Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ebben az...

Mit tudok csinálni ebben az esetben? (lent)

Figyelt kérdés

A problémám a következő.Lassan három éve, hogy együtt vagyok a barátommal. Mivel még nem lakunk együtt és sajnos van köztünk 80 km,így egyik héten ő jön, másikon én. (én általában több napra szoktam menni.) Az első pillanattól fogva családtagnak tekintettek és én is beilleszkedtem közéjük. A probléma körülbelül Augusztus óta van, mert ideköltözött a bátyja barátnője. Szó se róla, nem a személyével van bajom, mert nagyon szeretem, csak a hozzáállásával a dolgokhoz.Pl mikor itt vagyok, akkor szinte mindent én segítek(ami nem baj, szívesen teszem. Mosás,teregetés,mosogatás. Anyósom is mondja, ha nem vagyok itt, akkor is ugyanez van, pl megkérte a leányt, hogy segítsen, de inkább kiment a sógor melóhelyére, minthogy segítsen, mikor így is szegény anyósom beteg, fája dereka a háta. Már szólt neki érte, nekem is mondta, hogy szóljak, hogy segítsen nekem, hamarabb végzünk. De én inkább megcsinálom, minthogy az legyen, hogy haragudjon rám. Mert mondom én, ha már itt lakik, akkor illeszkedjen is be a családba. Mert én is beilleszkedtem a lassan 3 év alatt, ők meg fél éve ha együtt vannak, és már 4 hónapja , hogy itt lakik. Nem akarok ebből veszekedést.Ma is én pakoltam,mosogattam el utána mikor evett, mert otthagyta a mosogatóba. Inkább nem szóltam, hadd pihenjen.

Legközelebb szóljak neki? Vagy inkább csináljam meg és ne szóljak?


2010. okt. 3. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerős probléma, ezernyi körítéssel, és én pl semmit se tudok kezdeni ezzel... Inkább hozzám hívom többet a barátom, mert itt még csak hasonló sincs, akárkinek jön akárkije.
2010. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen kell szolni neki! Es ulj le vele beszelgetni. Kozold vele az elejen, hogy ez a beszelgetes nem azert van, hogy megrontsatok a kapcsolatotokat csak ezt azert meg sem teheti. Mondd el neki ugy ahogy ide leirtad, hogy anyosotok beteg, szuksege lenne a segitsegre. Sok sikert!
2010. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, én meg náluk szeretek jobban lenni, mert itt jobban érzem magam.


Második, lehet, hogy az lesz. Tegnap még én éreztem rosszul magam, mert mikor párommal elmentünk sétálni, anyós beszélt vele is, meg a sógorral is, hogy ne mindent én csináljak. Nem nagy munka, én szívesen segítek, de ő lakik itt, és ők tartják el.Megpróbálok vele beszélni. De egyik fülén ki, másikon be. Mert ideig óráig segít, aztán meg megint nem.Inkább gépezik.

2010. okt. 3. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Segíts a családnak! Az elején kell hozzászoktatni, hogy itt bizony segíteni kell, nincs mese. Ha sikerül, onnantól fel sem merül benne, hogy rád hagyja a dolgokat.
2010. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne szólj, de figyelj arra, hogy ne használéjanak ki azért. Nem vagy szobalány vagy ilyesmi. Ne keltsd a feszkót, csináld úgy, ahogy eddig.
2010. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak magadnak parancsolhatsz. Ha jó szívvel segítesz, akkor segíts. Ha úgy érzed, kell segítened, segíts. Ha ő másféle fából van faragva, az az ő lelkiismeretén szárad. Te legyél olyan, amilyen te vagy. Ha sokallod a munkát, akkor csak kevesebbet segíts. De ne fegyelmezd se a családtagokat, se a "sógornőt". Az csak veszekedéshez, ellenségeskedéshez vezetne.
2010. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már megbeszéltük, minden rendben van.
2010. okt. 4. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!