Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváljak a feleségemtől? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak a feleségemtől? Vagy hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A feleségemmel megromlott a kapcsolatunk.3éve vagyunk együtt,van egy másfél éves gyermekünk is.

Én rengeteget dolgozok,alig vagyok itthon.Mikor hazaérek fáradt vagyok,így nem nagyon van energiám a gyerekkel foglalkozni,amit a feleségem rendszeresen szóvá is tesz nekem.Azt mondja ő is fáradt,mivel ellátja a háztartást,főz,mos,takarít,ellát engem és a gyereket is.

De nem érti meg hogy az sokkal fárasztóbb hogy eljárok dolgozni.Olyan munkahelyem van ahol éjszaka is bent kell lenni.És nem fizikailag fáradok el,hanem idegileg hogy nem tudom kipihenni magamat,mert minden másnap bent vagyok melóhelyen,reggeltől másnap reggelig.Mindent megteszek értük amit erőm enged,mégsem értem mi a baj.

Szex sincs,esetleg havonta egyszer,az is úgy hogy rá kell beszélnem.Azt mondja hogy már nem szeret.De mikor beszélgetünk,hülyéskedünk,nagyon jól elvagyunk.

Az is bánt mikor valamin összekapunk csúnyán beszél velem,elhord mindennek.A fejemhez vágja hogy nem foglalkozom a gyerekkel,nem segítek neki semmibe,értem ezalatt (fürdetés,etetés,pelenkázás).De mikor hazaérek fáradt vagyok,és úgysem tudnám megcsinálni.Nincs nekem türelmem az ilyenekhez.

Nagyon rossz így élni,de a gyereket sem akarom elveszíteni.Mert ha elválunk a feleségem messzire tudna csak elköltözni a szüleihez 300km-re.

A gyermek nélkül pedig nem is tudnám elképzelni az életemet.Mit tegyek?


2012. nov. 3. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
95%
Kedves Kérdező! Szóval tegnapeste olvastam a kérdésed. Ha l értelmezem a kérdésed,akkor 24óra meló után hazamész s a feleségedhez hazamész aki csinál neked reggelit,ill te alszol 3-4órát.Ezután mivel telik a napod? Mert ha most azzal hogy lógatod a lábad és 5percet nem tudsz a gyerekkel ezmellett foglalkozni az igenis gáz.S mi az hogy nem késziti neked a zoknit? Juj... Meg nem csinál reggelit? Te csináltál neki valamikor reggelit? Mondtad neki drágám menj el sétálni kévézni a barátnőkkel csak úgy gyerek nélkül? Ha a férjemnek minden másnap szabadnapja lenne őt le se lehetne vakarni a (2.5 éves) lányunkról.. Ha itthon van vonatoznak,tv-znek,"kártyáznak".... Egy másfél éves gyerekkel már olyan jókat lehet szórakozni.. Lehet vele kockázni,tornyot épiteni,motorozni is akár. Egy pelenkázás 2 perc, nem mondod hogy annyira nincs erőd? Nálunk pl a fürdetés mindig az apuka feladata. Nekem annyi a feladatom hogy veszek elő rucit és pelust készitek oda.Ezután van hogy bedölök én is a kádba a lányzó mellé(amikor ő már száll ki) vagy együtt fürdünk kettesben és jókat szórakozunk..:) Próbálj meg változtatni tényleg a dolgokon,mert igy elhagy! Ha otthon vagy azokon a napokon próbálj meg te kimosni,mosogatni,teregetni.. Vagy legalább zoknikat párosítani. (Ezek nem nehéz dolgok szerintem...) 27N
2012. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kedves kérdező!

Itt tanácsolták neked azt, hogy 1-2 dolgot tegyél meg, például vedd elő a ruhádat, meg 20 percet bohóckodj a gyerekkel és ha ezután is pokróc lesz a feleséged, akkor nem benned van a hiba.

Ez egy nagy hülyeség! Tudod miért? Egyrészt, mert egy olyan nő írta, aki később kifejtette, hogy ő milyen jó házasságban él. Na ez az! Fogalma nincs róla, hogy milyen egy megromlott házasság!

