Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti is úgy látjátok, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is úgy látjátok, hogy a nők párválasztása genetikai alapon történik?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy a nők szemében messze a legfontosabb kritérium a magasság. A magasság genetikailag adott és megváltoztathatatlan. Köztudott, hogy a pasikat ellenben baromira nem érdekli a nők magassága (colos pasi-cuki csaj párosítás 40 centi differenciával). Az is köztudott, hogy valamilyen szinten számít a péniszméret. Elsősorban, hogy ne legyen kicsi (de szerintem inkább az, hogy a szürke átlagnál picit nagyobb/vastagabb legyen). A péniszméret genetikailag adott és változtathatatlan. A férfiasságnak a női leképezése a mellméret. Köztudott, hogy a pasik túlnyomó többségét baromira nem érdekli a mellméret (lásd: szexis apró mellű filigrán lányok). Eddig 2:0 a pasik javára a kompromisszumkészség-versenyben. Amúgy ezeket a kompromisszumokat a korábbi gyk-s kérdések százai is alátámasztják. De mondhatnánk az arcot is (ami részben szintén genetikailag adott), hiszen ahány lány annyiféle szép arc és minden pasinak megvan a saját ízlése, de a pasik jóképűségének intervalluma jóval szűkebb (vagy helyes vagy nem), emiatt a csajok is sokkal jobban tudnak ítélkezni fekete-fehér elv alapján. Ez pedig akkor már 3:0 a pasik javára. És akkor a testalkatot meg sem említem (igaz az teljes mértékben már nemcsak genetika), hiszen a pasiknak egyaránt bejön a vékony és szexisen molett csajok közötti intervallum bármelyike, de a nők esetében már megintcsak szűkebb ez a határ: vékony kizárva, vékonyan sportos/szálkás szódával elmegy, izmos bejön, férfiasan mackós pedig a nők egy részének bejön és itt is a vége.

2019. júl. 23. 15:58
 31/99 anonim ***** válasza:
82%
Koztudott, hogy hulyesegeket beszelsz es sarkitasz. 1:0 a javamra.
2019. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
76%

#30, Tehát a nők elismerten jobban szelektálnak személyiségre... Ugyanakkor alap hogy külsőre is, ezt teljes mértékben kár tagadni. Még az átlagos nőknek is elég magas az igénye külsőre.


...de nincs is ezzel gond, amióta ilyen a világ azóta ez megy. A férfinak kell harcolni, küzdeni a nők kegyeiért. Csak akkor ne mondjuk már, hogy egyenlőség van ezen a téren, mert ez nem igaz.


Nagyon hasonlít az állatvilágra az egész, a csordákban ahogy a nőstények a legjobb genetikájú hímet fogadják magukba, ellenben a hímeknél a gének szórása az elsődleges cél.


Tökéletesen erre épül a modern ember párválasztása is. Kicicomázva némi kulturális és társadalmi dologgal...

2019. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
37%

És a férfiakat a lustaságon kívül mi akadályozza hogy fejlődjenek? Az állatvilágban (ha már mindenáron ezen a vonalon mozgunk) a hímek küzdenek a nők kegyeiért. Igyekeznek a legjobb választásnak tűnni. Ezt emberként sokkal könnyebb elérni mint madár vagy kutyaként. Lehetsz gazdag izmos magabiztos vagy okos egyik se (feltétlen) genetika kérdése. Inkább energia és akarat.

Majdnem minden állat esetében a hím teszi le az asztalra a több energiát ő biztosítja a lakhatást bizonyos állatok esetében az ételt minimum amig a kölykök kicsik és a biztonságot. Az ember az egyetlen aki a fotelben ülve önsajnálatba merülve akar párt találni.

