Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több, mint tíz éve váltam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több, mint tíz éve váltam, egy gyermek után fizetésem 20%-a a tartásdíj, ami jelenleg 70000 Ft. Ha most másodállást vállalok, akkor annak is mindenképp köteles vagyok a 20%-át kifizetni?

Figyelt kérdés

júl. 16. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
18%
Jé van aki fizeti a gyt-t?🤣
júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
38%
Ne húzd a szadat, fizesd szépen a gyerek tartást. Ha már te is benne voltal abban, hogy lett, akkor miért is kene egyedül az anyának fizetnie a vele járó költségeket ? Agyam eldobom, mekkora soher palik vannak, akik a saját gyerekük szájából sajnálják a kaját…
júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, szerintem 140 ezer elég arra, hogy minőségi körülmények közt eltarts egy gyereket? Most őszintén...
júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
15%

Azt 2-es; tudom, h feminista hozzáállásod van, a kommentből látszik, de azt ne feledd, a Kérdező így is fizet 70 ropit.


Kérdező:

Ha a konkrét összegben állapodtál meg, akkor a 70 a fix. Cserében mondjuk milyen apai jogaid vannak, ha már fizetsz?


3-as:

A kérdező honnan tudja, hogy neked mi a véleményed?

Azért HAVI 140-ből már lehet nevelni; ne kiskirályra gondolj... Szted mi alap nem hozható ki napi közel 5ezerből; és ez csak a gyerek igénye, ebben nincs benne az anyáé... tehát ne most össze!

júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell rohannod a bíróságra hogy több a beveteled

Már konkrét összeget ítélnek amennyire szüksége van a gyereknek

Majd anyuka indít keresetet ha kevesli, neked egyelőre nincs ezzel dolgod

júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
48%

4

Oh, most látom, hogy félreírtam, természetesen "szerinted" akart lenni.


Nos lássuk csak...


- minőségi étrend

- gyógyszerek (ha nem krónikus beteg, időnként úgy is befigyel egy-egy lázcsillapító, sebkenőcs, antibiotikum, orrspray, torokcukorka és sorolhatnám)

- ruhák (a gyerekek hamar kinövik őket, és tönkretenni is haljamosabbak)

- cipő (lásd ruhák)

- tanszerek

- egyéb iskolai kiadások (osztálykirándulás, közös gyűjtés tanári ajándékra, ilyen-olyan programok stb.)

- bútorok, ágynemű, festés stb. (mert gondolom nem ugyanabban a gyerekszobában fog lakni 17 évesen, mint amiben 5 évesen)

- elektronikus eszközök + havi díjak (előbb-utóbb szükség lesz rá)

- diákbérlet

- bicikli / gördeszka / úszófelszerelés vagy bármilyen hobbi tartozéka (nyilván nem kell mindegyik, de azért valamit csak vesz az ember a gyerekének)

- bármilyen magánóra vagy edzés

- fogszabályzó vagy szemüveg ha szükséges

- vis maior esetek (mondjuk egy törött kar)

- a gyerek furikázásának benzinköltsége

- soroljam még?


Szerinted ezeket hónapokra leosztva kijön a 140 ezer? És ebben konkrétan egyetlen luxuscikk sem volt, csak egy átlagos gyerek mindennapi életének kellékei.


Ha az apuka minden nagyobb költségnek állja a felét, és a 70 ezer valóban csak a kaja, víz, rezsi, otthoni fogyóeszközök gyermekre eső részét fedezi, akkor oké. Különben nevetséges.

júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem miért 140? Nem úgy van, hogy akkor anyuka is 70et ad bele, mert ha a kérdező minden 2. hétvégén viszi el őket, akkor anyuka természetben jóval többet rak bele.

És nem vagyok feminista egy kicsit se.

A 70e gyt pedig egy relative jó összeg - én 30at kaptam, és kín volt mire apuka a 45be beleegyezett!!!

júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
12%

Miért ne adna bele az anya is 70-et? A leglogikusabb így számolni.


Az hogy vannak nyomorékok, akik ennyivel, vagy ennek a felével kiszúrják a saját gyerekül szemét az szégyen, de ettől még a konkrét érvelést kellene cáfolni. A felsoroltakat nem lehet 140 ezerből megoldani.

júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
65%
Csak 70 ezret kell? Bakker nekem a kutyám néha többe van egy hónapra, nemhogy egy gyerek. Na ezért se fogok szülni soha, még azt a havi pártízezret is csoda lesz, ha perkálja a fater a válás után, anyuka meg dolgozzon 3 munkahelyen és nevelje is szinte egyedül a gyereket. Szép kis világban élünk, ilyenben aztán jó nőnek lenni (vagy hát anyának lenni).
júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
88%

"Azért HAVI 140-ből már lehet nevelni; n"


Mikor fogjátok már fel végre, hogy ez nem így müködik!

A nevelő szülő elsősorban természetben járul hozzá a gyerek neveléséhez. Ő foglalkozik vele, ő látja el, ő gondoskodik róla, az ő ideje lesz korlátolt és kötött. A másik fél meg elsősorban anyagilag járul hozzá. Ez nem az én véleményem, a törvényben van így meghatározva.


Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény családjogról szóló 4. könyve

4:216. § (1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj).

júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!