Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok így egy kisbabát...

Bevállalnátok így egy kisbabát? Van valaki hasonló élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodtunk, 7 éve vagyunk együtt, és természetesen szeretnénk gyarapítani a családunkat, évek óta beszélünk róla, nagyon szeretnénk.


Szerencsére pénzügyileg rendben vagyunk, saját házunk van, biztos munkahelyünk, 2 kutyánk.


Viszont nem minden rózsaszín. A férjem sajnos olyan munkát végez, hogy 1 hónapig dolgozik távol, külföldön, majd 1 hónapig itthon van. Tudom, hogy ez sokaknak nehezen elképzelhető, viszont mi csak így tudtunk a semmiből megteremteni azt amink van, így tudunk hitelek és családtámogatások nélkül haladni az életünkkel. Amikor távol van akkor én többet dolgozom, amikor itthon van azt imádjuk, 30 napig semmi kötöttség.


Viszont már 33 éves vagyok (én vagyok a nő), egyszerűen megőrülök a statisztikáktól, és persze már az anyai ösztönöm is nagyon üvölt bennem, szóval kérdés az, milyen lehet így az élet egy újszülöttel?


Tegyük fel az ideális esetet, hogy az első hónapban 100%-ban jelen van a férjem, és utána?


A családom sajnos nagyon messze van, 200 km-re, férjem családjából nem él senki.


Ez mennyire lenne nehezített pálya? Jó munkám van amit szeretek, így ez a felállás abban is segítene hogy viszontlag hamar minden 2. hónapban részmunkaidőben dolgozhassak, szükség van rám, anyagilag sem lenne rossz GYED mellett, igazából az rémít meg, hogy egy pici babával full egyedül lenni, rokonok közelsége nélkül.


Valaki volt így? csinálta így? Tudom, hogy sok függ attól, hogy milyen egyénisége lesz a babánknak, némi gyakorlatom van már babázásban (unokahúgom, unokatestvérek miatt, rengeteget segítettem amikor babák voltak), de pont ezért látom, hogy a kezdeti időszak lehet mesebeli, és lehet megpróbáltatás is.


Vannak itt olyan feleségek, akiknek hasonlóképpen van a férjük?


júl. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 A kérdező kommentje:

Najó, tudjátok mit? Igazatok van! Be kell látnom, hogy nem tudok egy percig sem létezni a férjem nélkül. Bele fogok roppanni abba, hogy életemben (nem) először egyedül kell majd megoldanom dolgokat. Sőt, arra is rájöttem, hogy kifejezetten irritálni fog, hogy én otthon SZENVEDEK, babaüfivel és kitudja még mivel a hajamban, miközben ő elhajókázik a naplementébe, sőt tutira csalni is fog közben! Nincs mese, ez így nem működhet. Ultimátumot adok neki, hogy vagy a család, vagy a karrier, de hát ahogy mondtátok, ez kész öngyilkosság. Ráadásul a gyereknek sokkal-sokkal rosszabb, ha 2 havonta látja csak az apját 30 teljes napig, sokkal rosszabb, mintha meg sem születne

!

Meg hát amúgy is, minden nem lehet, dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha én kiesek a munkából, biza tegye meg ő is! Naná hogy ez két emberes feladat, bukjunk vele mind a ketten!


100%-ig biztos vagyok benne, hogy amikor könnyektől fuldokolva a fürdőszoba földjén sajnálni fogom magam, és nem lesz ott a férjem, annyira begurulok majd a gondolattól, hogy ő egy ladikon ringatózik, hogy egyől beadom majd a válókeresetet!


Garantáltan beüt majd a babyblues és garantáltan hasfájós lesz a babánk, ezért meg is mondom neki, hogy amúgy se csapjuk be magunkat, hiszen mi a pokolra vállalkoztunk, az csak egy csapda, hogy szerelmünk kiteljesedése, és véletlenül sem egy kisbaba, akire vágyunk. Dehát mit is gondoltunk, mi egymást sem szeretjük, hiszen ha szeretnénk, nem ilyen munkarendben dolgozna, ez nem lehet szerelem!


