Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Erre nektek lenne igényetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre nektek lenne igényetek?

Figyelt kérdés

Ezt még egy másik kérdéshez írtam válaszként. Úgy döntöttem érdemes lenne véleményt kérni a dologról. Haverom éppen abbahagyta egy kicsit a fejlesztést, mert el van havazva, de 2-3 héten belül folytatja. Megkért, hogy ez alatt próbáljam meg felmérni különböző oldalakon, fórumokban az emberek véleményét erről a rendszerről.


"Egy ismerősöm most dolgozik egy társkereső rendszerén. Szigorú szabályokkal. Már a regisztrációnál kell 1 teljes alakos kép szemből, 1 teljes alakos kép oldalról, 1 arckép szemből és nem plusz 30 centi magasból, 1 arckép szemből smink nélkül (vagy csak nagyon-nagyon minimálissal[rúzs+szempillaspirál maximum]). Férfiaknál ugyanez, csak ott ugye a sminkes dolog kiesik. Illetve egyik kép sem lehet feketefehér ezek közül. Ez a 3-4 kép színesben kötelező, a többi olyan amilyet csak akarnak, privát képnek pedig szintén nem lehet elrejteni ezt a 3-4 képet.

Kötelező megadni az életkort, magasságot, legalább 10 érdeklődési kört, kötelező teljes bemutatkozást írni, valamint leírni az ideált.

A profilok nem kerülnek automatikusan a rendszerbe, csak akkor lesz képes látni más emberek képeit (még a profilképet sem), ha az adminisztrátor engedélyezte a regisztrációt (erre haveromnak már van tizesével mérhető embere), ezzel ellenőrizve, hogy a profilok teljesen megfelelőek legyenek.

72 óránként 1-szer be kell lépni. Csak 1 bejövő üzenet maradhat szöveges reakció nélkül. 3. belépésre töröl. Tehát ha ír neked 2 ember, te belépsz miután írtak, majd nem reagálsz, akkor utána még egyszer beléphetsz. A 3. belépésnél ha nem válaszolsz és elhagyod az oldalt, a rendszer automatikusan kitöröl.

Egy óriási adatbázisból bizonyos kulcsszavak alapján, megfelelő választ kell adnod a másiknak, tehát nem lehet kijátszani a 3 belépéses rendszert azzal, hogy egy sima írásjelet, vagy értelmetlenséget küldesz vissza.

Szóval elég komoly kis rendszer, viszont teljesen ingyenes a figyelemfelhívás, ajándékküldés, képnagyítás, nincs üzenetírási korlát, stb. Tehát minden ami más oldalon prémium funkció, az itt ingyenes.

Haveromnak van egy tárhelycége, és domain-jegyzője, így gyakorlatilag ingyen van meg hozzá mindene, ezáltal nincs szüksége "fenntartási költségre", ezért teheti meg, hogy a prémium funkciók is ingyenesek és szabadok."



2015. okt. 3. 15:57
 131/146 A kérdező kommentje:

#128:


Ha a társkeresés számodra szégyen (ha nem az akkor nem titkolandó), akkor alapból nem értem mi ezzel a problémád. Párkapcsolatra az embernek szüksége van (kivétel az aszexuálisok, vagy nem is tudom melyik típus). Ez tény. Abban, hogy más is tud róla, hogy te szeretnél magad mellett tudni egy ellenkező neműt (vagy éppen azonosat), semmi titkolni való nincs. Akkor pedig ismételten nincs gond azzal, hogy egy barátod igazoljon. Ismételt kisarkítás. Értelemszerűen olyan embert keresünk (de egyszerűbb, ha a regisztráló ad meg valakit), aki csak baráti kapcsolatban áll a felhasználóval, nem pedig üzleti vagy tanulmányi kapcsolatban.

2015. okt. 26. 11:29
 132/146 A kérdező kommentje:

#130:


"én pl szoktam káromkodni. és? lehet ha megkérdeznék valamiről, hogy az milyen, azt mondanám k u r v a jó. de ezt nem tehetem meg" - Megint nem olvassátok el amit írok. Miért kéne? Már elmondtam, hogy először különálló szavakként, majd kontextusban ellenőrzi a szöveget a rendszer. A k u r v a jó kifejezésben a szó csak egy erősen túlzott fokozás és nem szitokszó! Azt a rendszer engedni fogja. Gyakorlatilag mindenre odafigyel. Tehát az "általános káromkodás" amit nem enged. Egyébként pedig akkor egyszerűen az üzenetekben le kell tisztázni, hogy "de ha nem gond akkor néha el szoktam ejteni egy-egy káromkodást". Ezzel pedig le van tudva a későbbi személyes ismerkedésre a félreértés elkerülése.

