Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segítség megromlott a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség megromlott a házasságom a baba érkezése után. Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

Szép kis életünk van a házasságom mégis egyre rosszabb.

A babánk 4 hónapos koráig 100%-ban mindent én csináltam vele, mert a férjemre nem igazán lehetett számítani. "túlóráznom kell", "beteg vagyok" "fáradt vagyok" "most mást kell csinálnom" én már mindent hallottam. Egy imádnivaló férj és alapvetően jó apa, mindent megcsinál ha kérem, csak nagyon sokszor cserben hagyott már, mikor még nehéz volt a picivel. Emlékszem volt olyan nap, mikor 1 percet sem volt nála a baba, aki egész nap sírt, amint hazajött lefeküdt aludni én pedig még letusolni sem tudtam. És még sorolhatnám.

Mikor visszamentem dolgozni 4 hónap után (külföldön élünk) és anyám vigyázott a babára napközben, illetve néha a párom. Egy napot alig bírt ki a babával és nemhogy háztartást vezetni, de még konkrétan egy kiteregetésre sem volt ideje. Elkezdte jobban becsülni a munkám, beismerte hogy dolgozni SOKKAL KÖNNYEBB mint a babával lenni otthon. Többet segített de mégis állandóan vannak indokok, miért nem ér éppen rá.

Ráadásul sokat veszekedtünk mert mindenféle hülyeséget kitalált, hogyan szoptassak, meg aludja már át az éjszakát, meg nem kéne éjszaka szoptatnom, meg hagyjam kicsit sírni meg ilyenek...

Most éppen egy 1,5 hónapja tartó fejfájása van, amit vizsgáltat ki orvosokkal, eddig semmit sem találtak.

De én már beleőrülök az állandó kiszámíthatatlanságába, hol jókedvű hol pedig valami hihetetlen kemény velem, mikor hogy sikerül a napja.

És az egészben az a legdühítőbb, hogy amíg ő éli az életét és hol jól van hol rosszul, addig én dolgozom, intézem a háztartást plusz a babánkkal vagyok minden szabadidőmben és én NEM DŐLHETEK KI. Egyszer egy pár napig beteg voltam, de akkor is keltem a babához éjjel, elláttam ahogy kell. Szegénykém el is kapta a betegséget, de hát nem volt kire hagyni őt, mert a férjem a másik szobában aludt mert ő nagyon beteg most.

Megértem hogy beteg, megértem hogy fáradt, megértem hogy rossz napja volt...de nem lehet így leélni egy életet! Én amikor hazamegyek a munkából, akármilyen napom is volt, akkor is ölelgetem, puszilgatom a babát és a legjobbat hozom ki magamból neki. És SOHA nem tudok annyira fáradt/beteg/nyűgös lenni, hogy ne tudjak a babánkkal lenni.

Sokat beszélgetünk, megegyezünk dolgokban, de aztán semmi sem változik. És ugyanúgy ha jó napja van akkor egy cuki férj és jó apa, de ha rossz napja van, ami a gyakoribb, akkor mindenkinek legyen rossz napja és az élő fába is beleköt.

Félek a babánk úgy fog felnőni, hogy "hagyd most aput, most fáj a feje/elfoglalt/nem ér rá/dolga van/dolgozik". Ezt nem akarom!

Könyörgöm magyarázza már el nekem egy férfi, hogy lehet ennyire alacsony terhelőképességű egy pasi egy nőhöz képest!

Én is közel ugyanannyit dolgozom, közel ugyanannyit keresek, mégis minden rám marad otthon.

Már a baba érkezése előtt is voltak ilyen napok, de olyankor csak pihentünk otthon és lógattuk a lábunkat, ezt most nem lehet megtenni. Én elfogadtam és teszem a dolgom, ő pedig megengedheti magának, hogy túl fáradt legyen a családunkhoz. Kiborító!



2013. nov. 14. 09:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
42%

Mióta vagytok együtt, mindketten akartátok-e a babát, hány évesek vagytok?


Egyébként én annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy migrénes fejfájással nem csoda, ha nem bírja a gyereksírást hallgatni. Sajnos az,ha az orvosok nem találnak semmit, nem éppen jó jel, lehet akár daganat vagy bármi rosszabb is :(


Szerintem neki a fő problémája a kapcsolatotokkal az lehet, ami az írásodból is kitűnik: a baba, csak a baba minden percben és mindenek előtt. Nem tudom, hogy így van-e, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a férjed neked eszedbe sem jut, vele nem foglalkozol igazán, csak a babával. Holott egy házasság párkapcsolat is, és a gyerek születése után ezen megy félre a 60%-uk, hogy az anya csak a gyermekkel foglalkozik és megszűnik nőnek lenni.


