Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok így egy kisbabát...

Bevállalnátok így egy kisbabát? Van valaki hasonló élethelyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodtunk, 7 éve vagyunk együtt, és természetesen szeretnénk gyarapítani a családunkat, évek óta beszélünk róla, nagyon szeretnénk.


Szerencsére pénzügyileg rendben vagyunk, saját házunk van, biztos munkahelyünk, 2 kutyánk.


Viszont nem minden rózsaszín. A férjem sajnos olyan munkát végez, hogy 1 hónapig dolgozik távol, külföldön, majd 1 hónapig itthon van. Tudom, hogy ez sokaknak nehezen elképzelhető, viszont mi csak így tudtunk a semmiből megteremteni azt amink van, így tudunk hitelek és családtámogatások nélkül haladni az életünkkel. Amikor távol van akkor én többet dolgozom, amikor itthon van azt imádjuk, 30 napig semmi kötöttség.


Viszont már 33 éves vagyok (én vagyok a nő), egyszerűen megőrülök a statisztikáktól, és persze már az anyai ösztönöm is nagyon üvölt bennem, szóval kérdés az, milyen lehet így az élet egy újszülöttel?


Tegyük fel az ideális esetet, hogy az első hónapban 100%-ban jelen van a férjem, és utána?


A családom sajnos nagyon messze van, 200 km-re, férjem családjából nem él senki.


Ez mennyire lenne nehezített pálya? Jó munkám van amit szeretek, így ez a felállás abban is segítene hogy viszontlag hamar minden 2. hónapban részmunkaidőben dolgozhassak, szükség van rám, anyagilag sem lenne rossz GYED mellett, igazából az rémít meg, hogy egy pici babával full egyedül lenni, rokonok közelsége nélkül.


Valaki volt így? csinálta így? Tudom, hogy sok függ attól, hogy milyen egyénisége lesz a babánknak, némi gyakorlatom van már babázásban (unokahúgom, unokatestvérek miatt, rengeteget segítettem amikor babák voltak), de pont ezért látom, hogy a kezdeti időszak lehet mesebeli, és lehet megpróbáltatás is.


Vannak itt olyan feleségek, akiknek hasonlóképpen van a férjük?


júl. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
39%

#39 de hiányzott, de ez van.

A munkája előttem is volt amit nagyon szeretett, nagyon jó helyen volt, azt csinálta, amihez ért és szeret és ez nagyon ritka. Tudod, az a nő hazudik, aki ígér mindent az oltár előtt, majd amikor neki már nem kényelmes,mert nehogymár egyedül legyen a saját babájával, ultimátumot ad

a férjének, lehet munkaelyet váltani, mert azt mondtam!

Pár év után a szeretett férj meg lelép a követelőző asszony mellől.

Élni és élni hagyni.

júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
0%

#38 azok az anyák biztatják, akiknek sikerült, mert vannak annyira életrevalóak.

Én azt tartom nonszensznek, amikor egy nő úgy tervez babát hogy már előre betáblázza a családtagokat, ki-mikor lesz a gyerekével.

júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
100%
41: jó esetben a gyerekvállalás (a szóban benne van: vállalás) nemcsak az anyát érinti, nemcsak az ő élete kell hogy megváltozzon, nemcsak neki kell kompromisszumokat kötni - vagy ha igen, akkor az legyen konszenzusos.
júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
47%

#43 a férjem is kötött kompromisszumot, mert amikor itthon volt, nem a barátok, utazás, lazítás volt az első, hanem a család,mivel neki kevesebb szabadideje volt mindenre, így minden más háttérbe szorult.

Nézd, ezen kár vitázni és érvelni sem lehet, mert nem vagyunk egyformák.

Mi azon kevesek közé tartozunk, akiknek zökkenőmentesen sikerültek az első évek.

Igaz, hogy nagyon jó volt előtte is a kapcsolatunk a férjemmel, mindent türelemmel a helyén tudtunk/tudunk kezelni.

Hosszú távon gondolkodunk, most kicsit nehezebb, de megoldjuk ezt is.

Lehet nem szokványos családmintában nőtt fel a gyerek, de békében és

boldogságban és ez a

legfontosabb. Neki ez volt a természetes, majd amikor apa is itthon lesz, majd akkor azt csináljuk, oda megyünk..


Szóval a kérdésre a válasz:nem, nem rózsaszín, de semmivel se rosszabb, amikor apa reggeltől-estig dolgozik fél órára az otthonától, mégse látjuk soha, mert estére hulla.


És mégegy. Nem hazudok sem másnak, sem magamnak, nem sok értelme lenne egy arc és név nélküli fórumon.

júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:

#43 hány éves a gyerek?