Köszönöm mindenkinek a segítségét, a női bíztatást, a kiállást amellett, hogy egy anya bármit meg tud oldani amit szeretne, még ha nehéz is. Köszönöm, hogy felnyitottátok a szemem és megmutattátok, hogy mennyire pokoli ez az időszak egy nő életében.

júl. 22. 17:55
 82/90 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező ne is haragudj, de 33 éves létedre úgy vergődsz itt, mint valami 10 éves hisztis gyerek, mert nem azt a választ kaptad a kérdéseidre amit szerettél volna hallani :D Én elhiszem, hogy nagyon unatkozol, biztos szar lehet minden 2. hónapban egyedülállónak lenni, de esetleg keress magadnak más hobbit, vagy esetleg csináltass gyereket egy másik pasival amíg a férjed hajókázik :D
júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 A kérdező kommentje:
oksi, eddig erre nem gondoltam, ezzel minden gondom megoldódna! te is olyan gyakran válaszolsz egyébként, nem zsibbad még a férjed öle amiért mindig abban ülsz?
júl. 22. 18:19
 84/90 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként meg ez ugyanaz mintha azt kérdezted volna, hogy egyedülállóként vállalnánk e gyereket. Nyilván a nők nagyrésze nem, de van aki igen, ez teljes mértékben az ő döntésük. Ez meg a tiéd. De valamiért kiakadsz, mert nem irigykedik mindenki, hogy milyen tökéletes családi életetek lesz, mert minden 2. hónapban otthon lesz a férjed. A többiben meg nem és itt ez a lényeg. Ha bármi történik azokon a hónapokon a férjed nem lesz ott. És itt nem csak a depresszióról vagy a gyerek sírásról van szó, ugyanúgy a jó dolgokról is lemarad. Mi van ha akkor mondja ki az első szót mikor apuka nincs ott? Vagy akkor indul el? Neked belefér, hogy 2 havonta egyedülálló anya leszel? Ezt akkor is így fogod gondolni mikor ott lesz a baba? Ezeket gondold végig ahelyett, hogy itt próbálsz ironizálni.
júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 A kérdező kommentje:

Csak azért ironizáltam, hogy egy picit észrevegyétek magatokat. Egy pillanatig sem gondoltam, hogy rózsaszín lesz, vagy hogy ne lennének hátulütői, máskülönben a kérdés sem született volna meg. Azt sem állítom, hogy nem lesz állatira nehéz sokszor, de hogy emiatt meg se szülessen a gyerek, és meg se próbáljuk, az egy kicsit túlzás. Eközben magyarországon a porba szarba születnek gyerekek, zsinórban, vagy nélkülöznek, vagy azért szenvednek az apjuk hiányától, mert lelépett a rákba, és nem azért mert azért küzd, hogy biztos, stabil életet biztosítson. Bőven nem a lebeszélős kategória a mi felállásunk szerintem, főleg nem úgy, hogy rajta leszünk a jobb megoldáson, de nem minden áron.


De tiszteletben tartom, hogy a kérdés arra irányult, hogy TI vállalnátok-e. Köszönöm hogy leírtátok hogy nem, ettől függetlenül továbbra is ti cincáljátok azt, hogy én viszont úgy gondolom, hogy én igen.


Senki nem kérte, hogy irigykedjen bárki erre, nyilván nem ez a legjobb családmodell. De azt gondolom, hogy nem az én értelmi szintemmel van probléma, hogy kezd átmenni a hülyeségbe a fórum értelmes beszélgetés helyett. Bármilyen érvet megcáfolok, csakazértis hoztok egy másikat.