Tévedés, ha 1-2 dolgot megcsinálsz, akkor rendbe jön a házasságod! Egy házasság nem megy tönkre csak azért, mert a feleség készíti ki a férj ruháit másnapra vagy a feleség főzött, mosott, takarított. Ez a házasság hónapok alatt romlott meg. Hónapok alatt szépen lassan kihűlt a kapcsolatotok. Nem tisztelted a feleségedet, nem értetted őt meg, önző voltál vele szemben, nem beszülted meg őt a munkájáért, mert ugye nem is tartottad-tartod munkának, amit ő csinál. És ha visszagondolsz, talán az elején, amikor elkezdődtek a gondok, nem is volt mindig ilyen. Mármint hogy sokkal megértőbb volt az elején. De belefáradt. Az elején lehet, hogy a szexben sem volt gondja, de hidd el, azzal, ha nem tiszteled őt és folyton azt vágod a fejéhez, hogy ilyen fáradt vagyok, olyan fáradt vagyok a szexhez, meg mindenhez, akkor előbb utóbb abba is belefárad. Szépen lassan eltávolodott tőled mind testileg, mind pedig lelkileg. És ezért őt nem lehet hibáztatni. Mert ha te kezdettől fogva becsülted volna őt és nem vitatkoztál volna vele, ő sem lett volna ez az ember, amivé vált.

De ezek ellenére is azt mondom, ha le tudtatok ülni és megbeszélni a dolgokat és te tényleg felfogod, hogy milyen ember voltál ebben a házasságban, akkor még van esélyetek. Csak ne azt gondold, hogy ami hónapok alatt romlott el, az majd 2 nap alatt rendbe jön. Ez egy hosszú dolog, míg valami megjavul, ami ennyire elromlott.

Mert ha kompromisszumra juttok, nem lesztek önzőek a másikkal szemben, kicsit kikapcsolódtok, közelebb kerültök ezután egymáshoz mind lelkileg, mind pedig testileg, akkor én azt gondolom, hogy az érzelmek is változhatnak akár.

2012. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 A kérdező kommentje:
A feleségem biztosra mondom nem csal meg!Nem olyan típus.Félénk,visszahúzódó nő.Tudom hogy nem tenne ilyet,annyira már megismertem.
2012. nov. 4. 13:53
 74/83 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2012. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 72-es írt azzal egyetértek. A kérdező hozzászólásai a kérdésehez tele vannak ellentmondással. Pl.: "A fejemhez vágja hogy nem foglalkozom a gyerekkel,nem segítek neki semmibe,értem ezalatt (fürdetés,etetés,pelenkázás).De mikor hazaérek fáradt vagyok,és úgysem tudnám megcsinálni.Nincs nekem türelmem az ilyenekhez." akkor igénye sincs rá, akkor minek ez a melodráma hogy nem tudná gyerek nélkül elképzelni az életét? Ha meg szereti nem hiszem el hogy nem tudna egy picivel többet foglalkozni vele. A kérdező önző és megértem a feleségét, én is menni akarnék ha folyamatos kemény munka( mert amit az asszony csinál a leírtak szerint az bizony az) csak nyvajgást lekicsinylést és szidást kapnék. Ha a kérdezőnek a romantika csak szexet jelent (egyik hozzászólásában így mutatta be) az megint csak negatív. Nyilván a feleségnek is vannak hibái, nem akarom egy emberre kiélezni a dolgot, de pl én ilyen ember mellett mint a kérdező nem tudnék megmaradni. És még valami ezt a házasságot nem érdemes fenntartani, a gyereknek se jó ha ebbe nő fel.
2012. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 annamari69 ***** válasza:
87%
Nem tudom, Nálatok hogy van, én 11 és fél évig voltam főállású anya. A férjem szinte minden nap este 9-ig dolgozott, mert "kellett a pénz". (Osztottunk, szoroztunk, ha én is dolgozom, gyerekek oviban, bölcsiben, gyakran betegek persze, akkor táppénz, betegszabadság..., és a férjem sem tudott volna + munkát vállalni, ha a ő vigyáz a kicsikre, amíg én munkában vagyok). Megjegyzem, ezek voltak életem legszebb évei, bár estére én is eléggé elfáradtam. 23.601 Ft-ot kaptam, ez kb. a gázszámlát fedezte egy téli hónapban. 3 gyerekem van, a lányom nem volt még 4 éves, amikor a középső másfél éves volt, a kicsi pedig pár hetes. Egy szobában éltünk a 3 gyerekkel, mert a másik szobában a férjem nagymamája lakott 10 és fél évig (amíg meg nem halt 91 évesen), az utolsó időszakban már a nagymamát is gondozni kellett. Segítségem nem volt, anyósom meghalt, apukám is, anyukám és az apósom pedig dolgozott. Ezt nem azért írtam le, hogy bárki is sajnáljon, gondolom, sokan élnek hasonlóan. Szerintem egy kapcsolat nem ezen múlik. A mai napig jól megvagyunk egymással. A gyerekek már 17, 14 és fél és 13 évesek. Rajtatok múlik, hogyan tovább. Idegenek nem dönthetnek helyettetek.
2012. nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim válasza:
100%
Tudod,hogy mi a gusztustalan?Hogy a pénzzel próbálod kompenzálni a feleséged munkáját....Inkább emberszámba kellene venni.......
2012. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu!!! Ilyen életképtelen, idióta, paraszt ember nincs a világon!!! Szegény feleséged, sajnálom, hogy egy ilyen szemét emberhez ment hozzá!!!
2012. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 AB.ka ***** válasza:
47%

