Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több, mint tíz éve váltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint tíz éve váltam, egy gyermek után fizetésem 20%-a a tartásdíj, ami jelenleg 70000 Ft. Ha most másodállást vállalok, akkor annak is mindenképp köteles vagyok a 20%-át kifizetni?

Figyelt kérdés

júl. 16. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 A kérdező kommentje:
Azért az sok mindent elárul a tarsadalmunkról, hogy egyből ítélkeznek mások felett a háttér ismerete nelkül. A volt feleségem is kapcsolatban él, ahol nem született másik gyerek, nálunk igen. Ott mindketten (jól) keresők, nálunk a gyerek rendszeres betegsége miatt lényegesen kevesebb jön ki egy főre. Nem kívánom megkárosítani, csak abba is érdemes belegondolni, hogy én a másodállásommal a jelenlegi családomtól rabolom el az együtt töltött időt, attól a kétheti, (vagy gyakrabban) megtörténő láthatást ez nem befolyásolja. De gondolom attól még sóher vagyok és elítélendő gondolat, hogy mindkét gyermekemnek megfelelő életkörülményt szeretnék biztosítani.
júl. 16. 16:50
 22/89 anonim ***** válasza:
35%

De nem arról van szó, hogy anyuka mit tett vagy mit nem. Nem ő kapja a pénzt, az a pénz a gyerekre megy! Ha a no mondjuk megcsalta és emiatt válnak, akkor már hirtelen el sem kell, hogy lássa anyagilag a gyereket az apa ??

Nem arról van szó, hogy bárkit is betámadnék, de a pofamrol egne a bor, hogy csak ennyit adok a gyerekem nevelesebe. Arról nem is szólva, hogy a kérdés arról szólt, hogyan lehetne lecsapni a masodallasbol származó fizetési kötelezettséget.

júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
79%

Szóval ha jól értem, 350 ezret keresel és vállaltál nem egy, hanem két gyereket, akik ráadásul nem is egy háztartásban élnek.


Kicsit felelőtlen voltál, és most ennek a következményeit kell elviselned. Értem, hogy nehéz, de ez neked kellett...

júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
75%

18#


Úgy őszintén, a válások hány százalékának tudnak akár "csak" 100e Ft/gyt megítélni? Mert elenyésző azok száma, akik a gyt-ből jól megélnek. Ezt csak a realitás talaján maradva irom.

júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
92%
Mai napig nem értem miért kell a semmire gyereket vállalni? 350 ezer igazán kevés egy de még két gyerek ellátására is nem hogy még magatokra is költeni meg ugye befigyelnek más problémák is sosem lehet tudni. Felelőtlenség volt. Én megértem hogy valaki gyereket akar de akkor ahhoz teremtsen meglelő életkörülményt. De hogy a kérdésre is válaszoljak...keress munkát feketén.
júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki még egyszer megkérdezi, hogy miért nem akarok magamnál csóróbb emberrel megállapodni, belinkelem neki ezt a kérdést.
júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
67%
Én még az 530 ezres nettómra se vállalnék gyereket, nemhogy 350-re kettőt is. Fel se tudom fogni, mi jár az ilyen emberek fejében.
júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, te havi 70 ezer forintból el tudnád tartani a gyereked
júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
92%
Senkit nem érdekel, hogy csórók vagytok meg kinek hány plusz gyereke van az új kapcsolatokban. Ha gyereket csinálsz, vállalnod kell a felelősséget. Nem mindig csak az aktuálisért, akivel együtt élsz.
júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
73%

A gyereket hol "érdekli", hogy neked másik családod van és mennyit dolgozol, hogy nekik is kitermeld amit szerinted kell???

TE csináltad meg a gyereket, te hoztad létre, ő nem kérte, most pedig vállald a felelősséget, az nem érv, hogy te azóta más gyerekekkel vagy, azt is te vállaltad, azokért is vállald természetesen a felelősséget. De ez nem a gyerek dolga, ezt a szülőknek kell vállalnia! Nem láthatásért, hanem azért, mert neki fel kell nőnie, és a szülők érte a felelősek. 70e Ft egy hónapban nem nagy összeg, nem sokmi jön ki belőle.

júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!