Amúgy ez egy rossz szöveg, hogy neki ez a természetes, hisz van akinek az a természetes, hogy ütik verik. Tudom sarkalatos példa, nem kell besértődni rajta.

júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
49%
#45 sok év eltelt azóta, ő már kamaszodik lassan.
júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:

Azért az durva, hogy ennyire lepontoztátok azt aki ellenkezőjét mondja, én elfogadom amit ti írtok, nektek sem ártana némi rugalmasság, de úgy tűnik hogy kötitek az ebet a karóhoz.


Nem kell úgy csinálni, mintha a tökéletes élethelyzet megteremtése részünkről csak egy pislantás lenne, és erre nem vagyok hajlandó. Lehet nem értettétek meg, lehet el sem tudjátok képzelni milyen az amikor valaki kimagasló a karrierjében, vagy nem szívesen váltogat, vagy nem úgy indul neki a szülővé válásnak hogy "ó, innentől bármit megteszek, legyünk boldogtalan pályaelhagyók feleannyi pénzért, de a gyerekem minden nap töltsön velem 1 órát"


Itt ezt most hagyom is, tényleg rengeteg, rengeteg, megszámlálhatatlan mennyiségű kommentet és hozzászólást kaptam máshol, tisztában vagyok a nehézségekkel, azzal is, hogy ebben a felállásban akár két év is lehet a fogantatás, nincs mire várni.


Köszi mégegyszer :) mi belevágunk, első körben a vizsgálatoknak, aztán jön amikor jönni szeretne.


Akiknek meg összejött az, hogy apuka otthon van 0-24 és napi fél óra munkával megteremti az összes igényeteket, emellett teljes emberként besegít, az tényleg irigylésreméltó, és klassz! Nekünk így is jó, ha pedig lesz jobb valamikor, annak csak jobban fogok örülni. :)

júl. 22. 11:04
 48/90 A kérdező kommentje:

Egyébként egy jó barátom tornatanár, aki mellette ilyen öttusa szövetségben tart órákat több különböző iskolában. Minden reggel elmegy otthonról mielőtt felkel a 3 pici, és minden este már akkor jön, amikor bőven alszanak. A feleség kivan, hogyne lenne, 3 babával egyedül, a nyáron is kötelező táborok vannak ahova nem tud menni a gyerek, de apuka otthon van. Nincs más választásuk, valamiből élni is kell, és ha ez hozza a pénzt, akkor ez.


A legboldogabbak nyáron, amikor végre 1 teljes hónapot otthon van.

Hát, én ebből elfogadok első körben hatot, de ha ápp úgy jönnek a hónapok ki akkor többet (télen nincs hajós nyaralás) :D

júl. 22. 11:13
 49/90 anonim ***** válasza:

7# vagyok. Leírom a saját példánkat is, ha már ennyire belemegy mindenki. Mi pl. mérnökök vagyunk, a férjem kivitelezéseken dolgozott és pont egy nagy projektre tették Budapest másik végében (szerintünk nettó kib*szásból), amikor megszületett a kislányunk.

Ahogy írtam, mi egy nagyon nehéz babát kaptunk és én sem voltam jól, nehezen érkeztem meg az anya szerepbe, közben pedig haragudtam szerencsétlen férjemre, mert sosincs velünk, holott ő is szenvedett ettől a helyzettől. Elment mielőtt mi felkeltünk és jobb esetben hazaért fürdetésre, vagy megnézte a kiságyában az éppen alvó csecsemőjét, esetleg átvállalt egy-egy éjszakát, amikor már hajnali kettőkor én is zokogtam a lányunkkal együtt a kanapén, mert nem tudtam megnyugtatni. Sosem kértem, mert veszélyes helyen dolgozik, sokat vezet, nem akartam, hogy még éjszakázzon is, de őszintén... ha néha nem veszi ki hajnalban a gyereket a kezemből, szerintem még mindig ott sírnánk.

:) Ez sem élet, de már akkor láttuk, hogy ez nem lesz oké, amikor a szülés közeledtével belengették hova teszik át. El is kezdett munkát keresni már akkor. Nem úgy mint egy kapkodó idegbeteg, akinek bármi jobb, mint ez, de azt sem mondanám, hogy ráerőltettem az akaratomat. Neki sem volt ez így jó és szerintem az lenne a normális, ha egy apa is érezné egy családban, hogy hiába az álma, hiába szereti a munkáját, ha nem összeegyeztethető a családdal. (Mellesleg ha egy munkahely még rá is tesz egy lapáttal egy nehéz időszakban, az annyit is ér...) Ugyanúgy, ahogy mondjuk én is imádtam nőként a munkámat, szép kis karriert futottam be, mégis felmértem, hogyha gyereket szeretnénk vállalni, ahhoz ezt most el kell engednem egy időre, utána meg majd vagy sikerül visszaépíteni, vagy nem (de fog). Vagy ha én pl. érzem, hogy jót tenne picit részmunkaidőben dolgozni, akkor addig oldjam meg a gyereket, ahogy akarom, az én bajom? Nemár...

