Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváljak a feleségemtől? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak a feleségemtől? Vagy hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A feleségemmel megromlott a kapcsolatunk.3éve vagyunk együtt,van egy másfél éves gyermekünk is.

Én rengeteget dolgozok,alig vagyok itthon.Mikor hazaérek fáradt vagyok,így nem nagyon van energiám a gyerekkel foglalkozni,amit a feleségem rendszeresen szóvá is tesz nekem.Azt mondja ő is fáradt,mivel ellátja a háztartást,főz,mos,takarít,ellát engem és a gyereket is.

De nem érti meg hogy az sokkal fárasztóbb hogy eljárok dolgozni.Olyan munkahelyem van ahol éjszaka is bent kell lenni.És nem fizikailag fáradok el,hanem idegileg hogy nem tudom kipihenni magamat,mert minden másnap bent vagyok melóhelyen,reggeltől másnap reggelig.Mindent megteszek értük amit erőm enged,mégsem értem mi a baj.

Szex sincs,esetleg havonta egyszer,az is úgy hogy rá kell beszélnem.Azt mondja hogy már nem szeret.De mikor beszélgetünk,hülyéskedünk,nagyon jól elvagyunk.

Az is bánt mikor valamin összekapunk csúnyán beszél velem,elhord mindennek.A fejemhez vágja hogy nem foglalkozom a gyerekkel,nem segítek neki semmibe,értem ezalatt (fürdetés,etetés,pelenkázás).De mikor hazaérek fáradt vagyok,és úgysem tudnám megcsinálni.Nincs nekem türelmem az ilyenekhez.

Nagyon rossz így élni,de a gyereket sem akarom elveszíteni.Mert ha elválunk a feleségem messzire tudna csak elköltözni a szüleihez 300km-re.

A gyermek nélkül pedig nem is tudnám elképzelni az életemet.Mit tegyek?


2012. nov. 3. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
51%

15-ös válaszoló vagyok akit sikeresen lepontoztatok.köszi!


én valahol megértelek kérdező!

nem hiszem hogy egy megromlott kapcsolatért csak az egyik fél tehet!!!!hallja/olvassa mindenki!!!???


nem csak a kérdező hibás hogy ide jutottak hanem a felesége is benne van rendesen!!!nem kell oltogatni itt szerencsétlent!mert hogy ide írt és tanácsot kért idegenektől ez is azt mutatja hogy próbál tenni a kapcsolatáért!!!

ha meg ő próbálna beszélni és közeledni felé a nő meg nem együtt működő akkor ki is itt a hibás? hát nem csak a férj!!! lehet az első rossz lépést ő tette ebbe a kapcsolatba de a neje meg folytatta.nem tett semmit az ellen hogy ne romoljon el!!!


na megint pontozzatok le nyugodtan,ha fáj mindenkinek hogy nem csak a férfi lehet hibás!!!



26N

2012. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, igazad van, de neki is.


A kulcs egy kis pszichológia. Tudod nem feltétlenül az kell neki hogy megcsináld az ő feladatait, hanem hogy értékeld hogy mennyit dolgozik. Mondjuk haza érsz, és csinált valami vacsorát. Megnézed és mondod, hogy hú de finomat csináltál. Gyerek ülj le velem és meséld el milyen volt a napod. közben te eszel... ő csak panaszkodik hogy mennyi mindent csinált. Te eszel és hallgatod és közben benyögöd néha, hú, hát ez tényleg szörnyű... hát nem könnyű a gyerekkel... és még ezek után ilyen finomat főztél - annyira aranyos vagy... Figyelj, arra gondoltam, hogy vasárnap elmehetnénk étterembe. Akkor legalább nem kéne főznöd. Mit szólsz?


Érted a lényeget ugye?


34/N

2012. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, én a feleséged helyében már ezer éve elhagytalak volna. Üvölt az intelligens kommentjeidből, hogy neked a háztartás vezetése és a gyereknevelés, gondozás nem munka.