Az természetesen nem helyes, hogy minden rád marad otthon, ha egyenlően dolgoztok, bár ha ő beteg, akkor jogos hogy te némileg többet vállalsz. De van egy olyan érzésem, hogy amíg a problémája nem oldódik meg, és amíg te nem változtatsz a kapcsolatotokon, addig ő biztos nem fog.

2013. nov. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a férfiak nagy része ilyen. Akkor van csak gyerekük, ha dicsekedni kell vele vagy babusgatni amikor olyanjuk van, de az asszony dolga hogy belerokkanjon az egyedül nevelésébe, hát ő dolgozik rátok, mi kell még. Tisztelet a kivételnek természetesen, de sajnos tényleg a 90% így áll hozzá. :( Láttam már a környezetemben sok emiatt tönkrement házasságot, családot, és ott nem sikerült megoldani a helyzetet mert apuka úgy érezte hogy neki joga van kibújni a felelősség alól. A legjobbakat kívánom neked, mert ez így szörnyű, és remélem megoldódik valahogy a helyzet.
2013. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
44%

NEM kell minden percet a gyerekkel tölteni. Nm baj, ha sír, ha nincs semmi baja. ! hónaposan már éjjel sem kell etetni. A férjeddel is kellene törődnöd, nem csak a gyerekkel.

Nekem 3 gyerekem van, nő vagyok. De soha nem CSAK a gyerekekkel törődtem. Ahogy írod, te viszont ezt teszed.

Neked is változtatni kell.

2013. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
38%
Az egy dolog, hogy őneki nem megy ez a babával és háztartással való segítés. Nem is fontos, hogy a saját kezével ő végezze el. De attól még az ő reszortja az ő reszortja, és ő felel érte. Ha nem megy személyesen, akkor szervezze meg mással, ha csak úgy megy, fizessen érte valakinek. Ne vállald át az ő részét, mintha ez volna a természetes!
2013. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Mivel napi 12 órát dolgozom, persze hogy este a gyerekem társaságára vágyom. Egész nap nem látja/érzi az anyját!

És emellett a férjemmel foglalkozom amennyit csak tudok, eljárogatunk 3-asban, és 1-2szer már kettesben is voltunk, szex pedig rendszeresen van. És én szoktam átmenni a szobájába mikor letettem a gyereket aludni és megfürdötem, ami általában 2 órával az ő lefekvése után van.

Egyébként migrén kizárva, agydaganat is, már egy halom vizsgálaton átesett. Nem mondom, hogy nem szörnyű a fejfájás, csak maga az elv a kiborító, hogy én NEM LEHETEK BETEG, nem passzolhatom le a gyereket, ő pedig rendszeresen ezt teszi.

Most hétvégén egyébként kettesben megyünk termálfürdőbe, szóval igenis foglalkozom vele is.

2013. nov. 14. 09:59
 6/54 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és Neked mi a legnehezebb a babával? Miben kélne el a mentesítés?
2013. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kérdező nem mentesítést akar, csak látni, hogy a gyerek apját is érdekli a család és az otthoni dolgok, és nem csak ráhagyja az egészet meg nyűglődik ha egyáltalán otthon kell lennie.
2013. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
77%

És miért dolgozol 12 órát?

Ez még egy egyedülállónak is sok, mert nem marad ideje saját magával lenni, hogy a háztartásról ne is beszéljünk. Én egyedülálló vagyok, de napi 4 óránál többet ha munkában vagyok, akkor minden ügyem csak görgetődik, amit szabadidőben kell elvégezni, fogorvostól a beázás megjavításán keresztül a különórára menetelig.

2013. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
40%

Azzal, hogy megszuletett a (feltetelezem elso) babatok, "dobtad" a ferjedet erzelmileg. Teged erzelmileg kielegit, hogy "szerelemes" lettel a gyereketekbe, de nala az ilyen erzesek ugyanugy feled iranyulnak. Gondolom viszonzast nem kap olyan intenzitassal, ahogyan o kuldi es ezt a helyzetet nem tudja még maganak sem megmagyarazni.


Ilyenkor jon jobb esetben csak a "munkamania". Rossz esetben a felrekacsintas is. En igy utolag azt az idoszakot mar csak ugy hivom, hogy a "halatlan csaladfenntarto" szerep volt az enyem.

2013. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%
Ez elég kiábrándító. Én már kevesebbért is kirúgok egy pasit. Egy ilyenért már egyenesen repülne.
2013. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!