Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudok csinalni ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok csinalni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Exferjem vallalkozasa becsodolt eddig kaptam az 50ezer foruntos gyt-t de mult honapban mar nem tudta kifizetni. Probalnam megerteni, h nincs de mikor azt latom h a mostani parjaval kirandulgatnak es elvezik az eletet nehez. Jol keres a parja, most ossze is fognak hazasodni. Amit a szulok allnak. Nekem azota lett meg egy gyerekem aki 2eves es az o apukaja is elhagyott :( itt vagyok 2gyerekkel 1gyessel es 2csaladival. Mi a francot csinaljak? Aki apuka nem tud fizetni gyt-t nem birom ravenni h adjon el vmit mert szukseg van a penzre. Ilyenkor a parja miert nem ad neki ra? Apuka reakcioja amugy is az volt h csokkentetni akarja a tartas dijat. Ugye ezt nem teheti meg???? Biztos bele kezdenek vmi kozos vallalkozasba... Meg hogy en adjam el azokat amiket tole kaptam 9ho hazassag miatt. Igen kaptam autot, lakas komplett butorait stb. De igy is vesztesseg ert. A gyereket nem magamnak szultem!!!
2013. júl. 2. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
100%

A volt férjed párján nem követelhetsz gyerektartást, mivel neki nincsen a gyerek felé semmilyen kötelezettsége. Ha ő úgy dönt, el akarja tartani az exedet, az az ő baja...


Amit viszont tehetsz: gyámügyhöz kéne fordulnod, hogy mindkét apukát kötelezzék tartásra. Ha nincs bejelentett jövedelmük, állami megelőlegezésért kell fordulni, amit utólag be fognak rajtuk hajtani, amint lesz miből. A gyerektartás elmulasztása bűncselekmény, akár elzárást is kaphatnak a lelécelt apukák súlyosabb esetben.

2013. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
96%

Hát megteheti, ha nincs bevétele. A gyerektartás meg tőle jár nem a jelenlegi párjától, neki ehhez semmi köze. Ha az Ő pénzéből nyaralnak ahhoz meg neked nincs közöd.


Két gyerek két apától elég meredek és így egyedül neveleni őket..azt írod két éves a kicsi...Vissza kell menni dolgozni.


Ugyan a gyereket nem magadnak szülted, de az élet nem ilyen egyszerű, kocsit add el, vagy a forgalomból vond ki a benzinnel beljebb vagy...

2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
84%
Bemész a bíróságra, panaszt teszel, hogy nem fizet. Legkésőbb fél évre visszamenően számon kérhetik rajta az elmaradásokat. Azt is elrendelhetik, hogy a számlájáról automatikusan leemeljék. Ha ő is bíróságra megy, hogy nincs pénze, akkor megítélhetnek egy új összeget, de azt fizetnie kell, vagy megelőlegezi neki az állam, s majd később behajtják rajta.
2013. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
74%
Egy illetve két újabb érdekházasság becsődölése,amit a gyerekek szívnak meg...
2013. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
86%

Hát én is el kezdeném intézni, hogy mindkét apától kapjak gyerektartást. Aztán visszamennék dolgozni. A kocsi, ha nem létszükség, akkor még kivonnám a forgalomból. A biztosítást és benzint máris megspóroltad. Ha pesti vagy, akkor meg jár a kismama bérlet ami 3800. Nekem is van autóm, de bkv-zok, mert sokkal olcsóbb, és néha meg gyorsabb is. Autóba meg akkor szállok ha nagyon fontos.

Nagyszülők nem tudnak néha segíteni? Mondjuk ha főznek, akkor neked is adnának?

2013. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
3%
Most miert kell egyből érdek házasságra celozgatni? Bárkivel megeshet, hogy két házassága is befuccsol...persze jobban meg kellett volna gondolni a gyerek szülést. Előttem írtak, h menj vissza dolgozni. Szerintem is, bolcsibe be tudod adni a kicsit?
2013. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
75%
Ne beadja a kocsi rendszámát, az életben nem fogja tudni se eladni, se használni. Attól, hogy áll a garázsban, még kell rá fizetni a biztosítást. Aki meg azt mondja, hogy ne használja, az nem volt még 2 gyerekkel egyedül egy nagyobb bevásárláson. Különösen télen vicces. Azért egy két gyerekes egyedül álló anyának elég komoly szüksége van az autóra, még akkor is, ha próbálja ritkábban használni, sokat könnyít az életén.
2013. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló hozzászólásokhoz még annyit, hogy csak jár még pl lakástámogatás vagy albérlet-támogatás. Önkomrnál kérdezd meg!
2013. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Koszonom. Igen hibaztam mert mind 2gyerkoc koran jott. Nagyobbik most 4eves szept-ben kezdi az ovit. A masodik gyerek nagyija fizeti az albit, addig fizette a volt ferjem mig nem lett vkim. Tenyleg megertem h nincs semmi penze, de akk szerezzen vhonnan. Sztem! Meg minek hazassag 2eve vannak csak egyutt. Azt a penzt masra is kolthetnek
2013. júl. 2. 13:45
 10/82 A kérdező kommentje:
Nem tudom eladni mert azzal jarunk mamahoz enni majdnem mindennap. Kb 20km-re lakik. Igen van bkv de nem egyszeru :(
2013. júl. 2. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!