Sajnálom, hogy nektek nehéz volt, meg úgy érzitek, hogy nem tudtátok volna megoldani a féjreitek konstans jelenléte nélkül. Szerintem meg meg tudtátok volna, csak nem volt rá szükség.

júl. 22. 18:27
 86/90 anonim ***** válasza:
38%

#84 konkrétan az udvaron voltam, mikor a fiam először, önállóan felállt a nappaliban.

Nem láttam baszki, pedig az anyja vagyok,én hordtam 9 hónapig, én éjszakáztam vele hónapokig.

Értsétek már meg, a gyerekvállalás nem az első 1-2 év, nem csak akkor történik minden. Lesz az a gyerek még 5 és 16 is, és lehet apuka akkor már nem fog hajókázni, hanem otthon ül, mert már nem kell, mert dolgozott eleget.

júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
74%

Mi így csináltuk végig a gyerekünk első 2,5-3 évét. Császárral szültem, úgyhogy már ott dőlt ,hogy mi hogy képzeljük, mert szarul viseltem. Az első 2 hónapban volt itthon aztán elment.Annyi jó volt ebben, hogy az elején kitapasztaltuk együtt, hogy tudok segíteni a babánknak pld hasfájáskor, hogy tartsam ilyenek. Jó hasfájós volt 4 hós koráig :D

4 hósan volt egy beetetős 2 hét mikor úgy nézett ki beállt az alvása, aztán beindultak a fogcsírák és utána éjszakánként kelt kb 10x , ez is úgy volt szódával elmegy, nemsoká jobb lesz.De azért 8 hónapos korában volt hogy este bőgtem, mert kb olyan hulla voltam mint azok aki 1 hete szültek. Alvás szempontjából szívás volt éjjel is meg nappal is.Mindig minden napszakban csak minimumot azt is sokszor részletekbe aludta.Viszont egy nagyon nyugis baba volt és ahogy nőtt egyre több mindent lehetett együtt csinálni vele. Sokat voltunk levegőn, sokat csavarogtunk.

Aztán beütött a covid és végigcsináltunk úgy 5-6 hónapot, hogy párom haza sem tudott jönni, akkor döntöttük el, hogy befejeztük ezt a kétlaki életet és itthon belevágunk valamibe ami nem választ szét bennünket mégegyszer ilyen hosszú időre. Úgyhogy mire a gyereknek volt igénye az apjára, addigra itthon volt velünk napi szinten.

Ki lehet bírni. Nálunk a gyerek is olyan típus volt, hogy tényleg nem kellett és nem volt jó neki egész 2-2,5 éves koráig senki csak én. Utána nagyot változott,sokmindenki másra igénye lett. Gyerekekre ,felnőttekre, az apjára is. Úgyhogy alapvetően nálunk tuti nem okozott kárt a kapcsolatban az első pár ilyen év. Ha mondjuk úgy volna hogy ennyi tudással mint most van újra kellene kezdeni is újrakezdeném. :)

júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekünk pld szerencsénk volt, akkor fordult át először, akkor állt és ült fel mikor itthon volt az apja.A legdurvább, hogy az első sétát csak O látta míg én aki a gyerekkel amúgy napi szinten 0-24 voltam lemaradtam róla 🤣
júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
63%

Egy problémás kisbaba (értsd hasfájós, nemalvós, folyton sírós) szülte gondokat nem apuka közelsége fogja megoldani. Második gyerek mindent produkált, amit el tudsz képzelni, de úgy 2 éves koráig.

Az atyaúristen se tudott volna segíteni.

Az viszont nagyon igaz, hogy egy nő két dolgot tud tűzön-vízen át elérni az életben.

Ha nem akar gyereket, és ha akar.

Márpedig te akarsz.

Én két év rémálom után is azt mondom, ha gyerek kell, vállald be, mindent meg fogsz oldani.

Apa ott lesz amikor kell, ha más nem abban az egy távolléti hónapban megkapod a biztatást, erőt amire szükséged lesz, aztán a segítséget amikor itthon lesz.

A babád a tiéd, tiétek, nem egy szörnyeteg.

júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszaidat! :)
júl. 23. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!