2015. okt. 26. 11:34
 133/146 anonim ***** válasza:
100%

Ez az általam megjelölt személy egy fokkal jobb, mint eddig a a regisztrációnál adott jogi felhatalmazás, hogy az ismerőseim között válogathat az oldal.

Amúgy részemről teljesen okafogyott, mert nekem nincs fb profilom, semmilyen valós adatomat nem osztom meg az interneten, szóval én ha akarnék sem lehetnék nálatok regisztrált tag, én csak a kérdésre válaszolok, meg az aggályaimat írom le.

2015. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/146 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a társkeresés számodra szégyen (ha nem az akkor nem titkolandó), akkor alapból nem értem mi ezzel a problémád. "


Nem szégyen. Magánügy. És ez két nagyon különböző dolog. És ha alapvetően nem értitek a magánügy fogalmát, akkor nem érdemes egy ennyire kényes és diszkrét témával foglalkoznotok, mint a társkereső.

És továbbra sem azért, mert szégyellnivaló. Hanem mert nincs semmi köze senkinek ahhoz, hogy én hol, hogyan, milyen gyakran keresem a társamat. Lassan írom, hogy értsétek. Ahogy pl. a szexuális szokásaimban sem érzek semmi szégyellnivalót, vagy a reggeli kakimban sem, mégsem szeretném, ha bárki illetéktelen tudna róla. Ilyen alapon az orvosi titoktartást is kidobhatjuk az ablakon, mert mi szégyellnivaló van azon, hogy valaki rákos, depressziós, vakbélgyulladása van vagy épp influenzás? Semmi. De ettől még jogom van hozzá, hogy az orvos ne másnak mondja el, hanem nekem.

2015. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/146 anonim ***** válasza:
32%

"Értelemszerűen olyan embert keresünk (de egyszerűbb, ha a regisztráló ad meg valakit), aki csak baráti kapcsolatban áll a felhasználóval, nem pedig üzleti vagy tanulmányi kapcsolatban."


Kedves kérdező, becsülöm a hatalmas türelmed! Ezt, ugyanannak a személynek már legalább háromszor megírtad, ő első kettőre sem értette - vagy kötözködni akar, ami elég gyakori ezen a fórumon.


Én nem hagynám a helyedben, h visszaéljen a türelmeddel. A helyedben ráhagynám. De nyilván tiszteletben tartom döntésedet.


Azt bele se számoltam, hogy más százalékon állók közül is néhányan visszakérdezték ezt tőled, amit meér megírtál, mert az még rendben van, lehet, hogy csak néhány hozzászólással korábbtól olvasták egyesek. De amikor valaki egymás után perceken belül is újrakezdi a már megmagyarázott dologról a vitát, több, mint gyanús, hogy troll.


Ennek folytán a társkeresőtök kapcsán erős troll szűrést is javaslok, bár úgy olvastalak, hogy ez is tervben van. Ha gondolod, esetleg összefoglalhatod a trollszűrés elemeit, vázlatosan. Engem érdekelne ez is.

2015. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/146 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 135,

rohadt sokan vagyunk ugyanolyan százalékon. És ugye nem gondolod, hogy végig fogja olvasni mindenki a 14 oldalt?

2015. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/146 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, én vagyok az a troll, aki már kétszer megkérdezte.

Ez volt az első, tegnapelőtt, amit én vagy félreértettem, vagy tényleg azt jelenti, amit: "Ha az illető 72 órán belül nem lép be, akkor küldünk egy magas közös aktivitással (kommentek egymásnak, megjelölések posztban, stb) rendelkező ismerősének egy üzenetet, amiben érdeklődünk, hogy mi van vele, természetesen elmondva, hogy miért kérdezzük."

Amikor rákárdeztem, hogy erre kérnek-e engedélyt, ezt a választ kaptam:

"Az ÁSZF-ben benne lesz, hogy a regisztrációval elfogadja ezt a tényt."

Azaz nem az általam megadott kontakt személyt keresik meg, hanem egyet, akivel gyakran jelöljük egymást, és nem kérnek tőlem engedélyt, mielőtt megkeresnék, hanem én bejelölöm, hogy "elolvastam és elfogadom az ÁSZF-t, és ezzel szabad kezet adok. És a válasz is az volt, hogy "Értelemszerűen olyan embert keresünk (de egyszerűbb, ha a regisztráló ad meg valakit), aki csak baráti kapcsolatban áll a felhasználóval, nem pedig üzleti vagy tanulmányi kapcsolatban." Szóval csak egyszerűbb, de a jogot fenntartja az üzemeltető magának, hogy azt keresse meg, akivel én baráti viszonyban vagyok, és nem üzleti, azaz egyrészt bárkit, akit ő jónak lát, másrészt ehhez viszont át fogja valaki böngészni az én fb üzeneteimet (na, többek között ezért nincs olyan fb. regisztrációm, ahol névvel, lakcímmel szereplek).