A családalapítás részemről egy egyébként kényelmes életszínvonal mellett, biztos alapokkal, nem lehet csak az egyik fél terhe, nagyon erős csapatjáték, amiben mindkét fél igényei teret kapnak. Számomra az a fogalom nem létezik, hogy az én életem 100%-ban fordul, ha nem 120-ban, a másik meg 10%-ot beletesz azzal, hogy legalább szabadidejében velünk van, nem a haverokkal. (Ami szintén nem egészséges, mert a haverokra is kellene időt szánni nyilvánvalóan.)

Szóval na. Ha nincs különösebb anyagi ok, vagy kényszer a háttérben, akkor szerintem az egy mindkét részről abszolút elvárható dolog, hogy legyenek jelen és adjanak lejjebb az álmaikból, ha a sors úgy kívánja. Legalább átmenetileg, amíg picik a gyerekek. Szerencsére ez nálunk nem kell hogy egyoldalú elvárás legyen, a férjem is így gondolkozik.

Szóval alapvetően én abban látom a megoldást, amit a kérdező is ír. Belevágnak és közben keresnek más megoldást/felállást, ami családbarátabb. Nem csak a gyerekkel szemben fontos ez, hanem a házastársunkkal szemben is. Nem kell az első szembejövő lehetőséget elfogadni, de azt is be lehet ismerni, hogy az egy hónap itt, egy hónap ott nem annyira családbarát felállás, ha csak nem feltétlenül muszáj így élni.

Egyébként a férjem munkája ho-ban nem működik, de a megoldás, hogy miden délután 3-kor vége a munkaidejének és jön haza (5 percről), plusz napközben is bármikor hazatud ugrani, ha a helyzet valamiért ezt igényelné.

Azt még hozzátenném, hogy nem kiegyenlített viszonyokban én azt is eltudom képzelni, hogy egy család másban találja meg a balanszt. A lényeg, hogy minden család találja meg a sajátját. Nekem az egy-egy hónapos távollét nem lenne kielégítő.

júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó amit írsz, totál átérzem!

Azt hozzáteszem, hogy most csak a szánk jár, én igazából azt is el tudom képzelni, hogy a férjem amint lemarad az első tipegésről csomagol, és jön haza. Már akkor féltékeny ha a kutya az én mellkasomon szeret csak aludni, az övén meg nem, és szomorkodik. Ő ilyen ember, és őt jobban féltem a szitutól mint magunkat, mert tudom, hogy neki mindig nehezebb lesz elindulni vissza, mint nekünk itthon maradni. Csak azt is hozzá kell tenni, hogy ő olyan nélkülözésben nőtt fel, hogy az anyja képentörölte 4 évesen, mert éhes volt, és elküldték kéregetni az utcára, meg a szomszéd etette. Ne is menjünk bele, ő kicsit máshogy áll ahhoz, hogy mi a szar gyerekkor. Neki ott voltak a szülei éjjel-nappal, de minek..


Mindegy, mindez csak terv, és mindez amit leírtam csak cél, ezt majd ő és én, ott és akkor eldöntjük, akkor fogunk tudni mérlegelni amikor benne leszünk, látjuk hogy működik/nem működik.

Lesz az a nehézségi szint ami miatt megéri fenntartani a helyzetet, és lesz az a nehézségi szint, ami miatt nem, ezt belátom, de ezt ti sem tudjátok előre, csak fel kell rá készülni.


Szerencsére van annyi tartalékunk, hogy egy évig is kihúzzuk ha nem dolgozik, tehát bedobhatja a törcsit ha beüt a durvulás, minden komoly következmény nélkül.


De hogy meg se próbáljuk addig, mert máris rossz szülők vagyunk, az kicsit nonszensz. Pláne, ha kifogunk egy kis könnyű babát, mint amilyen unokahúgom volt, aki tényleg a csali volt sok nőnek a környezetben, mert nagy babyboom-ot okozott :D


Ha problémásabb lesz, fogunk tudni változtatni. Egyelőre nem adnék fel semmit.

júl. 22. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!