Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Erre nektek lenne igényetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre nektek lenne igényetek?

Figyelt kérdés

Ezt még egy másik kérdéshez írtam válaszként. Úgy döntöttem érdemes lenne véleményt kérni a dologról. Haverom éppen abbahagyta egy kicsit a fejlesztést, mert el van havazva, de 2-3 héten belül folytatja. Megkért, hogy ez alatt próbáljam meg felmérni különböző oldalakon, fórumokban az emberek véleményét erről a rendszerről.


"Egy ismerősöm most dolgozik egy társkereső rendszerén. Szigorú szabályokkal. Már a regisztrációnál kell 1 teljes alakos kép szemből, 1 teljes alakos kép oldalról, 1 arckép szemből és nem plusz 30 centi magasból, 1 arckép szemből smink nélkül (vagy csak nagyon-nagyon minimálissal[rúzs+szempillaspirál maximum]). Férfiaknál ugyanez, csak ott ugye a sminkes dolog kiesik. Illetve egyik kép sem lehet feketefehér ezek közül. Ez a 3-4 kép színesben kötelező, a többi olyan amilyet csak akarnak, privát képnek pedig szintén nem lehet elrejteni ezt a 3-4 képet.

Kötelező megadni az életkort, magasságot, legalább 10 érdeklődési kört, kötelező teljes bemutatkozást írni, valamint leírni az ideált.

A profilok nem kerülnek automatikusan a rendszerbe, csak akkor lesz képes látni más emberek képeit (még a profilképet sem), ha az adminisztrátor engedélyezte a regisztrációt (erre haveromnak már van tizesével mérhető embere), ezzel ellenőrizve, hogy a profilok teljesen megfelelőek legyenek.

72 óránként 1-szer be kell lépni. Csak 1 bejövő üzenet maradhat szöveges reakció nélkül. 3. belépésre töröl. Tehát ha ír neked 2 ember, te belépsz miután írtak, majd nem reagálsz, akkor utána még egyszer beléphetsz. A 3. belépésnél ha nem válaszolsz és elhagyod az oldalt, a rendszer automatikusan kitöröl.

Egy óriási adatbázisból bizonyos kulcsszavak alapján, megfelelő választ kell adnod a másiknak, tehát nem lehet kijátszani a 3 belépéses rendszert azzal, hogy egy sima írásjelet, vagy értelmetlenséget küldesz vissza.

Szóval elég komoly kis rendszer, viszont teljesen ingyenes a figyelemfelhívás, ajándékküldés, képnagyítás, nincs üzenetírási korlát, stb. Tehát minden ami más oldalon prémium funkció, az itt ingyenes.

Haveromnak van egy tárhelycége, és domain-jegyzője, így gyakorlatilag ingyen van meg hozzá mindene, ezáltal nincs szüksége "fenntartási költségre", ezért teheti meg, hogy a prémium funkciók is ingyenesek és szabadok."



2015. okt. 3. 15:57
 121/146 anonim ***** válasza:
81%
oké, beszélgetek én nagyon szívesen bárkivel (nemtől, bőrszíntől, vallástól, kinézettől függetlenül) DE nem fogok vonzódni hozzá. itt is volt pár olyan ember, akivel beszélgettem, és itt aztán tényleg semmit nem lehet tudni a másikról. hiába jövök ki jól valakivel, ha nem tetszik, nem fogok összejönni vele, arra meg nincs szükségem, hogy ilyen elvakult mániákusoknak (=az oldal készítői) bizonygassam, hogy én mindenkivel tudok normálisan beszélgetni.
2015. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/146 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amit az előző kettő kifejtett, én is utaltam itt már rá, ebből a szempontból nekem is van némi aggályom...

Mert bár nekem tetszik az a része, hogy a (részben) hátrányos helyzetűeknek itt sok szempont alapján már lehet esélye megfelelő párt talánia, és a kérdést kiíró is hangsúlyozza a benső értékek elsődlegességét, mint én is, de akkor mi végre az ennyire precíz és részletes önfotó elhelyezés?


Én vetettem fel e kérdésnél, napokkal ezelőtt a fotogén - nem fotogén témát, nem véletlenül. Tehát a társkereső ezen része már necces, és valóban kissé ellentmond a benső értékek prioritásának, sajnos.

2015. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/146 anonim ***** válasza:

"Igen, amit az előző kettő kifejtett"

-> értsd: 119. és 120.