Erre fel jött ma az, hogy nemcsak az elmaradásomról fognak érdeklődni, de arról is, hogy kivel tartom a kapcsolatot, kivel szakítottam, ami nekem továbbra is a magánszférám megsértése.


De a lényeg: a kérdezőnek, és team-jének minden együtt van, hogy elindítsa az oldalt, üzemeltetők, felhasználok, pénz, akarat. Akár mit mondok én, vagy más, az oldal működni fog. A kérdés csupán az volt, hogy nekünk/nekem lenne-e erre igényem. Nem tudom, miért a kérdés, hiszen a tény eldöntött, jelentkező van elég (hacsak mégsem elég, és ez egy burkolt toborzás). De, akkor nagyon on leszek, és egy szóban válaszolok: nincs.

Ha az, hogy kifejtem, hogy miért, trollkodás, akkor majd a kérdező töröltetni fogja az összes válaszomat és visszakérdezésemet.

2015. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/146 anonim ***** válasza:
15%

Én csupán azt nem értem, hogy miért kellett bizonyos napon kétszer is, illetőeg rá 1-2 nappal is újra megkédezni ugyanazt, azok után, h minden egyes visszakérdezésre elmagyarázta részletesen és türelmesen a kérdést kiíró...


Ez azért elgondolkodtató... A stílusból ítélve NEM értelmi fogyatékos az illető. Akkor meg direkt kérdezte meg újra és újra, miután készségesen elmagyarázta neki. (Esetleg rendkívüli figyelmetlenség, de ez nem valószínű, ennyire elvakult módon...)


Rövidítve ez zajlott:


K= Kérdező

R= a reagáló


K- Te magad kiválasztasz előre egy harmadik félként funkciónáló ismerősödet, olyat, aki ebbe beleeegyezik.


R- hőő hőő így meg úgy, de sz. ar, na majd valami RANDOM FB ismerősömoön át... mégis neki mi köze hozzá?? hőő hőő, satöbbi...

(Kissé hőbölögve, de kétségtelenül volt intellektus a megfogalmazásban.)


A folytatás:


K - Te magad kiválasztaz előre egy harmadik félként funkciónáló ismerősödet, olyat, aki ebbe beleeegyezik.


R - hőő hőő így meg úgy, de sz. ar, na majd valami RANDOM FB ismerősömoön át, mi köze neki hozzá...


Elég kis időközzel... 1-2 nappal később:


K - Te magad kiválasztasz előre egy harmadik félként funkciónáló ismerősödet, olyat, aki ebbe beleeegyezik.


R -- hő hő így meg úgy, de sz. A r, na majd valami RANDOM FB ismerősömoön át, mi köze neki hozzá...


Erre mi szükség volt...??

:S

Akik szerint ez nem troll gyanús, az érdekes...

Mert tuti NEM értelmi fogyatékos az illető, akkor meg szándékos.


Csupán azért tértem ki erre, mivel a kérdező rendkívül készséges és türelmes, szerintem gördülékenyebb, HUMÁMUSABB és kellemesebb a párbeszéd,

a letorkolás (le troll kodás?) szándékos ismételgetése

NÉLKÜL.


Értelmes ember vagy, elsőre is értetted. Vagy ha ennyire rendkívüli módon figyelmetlen vagy, akkor ne kritizáld, amire nem figyelsz oda, ez a meglátásom, mert zavar sokakat a rendkívüli figyelmetlenség - vagy a szándékos provokációd, hogy úgy teszel, mintha harmadszorra se értenéd őt.


NEM az elgépelés a figyelmetlenség, hanem ez a fajta hozzáállás, hogy hőbölög valaki, olyasmiért, amit épp neki magyaráztak el aznap, majd harmadszor, pár nap múlva újra eljátssza...


...ami vagy elég erőteljes figyelmetlenség, vagy szándékos provokáció.


Miért kell visszaélni a türelmével...?

2015. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/146 anonim ***** válasza:
81%

"Te magad kiválasztasz előre egy harmadik félként funkciónáló ismerősödet, olyat, aki ebbe beleeegyezik."


Ez a mondat sajnálatos módon elkerülte a figyelmemet. Hányas sorszámú válaszban volt leírva?

2015. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/146 anonim ***** válasza:
66%

Korábban évekig keresgéltem én is társkereső oldalakon.Bennem is felvetődött,hogyan lehetne szűrni az oda nem való embereket.

De ezt a 72 órási belépési dolgot nem értem.Miért lenne szükség erre a szigorításra ha már valaki átment a szűrőn?

Lehet külföldön tartózkodik vagy bármi más okból nem tud belépni napokig.

A fotóknál hangsúlyoznám,hogy aktuális fotók legyenek.Ne ballagási pl.:)

2015. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!