Amúgy nem azzal van a baj hogy a nők megerősödtek. Ez így van jól mert két egész többet ér mint egy egész meg egy gyenge pátyolgatásra szoruló életképtelen lény. A gond hogy a férfiak egy rétege még nem érte utol a nőket. Régen elég volt ha a minimumot teljesítette valaki mert a nőknek nem volt lehetősége dönteni. Ma ez kevés és aki továbbra se képes többre az kiszelektálódik. De nem a gének miatt hanem mert lusta energiát feccölni a dologba. Ha a férfiak is szelektálnának a nők is jobban odatennék magukat (bár a legtöbben így is teszünk az ügyben hisz jobb pasit akarunk mint a minimum) vagy ha jobb nőt akar mint önmaga hát tessék tenni is érte mert azzal hogy napi 6-8 órában minimálbéren elvan majd haza megy párizsit és három napos kenyeret enni és valahogy kisakkozza a hónap végét ne akarjon egy igényes okos nőt magának. Elégedjen meg a leharcolt takarìtónővel aki elhagyta magát és pont annyira elégedett az életével mint ő. Vagy tegyen azért hogy jobb nőket kaphasson meg igazából bármelyik

De mielőtt rám lenne húzva hogy csak a férfiakat bánatom ugyanez a véleményem ha a raktárban dolgozó Marika a nagy autós gazdag pasira vágyik. Két egész kell egy kiegyensúlyozott jó élethez ha az egyik kerékkötő akkor előbb utóbb bukik a történet.

2019. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
26%

Az alaptézist tehát nem vitatod, ha jól vettem ki a szavaidból.


Nőként nagyságrendekkel kevesebb megalázó, önbizalomgyilkos szituáció az ismerkedés, hiszen a nő kontrollálja a helyzetet kit enged oda a mézecsuporhoz. Maximum sok a selejt lúzer, és ezeket kell kiszórni.


Ez tényleg nagyon megterhelő feladat...


Illetve felróvod a férfiak bűneként, hogy mi toleránsabbak vagyunk egy rakás dologban, és elnézünk sokmindent (mellesleg a jó nőknél el is kell nézni, mert pillanatok alatt jön az új kan ha nem figyel az ember).


Tehát ez is a férfiak hibája :D


Szép.

2019. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
35%
Ne keverjük már a toleranciát azzal, hogy most már bármi jó lesz, mert kanos vagy! Velem már jött össze úgy pali, hogy még mindig az exét siratta, de megelégedett velem, mert kedves nő vagyok, kár, hogy nem olyan szép, mint az exe. Ő a vékony nőket szereti, de hát ugye közben annyira toleráns, hogy ő elfogad így is, persze azért lefogyhatnék, de ezt csak úgy mondja. A szerelemnek a szikráját sem érzetem soha és csodálkozott amikor rövid kínlódás után dobtam. Mert én ugye válogatok (külsőre és belsőre is elég lúzer volt, de értelmes volt és a szarkasztikus humora is tetszett) és nem érem be valakivel aki csak beéri velem.....hát nem érem be.
2019. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
57%

Nézd forgathatod a szavaimat ahogy szeretnéd. A nők egy igen nagy része egyre aktívabb az ismerkedés során is. Mind a programok leszervezésében mind anyagilag. Emellett a korábbi időhöz képest anyagilag igen csak hozzájárul a mindennapokhoz. A kapcsolatban (ha tényleg jól működik és egyenlőség van) ugyanannyi energiát időt és pénzt áldoz mint a férfi. Tulajdonképp az egyetlen helyzet amiben valóban előnyben vagyunk az a kezdeményezés de pár évtized és ott is kB kiegyenlítődik. Nevetséges ebben a világban ösztönökre és genetikára hivatkozni. Persze a mai napig valamilyen szinten jelen van de sokkal egysíkúbb lenne a pár választás ha tényleg az ösztön dominálna.

