Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megteheti hogy így visszaveszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megteheti hogy így visszaveszi a gyerektartást?

Figyelt kérdés

2 éve,fix 40ezret küldött r.szín csekken az ex anyósom,az aouka nevébe gy.tartáskent,most meg,minden féle előjel nélkül visszavette 30ezerre!Ha beviszem a régebbi bizonylatokat a bírósagra,van rá esély h ugyan ennyit ítél meg,mondván ha eddig tudta fizetni,ez után is tudja?

magánvállalkozók,ezért így oldottuk meg,megeggyeztünk az összegbe,mivel kézbe kapja az apuka is a fizetést!Semmirol nincs bírósagi végzés,mert nem gondoltam vna hogy így viselkedik az ex anyós...


2012. febr. 22. 20:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/123 anonim ***** válasza:
9%
Ja, és látom a lepontozgatás elindult, de csak nyugodtan, leszarom... :))) Az igazság akkor is ez, még ha ti a burokból el sem tudjátok képzelni, hogy az élet nem fekete-fehér és bizony vannak helyzetek, amikor apuci meg a kedves anyós egy gennyládák...örüljetek neki, hogy ti még nem voltatok ilyen helyzetben és ezért nem is értitek, amikről kérdező ír...Szép napot mindenkinek:D
2012. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/123 anonim ***** válasza:
11%
Az asszonytartásnak nem feltétele a házasság.
2012. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/123 A kérdező kommentje:
És az h működik?!Keresőképtelen vok elvileg a gyes miatt...
2012. febr. 23. 10:52
 54/123 anonim ***** válasza:
12%
a bíróságra kell ugyanúgy beadni a kérvényt, a többivel együtt, hogy ezért és ezért nem tudsz dolgozni, alaposan megindokolni.
2012. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/123 anonim ***** válasza:
90%

asszonytartást csak nem télnek úgy


Te nem vagy beteg hanem csak gyesen vagy. Én elhiszem, hogy falun nehezebb mint városban. Nálunk sincs bölcsi, de miánt betölti a két évet akkor én vissza megyek dolgozni csak épp hajnalba a gyereket is viszem magammal akit majd a városi bölcsiben lerakok és munka után pedig megyek érte.

2012. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/123 A kérdező kommentje:
Majd jövőre javul a helyzetem...ha el tudok menni dolgozni,olyan helyre,ahol 8tól,esetleg 9től kezdődik a munka...mert oviba előtte el kell vinnem őket,az ovi meg fél 8kor nyit.....
2012. febr. 23. 11:16
 57/123 A kérdező kommentje:

Ezen a linken találtam vmit az asszonytartásról:

[link]

Amin megakadt a szemem:

A gyermekek gondozására - térítés mellett igénybe vehető fizetés nélküli szabadság (gyes, gyed, majd gyet stb.) szintén az önhibán kívüli rászorultságot megalapozó tényező.

Akkor elvileg mivel gyes-en vok megítélik nekem az asszonytartást?

2012. febr. 23. 11:19
 58/123 anonim ***** válasza:
78%

Az anyós és a volt férj nem gennyláda,mert fizetnek!Ha egy vasat nem látna és a férj eltünne nyomtalanul,hogy nem lehetne behajtani rajta semmit,akkor lenne gennyláda.Kérdező,ugye csak viccnek szántad,hogy nem írtad sehol a papírozást? Ha le akarnád papírozni,már megtetted volna,de nem akarsz bíróságra menni,mert akkor ennyit sem kapnál.Tedd meg,legyen végre tiszta minden,ők adjanak annyit,amennyi jár és te add úgy a gyerekeket,amennyi jár.Ez lenne a normális,nem a zsarolás.

Az asszonytartás helyett,pedig a hosszútávú önellátás lenne a cél.Van neked bármilyen jövőképed? Mit fogsz csinálni 1-2 év múlva,mikor a kicsi is már ovis lesz,az állami támogatás sem jár örökké,a férjedet sem pumpolhatod állandóan! Van bármilyen végzettséged? Dolgoztál valaha? A volt munkahelyeddel mi van?

Szerinted csak egy 200nm-es házból lehet pestiként okosnak lenni.Ez nem így van. Tudod sokan,TERVEZNEK gyereket és annyit,amennyit fel tudnak nevelni.Annyit szülök,amennyit el tudok tartani.A magam eltartása pedig alap.A férjeddel sok dolog történhetett volna a váláson kívül,keresőképtelen lesz,meghal stb. Te egyedül nélküle mit csináltál volna két gyerekkel.Mikor gyereket terveztünk én ezt is beleszámoltam,hogy mi lesz ha egyedül leszek a gyerekkel,hogyan fogunk élni.Akkor vágtam bele a szülésbe,mikor volt már félre tett pénzem is és nem csak egyik napról éltem a másikra.Ketten oldjuk meg a gyereknevelést a férjemmel,de egyedül is meg tudnám oldani.Dolgoztam terhesség alatt és pici baba mellett is,mert nem akartam csak abból élni,amit az állam ad.

Az apának csak a gyerekeit kötelessége eltartani,téged nem és nagyon szomorú,hogy te ezt nem így gondolod.

2012. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/123 A kérdező kommentje:
Amikor az apaval voltam,nem tulzok ha azt irom h kib.szott jol eltunk,es nem gondoltam h a 2.gyerekkel 6honapos terhesen itt hagy egy masik noert,es kirak a hazbol,amit anno egyutt vettunk...oke kifizetett mar a NAGYMAMA a hazbol,de annak meglett a helye...kamionosok vallalkozasuk van,ugy volt akkoriba h odamegyek dolgozni...aztan mi van?! o el mint hal a vizbe,en meg eljek meg ahogy tudok....
2012. febr. 23. 11:31
 60/123 anonim ***** válasza:
90%

ma 11:19


Ezt én is olvastam. De ha így lenne, hogy aki gyesen van és egyedül neveli a gyerekét azok mind mennének asszonytartást kérni.

Akárhogy is akarod nem fogod megkapni, mert az exed minimálbérre van bejelentve. Fizeti a gyerektartást és neki még annyi e marad a zsebében papíron mint neked.

2012. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!