természetesen ezek az évek nem számítanának bele. Szerintetek ez két gyerek miatti pár év nagy gond... nyugdíj szempontból?


Tudom előre kár gondolkodni még a harmadikon, de azért írtam ki a kérdést, hogy legközelebb ne akarjam kiírni ugyanezt a harmadik előtt.


Meg mondom őszintén nem szívesen adnám be most 1,5 évesen a kislányomat a bölcsibe. Még nem áll szerintem azon a szinten, én nem vagyok bölcsi ellenes, de hiszem, hogy a legjobb lenne, ha még velem lehetne és ideális lenne, ha lassan jönne a második.


Keresek olyan személyeket, akik hasonló cipőbe járnak. Párom támogat engem ebben, de mégis úgy érzem kicsit, hogy sokak elítélik ezt.


Én is boldog volnék határozatlan munka mellett nem lenne ilyen gondom, de sajnos ez van.


Köszönöm, ha segítetek.


Egyébként 27 éves vagyok.



2021. dec. 22. 22:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
18%
9es ennyi erővel senki ne vállaljon a gyereket. Szerintem baromi ritka hogy egy nő egy fizetésből fizeti a hitelt, a rezsit, tartja, látja el az 1-2-3 gyereket stb. És arra alapozza az életét, hogy apuka jó esetben félrelép, rossz esetben meg is hal. Ja és még a nagyszülőkre se számitson, mert azok is bármikor meghalhatnak. Szerintem ez egy nagyon negatív pesszimista hozzáállás, így nem lehet. Persze a másik véglet sem jó, h gyártjuk zsák számra a gyereket, vesszük fel a hitelt, hogy majdcsak lesz valahogy. Kell egy egészséges középut. Ha tanári diplomád van ha beüt bármi krach, nehezen tudom elképzelni, h ne találj állást. De rossz esetben el lehet menni takarítani is.
2021. dec. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
94%
Lehet hogy pesszimista hozzáállás, de szerintem inkább realista sajnos. És jobb átgondoltan csinálni a dolgokat, mint aztán 30-31 évesen egyedül szenvedni 3 apró gyerekkel, gyakorlatilag munka nélkül. Mondjuk én soha nem vállalnék 2-3-at. 1-et csakis, mert bármi történik egyet egyedül is fel lehet nevelni normális színvonalon. És sajnos tényleg soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. A férfiak meg 24 óra alatt tudnak 180 fokot fordulni.
2021. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
94%

11!


Ugyan nem 9. vagyok, de epeszű nő márpedig nem vallal gyereket, ha neki nincs saját fix jövedelme, amiből magát és a gyereket szükség esetén el ne tudna tartani.

2021. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
100%
11: én sem a 9-es vagyok. Abban egyetértek veled hogy ritka az ilyen para hozzáállás. Pont ezért nem ritka, hogy valaki gázos helyzetbe kerül emiatt sajnos. Nyilván én sem mondom hogy Zs tervvel kell készülni egy atomkatasztrófára is, de nem tudok azonosulni a valaki majd eltart minket hozzáállással sem. Ismerősi körben pont van ilyen eset. Egészséges házaspár, bölcsis és ovis gyerekekkel. Anya gyesen. Jött a covid, a családfenntartó negyvenéves apát egy hét alatt elvitte. Van családi háttér, de azért közel sem olyan egyszerű megoldani anyagilag és logisztika téren, mint azt így benyögni, hogy ja, hát megoldjuk...
2021. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen. Azonban azon nem gondolkodom mi lesz a párommal vagy velem, mert ezt nem tudhatjuk és akkor egyet se érdemes szülnöm.

Mert ha a párom tegyük fel lebetegszik/meghal, akkor tanítói fizetésből nem tudnám eltartani sajnos még az egyet sem szerintem.

Úgyhogy pont ez miatt én nem szeretnék félni, mert akkor érdemes egyet se bevállalnom.

Hálaistennek mi most ketten együtt jól állunk. Ha nekem nem lesz keresetünk miatta is jól fogunk állni. Én most ezt nézem.

Én nem akarok ezen kattogni, hogy mi lesz velünk. Egyszer úgyis mind meghalunk. :D:)

2021. dec. 23. 10:01
 16/70 A kérdező kommentje:

Nem egy óvónő, tanító, tanár ismerősöm van 3-4 gyermekkel. Akiknek ne adj isten pedagógus a párjuk is, tehát együtt se keresnek így olyan sokat.

Szerintem, ha nekik mondanánk egyik fülükön be menne másikon ki.

Aki szeretne többet az nem azon agyal, hogy holnapután meghalok és nem tudom eltartani.

Hanem azon agyalok, hogy nem cigizek, nem iszok, nem stresszelek, sportolok, egészségesen étkezem, hiszek a jól működő szervezetemben, mert nem lehet úgy leélni egy életet, hogy félek mikor halok meg és mi lesz a gyerekeimmel akkor.

Autóbalesetben is meghalhatunk bármikor. Sajnos. S egyből egyedül marad az összes gyermek. Aztán akkor emg tökre mindegy mennyi a fizetése apának, meg anyának. De valahogy mégis léteznek családok szerencsére, akik erre nem gondolnak és bevállalják a kettőt, hármat, négyet.

2021. dec. 23. 10:07
 17/70 anonim ***** válasza:
77%
Akkor vallalj be vagy 6 gyereket a semmire. A te dolgod.
2021. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, te kérdeztél, mi leírtuk a véleményünket, pl hogy én visszamentem, mert nem hajt a tatár.


Ha bevállaljátok, a ti döntésetek, mivel a következményeit is ti vállaljátok. Mondjuk azt nem értem, hogy ha alapvetően eldöntötted, akkor miért kérdezed meg. Akkor meg kell csinálni és reménykedni a jó szerencsében.

2021. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, tanácsot kértél.

Nem kell feltétlenül parázni, a halálra gondolni meg nopláne, de azért az akkor sem felelősségteljes hozzáállás, hogy munkaviszony nélkül akarsz vállalni egymás után három gyereket.

Semmi gond azzal, ha így tervezed, de azért legalább aktív állományból menjél el szülni, ne munkanélküliként.

Mert azért azt gondolom lehet érezni a hatalmas különbséget a között, hogy valaki mindent túlaggódik, vagy azért minimum legalább munkaviszony mellett szül. Elhiszem, hogy jó a házasságotok és remek, hogy megvannak a rózsaszín felhők, teljesen azonosulni tudok az optimizmusoddal is, de ha apuka mégiscsak lelép a Bettivel a bérszámfejtésről, amit persze a kutya sem feltételezett volna róla (apropó tisztában vagy azért vele, hogy rengeteg mintaférj és megbízható férfi is átmehet 180 fokos fordulaton 2 nap alatt, amire nem tudsz felkészülni és nem is kell, de hidd el, meglepődött már jópár feleség az anyatejtől átázott pólója fölött) mikor a harmadikkal csinálod éppen végig a fogzást, akkor abból marhára nem fogsz tudni megélni, hogy most minden szép és jó.

Fizetés nélkül pucér fenékre, esetleges családi támogatásra apellálva ép eszű, józan gondolkodású, felelősségteljes felnőtt nő nem vállal három gyereket, ezen nem nagyon van mit magyarázni.

2021. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy leírtátok, hogy ti visszamentetek, mert ti úgy voltatok vele ráér, még a második és jobb dolgozni megint kicsit.


Ezek a vélemények is érdekeltek engem.


Nekem csak az nem tetszik mikor halált jósolunk vagy betegséget.

2021. dec. 23. 10:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!