Kedves előttem szóló!

Nem kamu. Van ettől rosszabb is.

Olyan is van, aki mindezen irreális(?) középkori elvárások (7*-os kiszolgálás...) "mama-hotel" mellett iszik vagy megveri a nőt. Vagy zsarolja, sakkban tartja valamivel (lelki terror). Esetleg betegesen féltékeny. Hazajön, mindenbe beleköt, leordítja a haját is, kidobja a kaját, vagy lefikázza, aztán meg van sértődve este miért nincs ROMANTIKA!!! (Kész p*csa, meleg málé!)

Azért nincs, mert ez a pasi 1 háztartási robotgépet érdemelne, ami este guminővé változik. Annak legalább nincsenek érzelmi szükségletei, nem kell beszélgetni vele, és nyugodtan a sarokba rúghatja. Miután a hangfelvevőjére rámondta, mennyire fáradt, mert ma mi mindent megtett. (Bement a munkahelyére pár órát netezni.) Erre válaszként lejátszhatná: "Igen drágám, elhiszem, leborulok előtted, tényleg te vagy az istenkirály, jobbat nem is találhattam volna, aki ennyire elkényeztet, mindent megad nekem"...

Erre vágysz, kérdező? Megkaptad. Jól érzed magad?


Ennek a pasinak (szerintem) nincsenek érzelmei, empátia-készsége. A 8 éves gyerekek többre képesek ettől. (Pl. hálásabbak.) Önző, egoista. Nem tudja beleképzelni sem magát a felesége helyébe. Eszébe sem jut. Egyszerűbb hibáztatni a nőt. Ő az ártatlan MINTAFÉRJ, hiszen elvárásai vannak, amiket a nő galád módon nem teljesít kifogástalanul. Ergo HIBÁZIK!!!


Ki lehet szolgálni egy pasit a végtelenségig, (ki is az eltartott???) de cserébe soha nem fog a "tenyerén hordozni", mert az neki derogál. Megbecsülés? Az vajon mi, kedves kérdező? Édesanyádat megbecsülted? El tudom képzelni! Egyik hotelből mentél a másikba. Mert az ilyen alantas NŐI dolgok téged fárasztanak, ugye?


Az alapellátás nem kényeztetés! Ruha, cipő, kaja, lakhatás = ez alap, ha GYES-en van a nő. Ha nem tudod megadni a családodnak, ne vállalj gyereket.

Tudod mi a kényeztetés? Figyelmesség, érzelmek! Ebből mennyit kap a feleséged? Ilyenért cserébe röpködve menne 10 kikészített zokni is akár.

Szerintem kérdezőnek fogalma sincs, milyen igényei vannak a feleségének, mire vágyik, hogyan szeretne élni, hova szeretne utazni. Nem is érdekli! Tuti erről 1x sem beszélgettek. Szerény és visszahúzódó? Merjen csak előhozakodni egy új csizmával, vagy egy frizurával! Azt hiszem megnézhetné magát! Gyerek mellett, minek, kinek???Még tán más is ránézne az utcán nőként!!!


Szerencsére ezeken már túl vagyok. 1x elmentem (merészeltem!) egy 1 hetes továbbképzésre, 200 km-re, tehát ott-alvósra, intenzív tanfolyam volt. Az új munkámhoz kellett. Reggel 8- este 11-ig nyomatták az anyagot... totál kész voltunk agyilag. Nagyon nehéz volt, több vizsgával zárult. 3 éves ovisomat addig a férjemre bíztam. Ha anyósom nincs velük, ő bizony magát sem tudta volna ellátni, nemhogy a gyerekét 1 hétig egyedül!!!