A121-et még nem olvastam.

2015. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/146 A kérdező kommentje:

#117:


"Na de ha újra aktív a loginja 2-3 hónap múlva (mert ezt állítod, hogy 2-3 hónap múlva már!), akkor elvárjátok, hogy megint 72 órán belül reagáljon a beérkező X darabszámú üzenetére, nemde? De mivel, tegyük fel, továbbra is párkapcsolatban van, nyilván NEM VOLNA köteles válaszolni azokra. Ám ha nem válaszol, akkor kitiltjátok, a terv szerint. Akkor mimnek aktiváljátok neki 2-3 hónap múlva, ha talált párt?" - Nemnem. Azt írtam, hogy csak akkor aktiválódik a profilja, ha szakítanak. Ez ugyanúgy a 3. fél által lesz ellenőrizve. Ha nem szakítanak, akkor a profil elveszik. A későbbiekben újra regisztrálhat, de akkor végig kell csinálnia megint a regisztrációt. Illetve ha az inaktiválástól számított fél éven belül szakítanak, akkor a rendszerünkben még benne lesznek az adatai, így e-mailben kérheti, hogy abból állítsuk vissza. Ez persze csak akkor él, ha bevallotta a párkapcsolatát önmagától. Ha a felhasználó nem mondja el önmagától, de mi kiderítjük a 3. félen keresztül, akkor 3 hónapra inaktiváljuk a fiókját, de ha ők csak 4-5 hónap után szakítanak, akkor annak viszont újra kell csinálnia a regisztrációs folyamatot.

2015. okt. 26. 09:20
 125/146 A kérdező kommentje:

#120:


"Azt mondod, nem kellene számítania a súlynak, stb. De mégis egész alakos fotót kértek, ami máshol nem kötelező (ez nem ellentmondás?)." - Azért, mert még ha a benső is a lényeg, nem árulunk zsákbamacskát.

Az üzeneteknek lesz egy minimum karakterszáma (ez még nem dőlt el, hogy mennyi lesz, még kalkulálunk). Az első üzenetnek kötelező a "célszemély" adatlapjára több pontban vonatkozónak lennie. Az első válaszüzenetnek válasznak kell lennie tartalmilag az első üzenetre ÉS vonatkoznia kell az író adatlapjára. Utána az üzeneteknek már csak egymásra. Tehát van 1-1 adatlaphoz kapcsolódó üzenet és további 4-4 minimum karakterszámú, tartalmilag az előzőre kifejtetten reagáló üzenet. Ezekkel a feltételekkel az első 5 üzenetben olyan információkat kapsz a másikról, amiből már el tudod dönteni, hogy a bensője szimpatikus-e. Akik megértik a rendszer lényegét (máshol elég sokan, itt egyelőre csak 1-2 ember), akkor az 5 üzenet és egy arckép nekik bőségesen elég lesz ahhoz, hogy utána jó döntést hozhassanak. Ha nem akarsz 1 bizonyos illetőnek a leveleire válaszolni mert tényleg nem tetszik a kinézete (A gond az, hogy szembeállítjátok a külsőt a belsővel. Nem. Rengeteg külső tényezőt nem mondtam eddig, de azok lehetnek döntők. A fő, hogy a benső dobja legelsőként a legtöbbet a lattba. Nem az a cél, hogy a külsőnek egyáltalán ne legyen ítéleti szerepe, csak jelentősen, szinte 0-ra csökkenjen.) akkor le lehet tiltani. A tiltás pedig úgy néz ki, hogy annyi embert lehet egy hónapban letiltani, ahány nap van a hónapban. Valaki elhasználhatja november második hetében a 31 tiltást, de akkor december 1-ig nem fog tudni mást letiltani.

2015. okt. 26. 09:33
 126/146 anonim ***** válasza:
84%

tudod hol fog ez elbukni?


még ha regisztrálnék is (de nem fogok) és írnék is valakinek (de nem írnék) akkor amikor másodjára dobja vissza az üzenetem a rendszer hogy 'nem vonatkozik elég pontban az adatlapra/előző üzenetre stb' akkor fognám magam és törölném le az egészet a p*csába :D


nagyon durva amit ti itt elképzeltetek. megszabjátok milyen kép legyen, mit írjunk ki magunkról, mit írjunk a másiknak... ez nem így működik

2015. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/146 anonim ***** válasza:
86%