Elárulom, nálunk ez hogy működött. Nálunk három gyerek van, igaz már a legkisebb is hat éves. De amikor én babáztam, akkor a következő volt a helyzet: fogadtunk takarítónőt, így nekem csak főzni meg mosni kellett. A férjem csomószor vigyázott a gyerekre, hogy addig én elmehessek fodrászhoz, szépségszalonba, barátnőkkel kávézni, vásárolni. A második gyerekkel való terhességemnél szereztünk egy bébiszittert, hogy a nagy hasammal ne nekem kelljen futkosni a lányom után. Így már ketten vigyáztunk és gondoztuk a gyerekeket, plusz a bébiszitter. Volt, hogy a nagyszülőkre bíztuk a gyereket és eluaztunk egy hétvégére. Volt időm kikapcsolódni. És most is, bár már nagyobbak a gyerekek, a férjem elvitte őket kalandparkba, csak hogy egy kicsit tévézhessek, netezhessek, mert erre mostanában ritkábban jut időm. A férjemnek köszönhetően én a babázás alatt is vidám, kiegyensúlyozott maradtam, ami nekem is jó volt, a gyerekeknek is és a férjemnek is. Nem úgy tekintek vissza a babázásra, mint valami rossz korszakra. Szegény feleséged viszont igen. Nem érted meg, mekkora felelősség szakad az anyára. A picit is sajnálom, nem vagy vele, nem foglalkozol vele, tudod az apaság nem annyiban merül ki, hogy megcsinálod a gyereket, majd pedig hagyod a francba, naponta egyszer rámosolyogsz oszt kész. K.rvára nem csodálkozok, hogy a nejed le akar lépni, sőt, az a furcsa, hogy eddig nem tette. Folytathatod továbbra is ezt a stílust, csak aztán ne csodálkozz, ha hamar magadra maradsz.

2012. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj meg érte, de amiket ide leírsz, abból a válaszolók 99%-ának nem az jön le, hogy te mindent megteszel a családodért. És én pl. egy szóval nem mondtam, hogy mindent te csinálj a feleséged helyett miután hazaértél, legalábbis ezt írtam: "Én nem azt mondom, hogy ha hazamész mindent le kell a feleséged válláról venned".

Az a baj, hogy te csak végletekben tudsz gondolkodni. És az is nagyon nagy baj, hogy a leírásod alapján totál lenézed a feleséged és azt amit dolgozik, mert neki az a munkája, hogy otthon vezeti a háztartást és ellátja a gyereket. De tudom, szerinted az semmi..... Na látod, hogy közel sem úgy tűnsz, mint aki mindent megtesz a családjáért.

Elmondom neked milyen egy igazi apa és férj. A férjem is dolgozik, igaz nem fizikai munkát végez igazából, de fárasztó, sokszor van, hogy naponta 4-500 km-t is megtesz kocsival (szervizes országosan). Mégis miután hazaért eszik és foglalkozik a lányával és ez nem teher neki, hanem boldog tőle. Nem várom el tőle, hogy elkezdjen mosogatni stb. ezt megcsinálom én (mondjuk már dolgozom), de a gyereke neki is a gyereke, nem csak nekem. Sokszor leülünk hármasban mondjuk társasozni stb. Vagy együtt fürdetjük vagy csak ő vagy csak én, de soha nem csak én. Van, amikor ő a fáradtabb, van amikor én. Ezt látjuk egymáson vagy meg is beszéljük és ennek megfelelően aki a kevésbé fáradtabb, az intézi a gyerkőcöt. Sőt, mondok ég egy cifrábbat! Kb. 2-2,5 éve már, hogy minden este Ő viszi a lányunkat aludni, mert velem nem menne, csakis az apjával akar. És tudod nagyon szoros a kötelék közöttük, de ez azért van, mert foglalkozik vele nagyon sokat. Mondjuk én nem utasítom vissza a közeledését, bár lehet, hogy a feleséged annyira fáradt és csalódott már benned, hogy ezért utasít vissza. Véleményem szerint ilyen egy igazi apa és férj, mint az enyém.

2012. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
82%
21-esnek: itt senki nem írta azt, hogy csak a férj hibás. Azonban abból kell kiindulnunk, amit ide leírt a férj. És abban azt írta, hogy nem igazán értékeli a felesége munkáját, nem igazán foglalkozik a gyerekével, mert fáradt. Ezekben a dolgokban a férj a hibás. Egyébként megnéznélek én téged, hogy ha a férjed nem becsülne, nem értékelné az általad végzett munkát, nem foglalkozna a gyerekeitekkel, akkor neked mennyire volna kedved közeledni hozzá, mintha mi sem történt volna. Mert talán ott meg az áll a háttérben. Igen, biztos a feleség is elszúrt dolgokat, de abba nem látunk bele, így nem tudunk rá mit írni. Majd ha a férj ír konkrétumot, akkor tudunk arra is válaszolni.
2012. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
65%
A szülők nem tudnak besegíteni?Vagy bébiszitter?Mert ez így egy lehetetlen helyzet.Szerintem a feleséged már bele van fáradva.Ha te fáradt vagy a gyerekhez,képzeld el ezt az asszonynak 24 órán keresztül,szünet nélkül.Te nem hülyülnél meg?Nemcsak a jóban kell összetartani,hanem a nehézségekben is.Így nem is csodálom,hogy nincs szex,hisz ott se vagy soha.
2012. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
54%

