Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több, mint tíz éve váltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint tíz éve váltam, egy gyermek után fizetésem 20%-a a tartásdíj, ami jelenleg 70000 Ft. Ha most másodállást vállalok, akkor annak is mindenképp köteles vagyok a 20%-át kifizetni?

Figyelt kérdés

júl. 16. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba keves a 70ezer, tobbet nem szoktak megitelni, meg mostanaban sem. Sokan ugy konyorognek a 40-50ezrekert, masok 2 gyerekre kapnak 70ezret. Egy kolleganom 25 ezret kap a gyerekere, azzal indokolva (birosag altal), hogy a volt ferjenek van mar ket nagykoru, de eltartasra szorulo gyereke, meg egy kisebb. Szoval osszesen 4 gyerek, 4 anyatol. Es nem minimalberbol el a hapsi..
júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
74%
Tök mind1 erkölcsi szempontból, hogy a bíróság mit mondd. Minden ember morálisan érzi, hogy ha kb fele fele arányban oszlanának el a költségek a közös gyerek felé, akkor ez nem arányos, és ha egy szülő tényleg szeretné a gyerekét, nem ezen fog méricskélni, hogy a bíróság mit ítélt meg, hanem minden lehetségest próbál megadni a gyerekének. Persze, ha csak nyűg neki a gyerek, akkor szúrja ki ilyen 50 ezrekkel a szemét.... de mindenki tudja hogy ez nem reális a gyerek kényelmes életéhez. pláne nem ha kicsit fejleszteni akarják taníttatásban, sportban, zenében... Mondom, ha csak megcsinálni volt könnyű aztán lesz--rja, akkor persze ne is gondoljon rá, hogy a gyerek két szép szeméért majd gondoskodik is róla...
júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagy köteles kifizetni. Bár az sem teljesen helyes,ha te csak kötelességből fizetsz. Ez nekem olyan,mintha a gyerek kérne egy fagyit,te meg azt mondod,vegyen anyád a gyt ből. A 70 ezer azért tényleg nem sok. Tudni kellene azt is,hogy a további bevételek mennyivel emelnék meg a kasszádat. Mert nem mindegy,hogy füvetnyírni mész ,amivel keresel pl 20 ezret,vagy hétvégente vállalsz olyat,amivel egy hónapban a 100 is megvan. Az utóbbiból már én költenék pluszban a gyerekre.
júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
57%

K*rva jófej apuka vagy amúgy. Odadobsz havi 70 ezret, és havi két hétvégén foglalkozol a gyerekeddel.


A pénz meg idő javát meg adja az asszony, mi?

júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
31%

"közös gyűjtés tanári ajándékra"

Minek a tanárnak ajándék? Dolgozik, kapja a pénzt érte. Ez pl. Nagyon plusz felesleges kiadás. Vagy nálatok annyira iszonyú isteniek a tanárok?

júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
38%

Azért vagytok feministák brutálisan, mert nem is tudtok semmit a hátteréről a kerdezonek, de már szidjátok.

Ha rossz pasit valasztottatok, nem a férfiakat kell szidni és gyűlölni.

júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
93%
És ha anyuka is szeretne másodállást, mert nem elég a 70 ezer, akkor leszel te a gyerekkel délutánonként, esténként?
júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
62%

"nem is tudtok semmit a hátteréről a kerdezonek, de már szidjátok."


Nem is kell tudni semmit a hátteréről, mert háttértől független az, hogy van egy gyereke, akiről gondoskodnia kellene. És akkor mit csinál? Havi 2-3 alkalommal foglalkozik vele és még a pénzt is sajnálja rá, úgy van vele, oldja meg az anyja, etesse, tanuljon,játsszon, foglalkozzon vele ő mindennap, hozza-vigye, ha kell, fegyelmezze, ápolja, ha beteg, menjen ő táppénzre vele. Csináljon mindent anyuka természetben, meg még fizessen is bele annyit, sőt többet, nehogy apukának is bele kelljen már tennie a részét, mert ő inkább másik gyereket vállal, miközben még az elsőt sem tudja normálisan ellátni sem anyagilag, sem fizikailag.


És még ő kéri ki magának.

júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
37%

70k gyerektartas teljesen ok

Kevesebbet szoktak ítélni

Nagy nehezen tornaztam fel 40-re pedig a 16 éves fiunk már nem 2 Ft költség

Pár éve még 25k kaptam

júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
75%

"abba is érdemes belegondolni, hogy én a másodállásommal a jelenlegi családomtól rabolom el az együtt töltött időt"


Jaj, szegény második gyereked, így aztán tényleg sokkal kevesebbet lát, mint az első gyereked, akinek kvázi apja sincs.

júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!