Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több, mint tíz éve váltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint tíz éve váltam, egy gyermek után fizetésem 20%-a a tartásdíj, ami jelenleg 70000 Ft. Ha most másodállást vállalok, akkor annak is mindenképp köteles vagyok a 20%-át kifizetni?

Figyelt kérdés

júl. 16. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
9%

Ja és a lakhatás gyerektől független, de jóindulattal számoljuk a felét. MErt nyilván egy 10éves fele annyiba "kerül", mint egy felnőtt ember. :D

Nemár. :D

Mondom, a bíróság és a törvény azt hivatott védeni, hogy senki ne járjon szarul. Ebbe apuka is beletartozik.

júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
74%

50-es, neked amúgy nincs gyereked, ugye?


Mert láthatóan nem vagy tisztában egy gyerek költségeivel.


Az én fiam pl. 3,5 éves, most megy oviba. Na most, oda kell neki egy normális benti szandál, az kb. 15 ezer forint. Kell egy vékony cipő, amiben majd kezdéskor járhat, kell egy vastagabb vízálló cipő az esős őszi napokra, mondjuk csóró vagyok és a kínaiból veszem, ez akkor is van 10 ezer együtt. Plusz most vettem ovis ágyneműt, egy 10-es volt az is. Ez most csak ebben a hónapban 40 ezer forint, és akkor a gyerek nem evett, nem fizettem hitelt a lakásra, nem csináltunk semmit.

júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
12%

Megy az értelmezés, neked van alapvető problémád. A saját szükségleteid is ki akarnád az apukával fizettetni.

Asszem ha mi válnánk nem lenne közös megegyezés. :D

júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály:

Gyerektartás összege

A gyerektartás összege meghatározása során a bíróság köteles feltárni a gyermek indokolt szükségletét, ami nagymértékben befolyásolja a gyerektartás összegét. A bíróság által meghatározott gyerektartás összege nem haladja meg a gyermek indokolt szükségletét. Ez arra az esetre is igaz, amikor a tartásra kötelezett jövedelmének korábban megjelölt 15%-a az a gyermek indokolt szükségletnél magasabb összeg lenne.

júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
82%

"Mondom, a bíróság és a törvény azt hivatott védeni, hogy senki ne járjon szarul. Ebbe apuka is beletartozik."


Ja, csak anyuka, akinek meg kell oldania mindent a gyerek körül és még a dolgok felét se állja apuka :D


Ha senki nem járna rosszul, akkor lehetne osztott felügyelet, amiről az apukák 90%-a hallani sem akarna, mert akkkor kéthetente egy alkalomnál többet kellene foglalkozni a gyerekkel.


De lenne egy gyereked, szerintem meglepődnél, milyen költségei vannak, ha nem luxus, de normál életszínvonalon akarod nevelni. Nyilván ez a különbség apák és anyák között, utóbbiak képesek lemondani sok dologról, hogy a gyereküknek jobb legyen.

júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
86%

Basszus emberek, szerintetek egy gyereknek csak a kajája létezik, amit fizetni kell?? Teljesen el vagytok tévedve. Nekem sincs gyerekem, de enélkül is világos, hogy ez nem igaz! De hát.... megnézitek a saját életeteket, ti sem csak ételre költötök, ugye?

Meztelenül, cipő nélkül járkáltok az utcán? Kellenek tisztálkodási szerek a gyereknek, kell fizetni annak a lakásnak a rezsijét, amiben a gyerek lakik, nem akar megfagyni, fürödni szeretne, és netalántán játszani is szeretne, óó játékokkal, kellenek neki tanszerek, könyvek, ha beteg, gyógyszereket kell venni neki. Az apának lemegy egy kicsi a fizujából és nehezebb lesz neki? Mert az anyának nem, ??? És az nem 70e ft a fentiekkel. És akkor még vele él a gyerek, ő neveli, ő tanul vele, az ő idejébe telik, neki jut kevesebb idő ezáltal magára, ami mindkét szülő felelőssége. Aki meg ilyet ír, hogy a pasi pénzéből megy el a nő a fodrászhoz, mégis honnan veszi, hogy az a pasi pénzéből van? Mert mi van akkor, ha a nő jobban keres, és ezt megengedheti magának? Attól még a gyereknek a fentiek a szükségletei, és azokat ki kell fizetni, és azért mind a két szülő felelős! És ez nem függ attól, hogy a nőnek van e még pénze magára is.

júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
85%

A dolog egyszerű.

Fogod magad és kiszámolod mennyibe van a gyerek. Lakhatás, kaja, ruha, cipő, stb, mindet összeszámolsz. Nem kerül egy gyerek annyiba mint egy felnőtt. Na ennek a felét (kicsivel többet) kell fizetnie az apukának. Átlagban 1 gyerekre 70-100 ezer közötti tartásdíjat szoktak megítélni.

15 éves lányom van és ha már itt tartunk a legjobban azt bánom hogy nem közös / osztott felügyeletet kértem.

júl. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
18%

Kicsit az az érzésem, hogy itt az önérzetes anyukák azt szeretnék ha a megélhetésük felét fizetné az apuka. De ezzel a gyerek szükségleteit teljesen ő fedezi... Ez nem fair és erre próbálok kilyukadni, csak elég nehezen megy a megértés.

Többek között ezért állapítottak meg annó 25% maximumot / gyerek.

Az apukának az anyuka és a gyerek bevételének a 25%-át kell fedezni. Szóval a gyerek szükségleteinek kb 30-40%-át.

júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
bocsánat 60-70%-át.*
júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
79%
59: Kicsit honnan ez az érzésed? Eddig minden példa amit olvastunk, arról szólt, hogy kevesebb gyerektartást fizettek, mint ami akár csak a fele lenne a gyerek költségeinek, és továbbra is, még emellett, akkor még az anyával él a gyerek, így neki plusz munka a gyereknevelés, neki kell megoldania pl. a gyerekfelügyeletet, ha pluszban szeretne dolgozni... Mondom nem jogilag számonkérés miatt írom, hanem mint hogy két szülő - egyenlő teherviselés etikai gondolatai alapján, és azzal a feltételezéssel, hogy a szülők jót akarnak a gyereknek, nem csak egy teher, hogy jajj rá kell költeni pénzt, lehetőleg legyen az a minimum, üljön egy dohos szobában, ezeréves bútorokkal... Szerintem meg eleve, elsősorban ezt feltételezni, hogy az anya ebből fedezné a saját kis apróságait... lehet, igen biztos vannak ilyen emberek, de hogy inkább ezt általánosítani, minthogy egyszerűen többe kerül a gyereknevelés, nem fair, mert többségében nem helytálló!
júl. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!