21 vagyok.


higgyétek el hogy tudom hogy nehéz a feleségének is.tudom mert én mindent egyedül csinálok mint már írtam.és én nem felmenteni akartam a férjet a felelősség alól csak megértetni mindenkivel hogy egy kapcsolatba 2 ember van!!!


na de akkor kedves kérdező itt említették hogy nem írsz konkrétumokat amiben szerinted a feleséged a hibás vagy amit ő rontott el.légyszíves írj hogy én is tisztábban lássak!!!



26N

2012. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 A kérdező kommentje:

A feleségemnek is vannak hibái.

Mint pl nem érti meg hogy fáradt vagyok.Őszerinte csak munkahelyen ülök.Elszoktam vinni magamnak a laptopot melóhelyre,vagy egy kis tévét nézni,esetleg telefonról internetezek.Szerinte nem dolgozok olyan sokat,mert van időm munkahelyen ilyenekre.

Minden kis semmiségből óriási veszekedést tud csinálni.

Nem veszi elő nekem előző este a ruháimat,és ha másnap reggel szólok neki hogy pl ez a zokni nem jó,neki áll veszekedni.Hát ilyen dolgai vannak.

2012. nov. 3. 13:57
 29/83 anonim ***** válasza:
82%

Tegyük fel kedves kérdező, hogy van egy nő, aki kimegy külföldre egy családhoz dolgozni. Az a munkája, hogy míg ez a külföldi család elmegy dolgozni és mondjuk a munkaidejük elég hosszú, reggel mennek, este jönnek, esetleg még egyik hétvégi napon is dolgoznak. Na már most ennek a nőnek az a munkája, hogy megfőzzön a családra, kimossa a ruháikat, elmenjen a boltba, postára, vigyázzon ennek a családnak a gyerekére vagy gyerekeire. És miután elvégezte ez a nő a munkát, hazajön és hazahozza ezért a munkáért kapott pénzt. Na és persze ezen munka után leadózik. Ezt úgy hívják, hogy munka. Ugye? Ez a nő dolgozik.

Ha kicserélsz néhány embert és szót az előző történetben, akkor rájössz, hogy a feleséged is dolgozik, csak otthon és nem másnál és a saját gyereketekkel, nem máséval. De te ezt nem tartod munkának! Pedig az!

Senki nem mondta, hogy te nem fáradsz el, de a feleséged is. Ha te nem veszed őt számba, ő miért venne téged? Ha te fáradt vagy a szexhez és hozzá és hetekig-hónapokig visszautasítod, akkor csodálkozol, hogy egyszer beleun és többet nem akarja, hogy közeledj?

Te azt írod, hogy a feleséged csak a háztartást vezeti, meg babázik. Ez p..csa munka a leírásodban, akkor miért nem csinálsz belőle meg olykor-olykor néhány dolgot? Ha az semmiség. És ha a feleségednek egyszer lejár a gyes, a gyerek oviba kerül és a feleséged is el fog menni dolgozni és elfárad, akkor ha hazamegy, akkor el fogod fogadni, hogy nem fog megfőzni, nem mos ki és túl fáradt lesz, hogy a gyerekkel foglalkozzon? Nem hiszem. Pedig ugyanaz lesz a helyzet.

2012. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
67%

na én vagyok akit lepontoznak!


tedd azt hogy nem vársz el tőle olyat hogy kirakja ruhádat,ha meg kirakja mégis ne kötözködj vele hogy az nem jó.inkább örülj neki!vagy tedd ki te magadnak este,gondolom mosva vasalva van akkor csak nem olyan nehéz kitenni magadnak kb 1 percbe se tellik.


ezt mondtam hogy próbálj meg te is kicsit változni és ő is másabb lesz veled!!!hidd el értékelni fogja ha mondjuk este elmosod magad után azt az 1 tányért amiből ettél vagy ha 20 percet bohóckodsz a ygerekkel.

de ha ő minden erőfeszítésed ellenére is pokróc marad veled akkor tényleg nem veled vana ahiba!!!


26N

2012. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!