Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváljak a feleségemtől? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak a feleségemtől? Vagy hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A feleségemmel megromlott a kapcsolatunk.3éve vagyunk együtt,van egy másfél éves gyermekünk is.

Én rengeteget dolgozok,alig vagyok itthon.Mikor hazaérek fáradt vagyok,így nem nagyon van energiám a gyerekkel foglalkozni,amit a feleségem rendszeresen szóvá is tesz nekem.Azt mondja ő is fáradt,mivel ellátja a háztartást,főz,mos,takarít,ellát engem és a gyereket is.

De nem érti meg hogy az sokkal fárasztóbb hogy eljárok dolgozni.Olyan munkahelyem van ahol éjszaka is bent kell lenni.És nem fizikailag fáradok el,hanem idegileg hogy nem tudom kipihenni magamat,mert minden másnap bent vagyok melóhelyen,reggeltől másnap reggelig.Mindent megteszek értük amit erőm enged,mégsem értem mi a baj.

Szex sincs,esetleg havonta egyszer,az is úgy hogy rá kell beszélnem.Azt mondja hogy már nem szeret.De mikor beszélgetünk,hülyéskedünk,nagyon jól elvagyunk.

Az is bánt mikor valamin összekapunk csúnyán beszél velem,elhord mindennek.A fejemhez vágja hogy nem foglalkozom a gyerekkel,nem segítek neki semmibe,értem ezalatt (fürdetés,etetés,pelenkázás).De mikor hazaérek fáradt vagyok,és úgysem tudnám megcsinálni.Nincs nekem türelmem az ilyenekhez.

Nagyon rossz így élni,de a gyereket sem akarom elveszíteni.Mert ha elválunk a feleségem messzire tudna csak elköltözni a szüleihez 300km-re.

A gyermek nélkül pedig nem is tudnám elképzelni az életemet.Mit tegyek?


2012. nov. 3. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
87%
Erőltesd meg magadat, és a feleséged is kedvesebb lesz, lesz kedve lefeküdni veled. Mert így, hogy hazamész, ledöglesz, így jelen sem vagy az életükben. Napi fél óra otthoni segítés, és hidd el, jobb lesz az életetek.
2012. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
92%

szerintem ez a kapcsolat még nem halt meg, de már közel jár. nem tudom hogy álltok anyagilag, de mindenképpen szükségetek lenne 2-3 napra, gyerekek nélkül. ha megoldható bízzátok a kicsiket rokonokra ti pedig utazzatok el, ha nem akkor legalább ezt próbáljátok megoldani hogy valaki vigyázzon a gyerekekre 2 napot amíg ti kettesben maradtok otthon, elmehettek vacsorázni, vagy kirándulni vagy ilyesmi.


tudom hgy fárasztó munka után még a gyerek is, de akkor is erőt kell venned magadon neked is és legalább egy kicsit törődni velük. gondolj arra, hogyha elváltok akkor ezek az esti programok végleg megszünnek :(

2012. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűbb lenne az életed ha bevallanád magadnak, hogy nem energiád nincs a gyerekedre, hanem igényed. Egy másfél éves kis bohóc maga a boldogság, ha akarod. Ha nem, akkor szenvedésnek érzed azt ami más apát határtalanul boldoggá tesz.
2012. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
88%
Kérdésem: a feleséged magának szülte a gyereket? Vagy te is közreműködtél? Hidd el, hogy fárasztó ám egész nap a gyerekkel lenni, mellette a háztartást vezetni. Mondjuk vegyél ki egy hét szabit és csináld ezt minden nap. Én elhiszem, hogy fárasztó a munka is, de a gyerek a tiéd is. Örülnél annak, ha a gyereked felnőtt korában azt mondaná, nem voltál jó apja, mert sosem foglalkoztál vele?
2012. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
90%
Szexhez lenne energia, máshoz nem?
2012. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
89%

Te is olyan lehetsz mint az én férjem. Heti 6 napot dolgozik, éjszakánként is. Csak a vasárnapot adják ki neki pihenőnek. Nekünk is van egy 1,5 éves gyerkőc, alig foglalkozik vele. Szex nincs.

Nekem semmi segítségem nincs, néha nagyon bele fáradok a gyereknevelésbe, az idegeim teljesen ki vannak. Tudod te milyen nehéz egyedül lenni egy ilyen idős gyerekkel? Napi 24 óra felügyelet, minden mozdulatát figyelni, sehova nem menni nélküle. Az én férjem a bébiszittert nem engedi, de második babát akar. Nálunk ezen megy a balhé. Mert én nem akarok.