És igen én úgy érzem a jelen korban a férfi hibája ha nem tud párt találni. Részben persze okolható a társadalom és a család is hisz ők nem adtak térképet a dologhoz de egy felnőtt ember önként és ön erőből kéne hogy fejlődjön. Ahogy ezt a nők meg is teszik mert még élénken el bennünk a régi rend elleni küzdelem. Az hogy a nő (főleg a szép és fiatal) ennyire felértékelődött nem a női nem hibája. Ahogy az sem hogy a férfiak licitálni próbálnak mint egy árverésen ahelyett hogy megugranák a lécet. A tolerancia az hogy értékelem a párom pozitív tulajdonságait és elviselem azokat a negatívakat amiken nem tud változtatni nem az hogy bármit megteszek csak hogy ne lépjen le. Ha az elveit adja föl valaki az nem toleráns hanem megalkuvó.

Az alap tézissel miszerint magasabb a beugró a nőknél mint a férfiaknál ha párt akarnak egyetértek csak a mögöttes okokkal szálltam vitába meg azzal hogy ez gond lenne. Az ha a minimum elég soha nem hoz fejlődést.

2019. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
27%

Mostanában a genderagymosásnak hála tabu lett emlegetni a férfi-női biológiai, genetikai és evolúciós különbségeket.

Ez az ultimate érv, hogy minden társadalmi konstrukció... mindenre rá lehet húzni.

Talán veszélyesebb ez a jövőnkre nézve, mint a fasizmus. :(

Olvasszuk össze a két nemet.

...

most persze nem ez a lényeg, hanem amiből kiindultunk.

Alapvetően mivel a férfiaknak jóval magasabb paramétereknek kell megfelelni, külsőre/belsőre, személyiségre ezért lényegesen nagyobb fizikai és lelki stresszel is jár a párkeresés.


Ez pedig azokra az amúgy sokat elért átlagos férfiakra is vonatkozik, korántsem csak a lúzerekre. Az intelligens érzékenyebb, introvertáltabb férfiaknak jelentősen nehezebb párt találni. Pont mivel a nők tucatjával válogathatnak az alfák közül, akik persze csak megdugják majd otthagyják őket. Túl nagy a kínálat férfiakból.

2019. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha ez a baj, hogy nem válogatunk eleget :d rám ez tuti nem igaz.

Nekem 30 a felső határ, kilóban meg 60 és sportoljon aktívan. Ezen felül legyen munkája meg életcélja, mert én nem vagyok senkit hajlandó eltartani.

2019. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
28%

"Túl nagy a kínálat férfiakból."

Szerinted mi volna erre a megoldas?

En egyaltalan nem latom amugy nagynak, nagyon nem, de erdekelnek a gondolataid.

2019. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
37%

Erre nincs megoldás, mert ilyen az emberi faj.


Nem akarom magamat ismételni, de egy társkeresőn vagy a való életben pl 10 férfi hajt 1 nőre, akkor túlkínálat van.


A realitás tényleg az, hogy 25 év alatti "jó nők" (külsőre visszafogottan csinos és intelligens is) nagyrésze már régóta komoly kapcsolatban van, megtalálta a párját. Aki marad az vagy őrült, kiállhatatlan stb... vagy nem jár sehová, megközelíthetetlen introvertált. Marad egy egészen kis %-a lányoknak, akikre igen sokan pályáznak, és kegyetlen verseny folyik értük. Nagyon sokszor egy rossz kapcsolatból lehet meghódítani őket.

...de tényleg még a kicsit csinosabb, normális egyedülálló lányokra is 8484727-en pályáznak, csak általában pont a "légy" férfiak a legbátrabbak.


A lényeg, hogy mindig túlkínálat van, és ez normális. Nem is kell megoldani, mert nem probléma. Maximum az átlagos férfiaknak jelent ez problémát, nyilván átlag alattiak labdába sem rúghatnak.


Nekem ezzel semmi bajom, én ezt elfogadtam, hogy nekünk hegyeket kell megmozgatni a nőkért.


Amit viszont ki nem állhatok, ha a nők ezt megkérdőjelezik és kisebbítik a nehézségeket, meg sírnak hogy jaj milyen nehéz dolguk van.

Persze az álomférfit nehéz megtalálni ez tény... de maga a folyamat a lényeg.

2019. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!