Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több, mint tíz éve váltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint tíz éve váltam, egy gyermek után fizetésem 20%-a a tartásdíj, ami jelenleg 70000 Ft. Ha most másodállást vállalok, akkor annak is mindenképp köteles vagyok a 20%-át kifizetni?

Figyelt kérdés

júl. 16. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
100%

70#. ...Vagy miért nem mehet táborba, miért nem mentek soha nyaralni, ha már idősebb miért nem mehet moziba, koncertre a barátaival, miért nem sportolhat stb. Ezt nem képesek sajnos sokan felfogni. Ha szeretem a gyerekem, akkor nem a létminimumon akarom tartani, hanem egy boldog, tartalmas, szeretetteljes gyermekkort biztosítani neki, amire felnőttként jó szívvel emlékszik vissza.

Nem minden a pénz, de a mai világban nagyon sok múlik rajta!

júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
95%

De ilyenkor jönnek a nyálas szövegek, hogy jaaaaj, dehát a szeretet...


Aha, majd amikor a 14 éves gyerekednek egy homlokpuszival el tudod intézni, hogy ne érezze szarul magát amiatt, hogy mindenből kimarad. Vagy egy buksisimi, mert hát nem tudjuk rendbe rakatni a kusza fogsorát. Netán egy ölelés, ha ő lesz az egyetlen, akinek nincs ruhája a szalagavatón.


Egy csomó közösségi élményből ki fog maradni, esztétikai és egészségügyi problémákat kell figyelmen kívül hagyni, lehet, hogy nem sikerül kiaknázni a tehetségét pl egy sportban... Ezek nem marginális problémák, és bizony mind a pénzen múlnak.

júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
81%

Hát látjàtok, ilyenek az apukák, itt verik magukat, micsoda pénz havi 70 ezer forint, meg abba anyuka is adjon 70 ezret (de ő azért természetben nem tesz bele ugyanannyit, sőt), meg örüljön, hogy kapja, mert már ennyit sem, amúgy meg mi manapság 70 ezer forint?


Egy növésben lévő 13 éves folyton éhes gyerek megeszik annyit egy hónapban, ha nem paprikás krumplit kap mindennap. A maradék minden mást oldja meg az anyja, nyilván, apukának másra kell a pénz, a gyerek köszönje meg neki, hogy van mit enni.


Én nem mondom, hogy Iphone meg tengerparti nyaralás meg legdrágább cipő kell egy gyereknek, de havi 70 ezret odavágni egy gyerekre, az nevetséges. Az anyuka garantáltan nem 70 ezret tesz még hozzá havonta.


És az alapokon túl hol vannak az extra, de nem luxuskiadások? Osztálykirándulás, bútor a gyereknek, telefon, laptop a gimnazistának, esetleg valami sport, zsebpénz, télen bakancs, vastag kabát, stb?

júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
84%

" Lakhatás, kaja, ruha, cipő, stb, mindet összeszámolsz. "


És azok a dolgok is, amelyek nem létszükséglet, de fontos és egyábként is részese lenne a gyerek. Úgymint nyaralás, tábor, esetleges magánórák, stb.

Ne a gyerek járjon rosszabbul, mert a szülei szétmentek.

júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
84%

"Persze gyerektartásból megy pilláshoz...sok fogalmatlan."


Ez olyan szánalmas! A gyerektartásnak nem az a célja, hogy az éhenhalástól mentse meg a másik szülőt. Anyuka attól még mehet pilláshoz, kondiba, nyaralni, akárhova.

Ha anyuka jól keres és hetente valami luxus étteremben eszik, ahhoz sincs semmi köze az exnek. A gyerek attól még pénzbe kerül.

júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
87%
75! Szerintem nem olvastad végig...pont ezért írtam, hogy egyáltalán nem a gyerektartásból megy anyuka pilláshoz meg nem magára költi, mert a gyerek általában sokkal többe kerül, mint a gyerektartás, anya is bőven tesz hozzá és ha mellette eltud járni pilláshoz, körmöshöz stb.akkor azt a saját fizetéséből szokta finanszírozni, csak a drága apukáknak könnyű ezt odavágni, hogy biztos a gyerekrartásból megy... 64 voltam
júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
12%

A baj hogy itt mindenki rohadtul okos és a gyakorlatot ami jogszerű rohadtul nem veszik figyelembe.

A világ legnagyobb problémája hogy az emberek a saját kis buborékjukból ítélkeznek és pont.

Ott a 70ezres kommentelő. Az ha egy fizetés 25%-a az egy 280 ezres fizetés. Vidéken higgyétek el elég sokan keresnek ennyit nettóban és őket jobban földhöz vágja mint azt, aki keres 700ezret.

Persze nagyon könnyű az apákat hibáztatni mindenért, de igenis nézni kell az apa oldalát is.

Miért? Mert ha esetleg tönkremegy anyagilag, akkor még 70ezer sem lesz és hiába sír anyuka és bárki. Se örökség, se lóvé, se semmi.

Nyilván egy normális férfiember többet ad, többet vigyáz rá. Én pl még a táborait is fizetem. Ne általánosítsunk és értsük meg hogy más helyzetben élnek más emberek és ez még régiónként is különbözik. Ezt mind mind mind figyelembe veszik a bíróságon.

37 Elvált F.

júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
86%

"Persze nagyon könnyű az apákat hibáztatni mindenért, de igenis nézni kell az apa oldalát is."


Nézd, én vidéki vagyok, tudom, hogy sokan ennyit keresnek. De ahol egy férfi ennyit keres, ott egy nő is, vagy kevesebbet.


Viszont: ha apukának 1 főre, egymagának kevés pénz 280 ezer forint, akkor anyuka 2 főt hogy tartson el hasonló összegböl?

Ha a gyerek kijön szerintetek havi 140 ezerből, apuka miért nem jön ki ugyanennyiből?

júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
55%

A garantált bérminimum 220 körül van. Adókedvezménnyel családival 250. Apukától megkapja a 70-et az már 320.

Alsó hangon ennyit kap az anyuka. Nyilván ebből a gyereket is el kell tartania, de nézd reálisan.

Anyuka kifizeti az albit marad 220 kettőjükre.

Apuka kifizeti az albit és gyerektartást 280 ezres fizetésből, akkor marad 110 ezre.

Félre ne értsetek, ez a helyes, ez van a törvényben meghatározva, de azért ne húzzunk már le többet az apukáról ennél is mert kinyírjuk és ez sem lesz. :D

Nehéz a másik oldalt is látni, de néha kellene az empátia.

júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
87%

"Anyuka kifizeti az albit marad 220 kettőjükre.


Apuka kifizeti az albit és gyerektartást 280 ezres fizetésből, akkor marad 110 ezre."


Igen, és akkor anyukánál is fejenként 110 ezer forint marad az albi kifizetése után. Ha nekik elegendő havi 110 ezer fejenként, apukának hogy nem?


Vagy anyukának olcsóbban adják az ennivalót, áramot?


Ja, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy míg apukának elegendő egy olcsóbb garzon bárhol, addig anyukának már plusz egy szobával kell számolnia és olyan környék jöhet csak szóba, ahol tudja pl. oviba hozni-vinni a gyereket úgy is, hogy a munkahelyére beérjen. Szóval neki alapból drágább az albérlet, akkor még fejenként 110 sem marad.


De komolyan, az neked hogy jön ki, hogy apukának kevés a 110 ezer, de anyukának meg a gyereknek nem?

júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!