Közben persze anyós pajti tuti bekamerázott, 2 magánnyomozóval... legalábbi ide a rozsdás bökőt, hogy egész héten olthatta a pici fiát, hogy dehogy tanulni ment EZ! Ilyent egy anya nem tesz, hogy továbbtanul. Minek?


Kedves kérdező! Több hozzád hasonló pasival beszélgettem személyesen ezekről a dolgokról. (Elváltak, megrögzött agglegények.) Ráadásul a férjem is ilyen volt, mint te, 16 évig bírtam. Én meg tudom érteni a férfiak elvárásait, teljesíteni is tudtam jó sokáig. Aláírom, hogy rengeteget tudnak dolgozni. De én is! Viszont amint észrevettem, hogy a munkám az SEMMI, ezért én is csak egy senki vagyok...

Onnantól megnézhette magát az a SENKIHÁZI, aki így gondolkodott egy anyáról, egy nőről.

Megérdemelnéd te is, hogy elhúzzon anya legalább egy hétre akárhová! Rájönnél pár dologra az 1. nap! Mekkora buli a babázás! Jó móka. Csak ha valamit elcseszel, baja lesz a gyerekednek! Ha nem jól csinálod, ordít! Akkor is, ha fáj valamije, vagy nyűgös, fáradt. (Hasonlít rád?)

2. nap sírva mennétek anyuci után a gyerekkel, az tuti.

Ha kibírnád a hetet, azt hiszem kissé megváltozna a gondolkodásmódod. Volt is ilyen TV műsor: A mamit akarom!!! címmel. Nem nézted? Neked való lenne.


Ismerek olyan férjeket, akik a feleségüknek adják a "fele királyságukat", a szerelmüket, a lelküket...és képzeld, boldogan élnek, míg meg nem halnak!

A jó házasság titka abban rejlik, hogy boldoggá tudod-e tenni a nőt? Ha igen, a társad lesz, szerelmed egy életen át. Jóban, rosszban. Bármit megtesz érted, ha érzi, hogy te is érte. Akár felemás zokniban is, ha a sötétben nem jól párosítjátok! Este legalább jót röhögnétek rajta, míg megfőztök együtt.

Mert a közös program az előjáték, megsúgom.

Napközben kell ráhangolni a nőt, hogy alig várja, míg elalszik a gyerek! Így is lehetne élni.

Ha a másik szálkái helyett a saját gerendáidat látnád be... és 1x az életben legalább elgondolkodnál rajta, hogy a TE készülékedben is lehet a hiba... talán még nem csesznél el mindent.


Bocs a kiosztásért, és ha bunkónak találnál. Nem vagyok az. Csak NŐ-ből vagyok. Asszony állat. Önálló gondolatokkal, vágyakkal, célokkal. Aki velem tart, megért, azt tudom szeretni és megérteni. Aki emberszámba sem vesz, azt pedig gyűlölni! 2őn áll a vásár.

Te döntesz, mit hozol ki magatokból!


Én csak összefoglaltam az előttem szólókat. Nekünk ez a NORMÁLIS. Ha neked nem, élj egyedül, szolgáld ki magad ahogy akarod.

Ha nem változtatsz, nem fog működni sem ez, sem más kapcsolatod. Olvashatnál pár házassági kézikönyvet!

És gyújtsd fel, ha mást írnak benne, mint amit elképzeltél.

A gyerekeddel csak akkor teszel jót, ha szereted az anyukáját. Ő akkor van érzelmi biztonságban. Nem elég, ha eltartod őket. A családhoz nem csak anyagi javak kellenek. Teljes embert kíván, egy FELNŐTT felelős igazi férfit és egy ugyanilyen nőt.

Gondold át, mit szeretnél, hogyan szeretnél élni. Akár írd is le. Mi itt próbálunk segíteni, személyre szabottan, ha már erre kértél minket.

Ne vedd sértésnek, ha másképp gondolkodunk, mint te. Inkább gondolkodj el rajta. Ha nem megy, vedd igénybe szakember segítségét. Családterápia, pszichológus, sok lehetőség van. Ami elromlott, rossz és nem működik, azt javítsd meg.

Akkor elmondhatod, hogy mindent megpróbáltál!

Sok sikert kívánok hozzá!

Ha valami csoda folytán sikerülne, akkor nem volt hiábavaló ez a gépelésem. Ha netán a tanácsainkat megfogadva megmenekülne és javulna a házasságod, akkor jössz nekünk egy áldomással! ;-)

De oda hozd el a nejedet is! Vagy mutasd meg neki ezt az oldalt. Kíváncsi lennék az ő GYAKORI KÉRDÉSEIRE is!