Lehet, hogy fáradt vagy, az én uram is, de valamennyit, csak fél órát legyél a gyermekeddel, hisz a gyereknek kell a 2 szülő.

Üljetek le, beszéljetek róla, és találjatok egy arany középutat.

2012. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
86%

"Mikor hazaérek fáradt vagyok,így nem nagyon van energiám a gyerekkel foglalkozni,amit a feleségem rendszeresen szóvá is tesz"


Tulajdonképpen miben változna meg a kapcsolatod a babával, ha a nejed elhagyna? Így sem foglalkozol vele! Majd meglepődsz, ha egyedül maradsz és rákényszerülsz munka után, hogy magadnak bevásárolj, főzz, moss és takaríts, és hétvégenként leutazz a gyerekért, majd vissza, aztán vasárnap este visszavidd és hazautazz, hogy mennyi rejtett enegiád volt még...

2012. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
89%

"A gyermek nélkül pedig nem is tudnám elképzelni az életemet."

Nincs is az életedben a gyerek. A feleségedében van. Azt írod, semmit sem csináltál/csinálsz körülötte, nem foglalkozol vele, akkor mégis mi hiányozna?

Nem hiszem el, hogy olyan baromi fárasztó naponta fél órára leülni a gyerek mellé és kockából tornyot építeni, vagy végignézni egy mesekönyvet.

Talán össze kellene rántanod a seggeden a gatyát, apaként és férjként viselkedni. A feleséged ellát téged, a gyerekedet, te mit teszel érte? Néha engedhetnél neki fürdővizet, elmosogathatsz, kicserélheted azt a rohadt pelenkát...

Azt hiszed, te vagy az egyetlen férfi aki dolgozik?! Érdekes módon, mások is sokat dolgoznak, mégis tudnak időt szakítani azokra, akiket szeretnek.

2012. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor most elárulok neked egy nagy titkot!

Egy anya is bizony rengeteget melózik otthon a háztartással és a gyerkőccel, legalább annyit, mint te a munkahelyeden. És nem feltétlenül fizikailag, hanem szellemileg és sokszor lelkileg fárad el. Ismerős ugye?

És tudod mi a különbség a két dolog között?

Hogy míg neked x órakor lejár a munkád, addig a kedves feleségednek sosem jár le. 24 óra hosszú hónapokon keresztül.

De tudod min kéne a legjobban elgondolkodnod? Hogy egy gyerek azon kívül, hogy bizony vannak vele szülői kötelezettségek, mint az etetés, pelenkázás, fürdetés, stb., de mindemellett a te véredből van, a te gyereked és nagyon jó móka és kikapcsolódás a hétköznapokból egy jó játék a gyerekkel. Hogy mennyi gondot le tud venni az ember válláról egy gyermeki mosoly, egy ölelés vagy egy puszi.

Na, persze ilyen hozzáállással, mint ami neked van, nem sokat kapsz majd ezekből.

A szex pedig oldja a stresszt, nem kell órákat szexelni, elég egy fél órácska, amit együtt töltenétek meghitten a feleségeddel és te is jobban éreznéd magad tőle.

Szépen lassan elhidegítetted magadtól ezzel a viselkedéssel a feleségedet. Nem kell csodálkozni, ha nem érez irántad nagyon semmit.

És hogy mit tegyél? Vagy elválsz és magad maradsz és akkor senkinek nem kell csinálnod semmit, bár a háztartási meló bizony a nyakadba szakadna vagy keress egy olyan munkahelyet, ahol kevesebbet kell dolgoznod, bár tudom a mai világban nagyon nehéz. Vagy egy harmadik opció, hogy vegyél erőt magadon úgy, ahogyan a feleséged is megteszi nap, mint nap!

2012. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:

Esténként szoktam vele foglalkozni,játszani,de fáj mindenem.

A feleségemnek annyi a dolga otthon hogy ellátja a háztartás,bevásárol,megfőz és babázik.Minden mást én oldok meg.Az anyagiak is a kezemben vannak,mellett dolgozni járok.

És mikor hazaérek ellátom a ház körüli teendőket ha kell valamit szerelni megcsinálom.Munka után alszom 3 órát.

Én szeretem a feleségemet és elhiszem hogy fáradt,de én is az vagyok.

2012. nov. 3. 12:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!