"megszabjátok milyen kép legyen, mit írjunk ki magunkról, mit írjunk a másiknak... ez nem így működik"


Pontosan. Tudod, mit herélnek ki belőle? Az ember egyéniségét. Remekül működne, ha droidok lennénk, csakhogy nem vagyunk. És tök mindegy, milyen az orra profilból photoshopmentesen, ha pl. a stílusunk, életmódunk, amiről ugye ezek a kretén "rendőrségi fotók" semmit nem mondanak, az végletesen különböző. A paradoxon az, hogy pontosan azért lesz a rendszer használhatatlan felhasználói oldalról, amiért született: a belsőből már semmi nem fog átmenni a profilon, ergo max. az orra/melle/pocakja méretéből tudok kiindulni. Üzemeltetői oldalról meg azért lesz fenntarthatatlan, mert előbb utóbb mindenkinek lesz fontosabb dolga, mint ingyenmelózni (vagy oké, jelképes összegért...). Már a kérdésben is kiírta a kérdező, hogy most épp szünetel a fejlesztés, mert a haver el van havazva. És ez így fog menni, mert hol az egyik havernak lesz új állása, ahol nem b...tathatja az asztal alatt az ingyentárskeresőt, vagy a másiknak születik gyereke és nem ér rá erre... Ha szívességből csinálnak valamit, akkor bizony le kell nyelni a békát, ha egyszercsak azt mondják, ennyi, nem tovább. És akkor akár napokig-hetekig is húzódhat, mire mindenkit ellenőriznek, minden üzenetet végignéznek stb. stb. Ezt pedig én, mint felhasználó nem tolerálom, és inkább elmegyek fizetni valamiért, ami működik is.

2015. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/146 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor aktiválódik a profilja, ha szakítanak. Ez ugyanúgy a 3. fél által lesz ellenőrizve.


Nyehehehe! Ez már tényleg mindennek a teteje. Ha én azt állítom, hogy aktiválni szeretném a regisztrációmat, mert a kiszemeltem nem felelt meg az előzetes várakozásomnak, akkor a fb, vagy valamelyik más közösségi oldalon megkeresik az egyik ismerősömet, mondjuk a főnökömet, vagy az egyik üzletfelemet, hogy volna-e szíves igazolni, miszerint én nem járok a társkeresőn megismert Gizikével. És ő igazolni fogja. Nem, tényleg nem látott mellettem Gizikét az elmúlt két hétben.

Ez már vicc kategória.

Egyáltalán az, hogy a regisztrációnál kipipált négyzet az oldal üzemeltetőit feljogosítja arra, hogy fb.-n bármelyik ismerősömmel felvegyék a kapcsolatot, kérdéseket tegyenek fel rólam (kivel járok, miért nem léptem be 3 napja a társkeresőre), és ezzel óhatatlanul nem publikus információkat csepegtessenek rólam.

És ez sokak szerint így van rendben... Big brother is wathing you.

2015. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/146 A kérdező kommentje:

#127:


Üzemeltetői oldalról nincs gondunk. Elegen vagyunk ahhoz, hogy ha a fele csapat egyszerre esne ki, akkor is gond nélkül tudnánk folytatni. Haverom kiesett. Na és? Ő csak 1 ember. Na meg múlthéten már úgy is visszajött.


Arról pedig én már nem tehetek, hogy egy ágyban fekvős, csücsörítős selfieből, vagy egy éjszaka készült webcamerás képből, ahol az arca is alig látszik, az adatlapjára pedig csak annyi van írva, hogy "ismerj meg", Te képes vagy megmondani, hogy az illető mennyire vicces, kedves, megértő, jófej vagy tisztességes (ugyanis ezeket 5-5 egymásra irányuló üzenetből ki tudja szűrni egy ember)

2015. okt. 26. 11:23
 130/146 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy a ti üzeneteitekből nem fogják így se kiszűrni.


mert amit ti akartok mutatni az mindenkinek egy 'visszafogottabb, jobb' verziója.


én pl szoktam káromkodni. és? lehet ha megkérdeznék valamiről, hogy az milyen, azt mondanám k u r v a jó. de ezt nem tehetem meg, mert ki leszek cenzúrázva. így más szavakat kell használnom, és majd ott jön a nagy pofáraesés a randin, hogy nem is úgy beszélek ahogy írok. (nem vagyok primitív, de pár ilyen szó szerintem belefér)

2015. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!