Sok szerencsét, béke veletek! :-)

35/N.

2012. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 AB.ka ***** válasza:
100%

Még mindig én...

Ha már annyira kihűlt a kapcsolat, MINDENT bevetettetek (amiket javasoltunk) mégsem tudod szeretni és ő sem téged... és semmi esélye, hogy ez változzon, akkor váljatok el szépen békében.

1 gyereknek sem jó az, hogy 2 nem-szeretem ember mintát mutat neki gyűlölködésből!!!

Tök mindegy meddig szagolgatod a bilit. Ami büdös, azt borítsd ki! Tegyél ellene, hogy ne legyen az.


A jó és gyors válás receptje:

Végy egy tollat, papírt. Leírjátok, mindenben megegyeztek. Minták vannak neten. Nem is kell ügyvéd, 1, max. 2 tárgyalás, és vége. Ez a legtisztább.


DE: a gyereketeket KÖZÖSEN kell felnevelnetek!!!

Vagy új nevelőszülőkkel. (Ha sikerül ilyent találni!)

És mi a garancia, hogy az jobb lesz?

Egyedül jobb lesz, vagy maradtok egymást kerülgetve?

Te döntesz, te vagy a családfenntartó. A feleséged marad, gondolom nincs hová mennie, és éhen is halna gyerekestül.


Ha a nejednek a válás miatt egyedül kell eltartania magát és a picit, akkor dolgoznia kell. Addig ki neveli a gyereket? Mama (ingyér?) vagy babysitter? Esetleg te maradsz otthon?


Ilyeneken agyaljál, mielőtt ki akarod dobni az asszonyt pici gyerekkel!

+ havi 20 ezer Ft-tal... mert gondolom olyan gavallér leszel, hogy te mész kislakásba, ők maradnak? Minden földi jóval elkapatva.

Gratulálok! Reményteljes jövő 1 gyereknek. De a szegénység inkább, mint az állandó vita.

Tudod a gyerek életében az első 3 év meghatározó, a többi sem kutya. Vésődnek a dolgok, az emlékek. A rosszak pedig beláthatatlan lelki sérüléseket okoznak.

Nem gondoltad végig, milyen felelősség felnevelni 1 kis embert, ugye? A ti felelősségetek! Pár év múlva nem csak babázni kell, iskolás lesz, tini, majd felnőtt. Akkor lesz kedved foglalkozni vele? Minden nap! Nem 2 hetente láthatáskor. A bölcsit - ovit úgy kezdi, hogy 2 nap megy, 2 hétig beteg! (Munkahelybarát munkaidő, próbáld ki!) A gyógyszerek is tök olcsók!

Tárt karokkal várják anyát melózni! Havi 4 napra kb.


Tudod, ne csodálkozz, ha itt "lehánynak" téged. Nemcsak a zoknidért... minden mondatodért.

Én a helyedben mélységesen szégyellném magam, ha ilyeneket írtam volna, és így élnék!


Nem érted, mi a baj? Próbáltuk elmagyarázni...

BOLDOG szerető apukának és férjnek kellene lenned, akkor nem lenne semmi baj. Ha kiérdemelted és fenntartottad volna asszonyod szerelmét, szeretetét...

Mert valaha (3 éve) még talán szerettétek egymást? Vagy nem így volt? Akkor is csak ARRA kellett? Zokni-hajtogatónak, labdaszedőnek, akivel megutáltathatod magad?

Aztán ujjal mutogatsz rá, hogy miatta nem működött.

Ne feledd, ilyenkor 3 ujjad magad felé mutat!


Kiszeretett belőled! Hogyan? Kérdezted már tőle, hogy MIKOR és MIÉRT? Vagy hogy mit szeretett benned? És te mit benne?


A helyedben kinyomtatnám ezt a kérdésed, és a rá kapott 9 oldalnyi választ, és a munkahelyemen ezt olvasgatnám, elemezgetném...

Akkor talán nem köpném le saját magamat, hanem elindulnék változni és változtatni. Meg a könyvesboltba szakirodalomért!


Nyugodtan pontozz le, ha nem tetszik. Én örülök, hogy női szemmel megírhattam legalább a véleményem, tanácsaim.

Akinek nem inge, ne vegye magára. De ha igen, hordja, vagy cserélje le!

Üdvözlöm a feleséged! Imádkozom érte, és érted is. (Ha megérdemled...)

2012. nov. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!