Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok így egy kisbabát...

Bevállalnátok így egy kisbabát? Van valaki hasonló élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodtunk, 7 éve vagyunk együtt, és természetesen szeretnénk gyarapítani a családunkat, évek óta beszélünk róla, nagyon szeretnénk.


Szerencsére pénzügyileg rendben vagyunk, saját házunk van, biztos munkahelyünk, 2 kutyánk.


Viszont nem minden rózsaszín. A férjem sajnos olyan munkát végez, hogy 1 hónapig dolgozik távol, külföldön, majd 1 hónapig itthon van. Tudom, hogy ez sokaknak nehezen elképzelhető, viszont mi csak így tudtunk a semmiből megteremteni azt amink van, így tudunk hitelek és családtámogatások nélkül haladni az életünkkel. Amikor távol van akkor én többet dolgozom, amikor itthon van azt imádjuk, 30 napig semmi kötöttség.


Viszont már 33 éves vagyok (én vagyok a nő), egyszerűen megőrülök a statisztikáktól, és persze már az anyai ösztönöm is nagyon üvölt bennem, szóval kérdés az, milyen lehet így az élet egy újszülöttel?


Tegyük fel az ideális esetet, hogy az első hónapban 100%-ban jelen van a férjem, és utána?


A családom sajnos nagyon messze van, 200 km-re, férjem családjából nem él senki.


Ez mennyire lenne nehezített pálya? Jó munkám van amit szeretek, így ez a felállás abban is segítene hogy viszontlag hamar minden 2. hónapban részmunkaidőben dolgozhassak, szükség van rám, anyagilag sem lenne rossz GYED mellett, igazából az rémít meg, hogy egy pici babával full egyedül lenni, rokonok közelsége nélkül.


Valaki volt így? csinálta így? Tudom, hogy sok függ attól, hogy milyen egyénisége lesz a babánknak, némi gyakorlatom van már babázásban (unokahúgom, unokatestvérek miatt, rengeteget segítettem amikor babák voltak), de pont ezért látom, hogy a kezdeti időszak lehet mesebeli, és lehet megpróbáltatás is.


Vannak itt olyan feleségek, akiknek hasonlóképpen van a férjük?


júl. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
17%

Pont ez a jó szó, amit használsz, hogy "teher" .

A legtöbb válaszolónak teher a saját babája, mert fáradt miatta, teher a férje jobb élete mert neki még van, inkább mondjon fel, hogy neki jobb legyen.

Nem jár alanyi jogon minden, mert szültetek. A férjeteteket megkérdeztétek mit szeretne, vagy ezek az apukák falhoz lettek állítva, hogy meló váltás, karrier lemondás, de azonnal, mert gyereked lett!?

júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
65%
71 mondjuk nálunk apuka is ugyanúgy akarta a gyereket és képzeld, nem lett falhoz állítva, ő szeretett volna egyrészt minél több időt velünk tölteni, plusz most már a maga ura és azt csinálja amit szeret. Nem lemondott a karrierjéről, hanem közösen csinálunk mindent, mert ugyanazok a céljaink. Így megkapunk mindketten mindent, közös idő, család, karrier, szabadidő, nem mint a legtöbb családban, ahol a nő feláldozza magát a gyereknevelés oltárán, a férfi meg éli tovább az életét, mint elötte
júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
52%

#72 kinek nen inge..

nálatok így volt, de ha visszaolvasol, sokan írják (és sajnos általában az életben is), hogy már szülés előtt, még csak elvi síkon még, de már eldönti, apa mit kezd majd az életével,ha jön a bébibumm.

júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
25%

“ A gyerek vállalást így is fel lehet fogni.”


Aki azt gondolja, hogy például a szülés utáni depresszió kialakulása csak a rossz hozzáállás és habitus kérdése, az nem tud róla semmit és örüljön neki…

júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 A kérdező kommentje:

Nem minden gyenge anyuka szenved a valódi, orvosi értelmebe vett szülés utáni depressziótól.


Aki igen, annak érdemes terápiára járni. Azon nem apuka fog segíteni.

júl. 22. 15:55
 76/90 anonim ***** válasza:
25%

Apuka operatív tud segíteni olyankor. Illetve ha férfi lennék, nem hagynám jó szívvel otthon a depressziós felesegemet egy hónapra otthon egyedül a gyerekkel…


De hal istennek te mindent megoldasz. Így nincs miről beszélni.

júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 A kérdező kommentje:
:D
júl. 22. 17:34
 78/90 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te nem.
júl. 22. 17:34
 79/90 anonim ***** válasza:
Reméljük ezt az empátiát fogod a gyerekednek is tanítani
júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 A kérdező kommentje:
Nézd már meg légyszíves, hogy milyen stílusú hozzászólásra reagáltam. Azután szerintem nem sok létjogosultsága van annak, hogy te mondod meg, hogy én mit tanítsak majd a gyerekemnek.
júl. 22. 17:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!