Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak! Miért kell megbámulni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért kell megbámulni a nőket és beszólni nekik?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre.

26l



2020. ápr. 8. 20:11
 161/176 A kérdező kommentje:
Oké, ez szuper. Örülök, hogy ezt belátod. De ők nem 1%.
2020. ápr. 10. 14:28
 162/176 anonim ***** válasza:
52%

"Sokszor olyanokat találnak meg az ilyen suttyók, akiket gyengének gondolnak. Legyen 13 éves, vagy 33. Mindegy. Ha azt látják, hogy az illető nem tud védekezni (nem fizikálisan), nem mer visszaszólni, félénk, visszahúzódó, akkor rajta akarják megmutatni, hogy ők mekkora macsók."


Ja, de ha én mondom, hogy én rendszeresen átélek ilyet, akkor az azért van, mert qrvának öltözöm, és "meghagyod nekem a mesét"? :)


Nem véletlenül fogalmaztam meg én is azt, hogy benne van a dologban az, hogy kis gyenge, alázható h.ülyének néznek, és rendesen meghökkennek, amikor mégis visszaszólok.

2020. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/176 anonim ***** válasza:
49%

"#157: Becsléseid vannak, ami nem ugyanaz."


Na, akkor csak hogy még jobban elvegyem a kedved, egy felmérés szerint eu-s szinten 50%, és ott érkezett a megjegyzés, hogy Magyarországon (mivel az igazságügy rendszerint elbagatellizálja a dolgokat, tehát a bejelentéseknek is csak egy része kerül vizsgálat elé) valószínűleg még 50%-nál is magasabb. Itt említettem meg az optimális becslés szót.

Te még arra sem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz dolgoknak, szóval nem értem miről beszélünk.


"A szexuális zaklatás pedig egy nagyon ingoványos terület és a kérdés nem is arról szól."


De, erről is van szó. Ugyanis a szexuális zaklatás egyik formája (mégha enyhe is) a szóbeli inzultálás. A másik meg, hogyha erőszakos szexuális bűncselekmények ilyen gyakoriak, akkor teljesen logikus a következtetés, hogy a beszólogatás igenis minden napos.


"Amiről eddig nem esett szó és szerintem fontos összetevője a témának az a gyengeség látszata."


Hogy ne esett volna szó. Az egyik hozzászólásomban pont én írtam:) ezek szerint ennyire olvastad el figyelmesen.

2020. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/176 anonim ***** válasza:
63%

"Oké, ez szuper. Örülök, hogy ezt belátod. De ők nem 1%."

De ennek nem sok köze van ahhoz, hogy ő nő. Itt a lényeg, hogy gyengének látszik. Hasonló korú fiúk is bőven tudnának mesélni ilyen sztorikat, csak nekik más módon szólnak be. Sőt, szerintem az ő esetükben még gyakoribb a fizikális bántalmazás is. Csak erről szinte senki nem beszél. Ha egy 13 éves fiút megkergetnek a parkban, esetleg elkapják és elveszik a pénzét, telefonját, akkor megkapja, hogy "na majd legközelebb nem mászkálsz arra". Ugyanez egy 13 éves lány esetében már nagyobb figyelmet kap és egyből mindenki szexuális indíttatásra gondol.


"Ja, de ha én mondom, hogy én rendszeresen átélek ilyet, akkor az azért van, mert qrvának öltözöm, és "meghagyod nekem a mesét"? :)"

Mert ha így pörög a nyelved az utcán is, akkor a gyengeség látszatát eleve kizárnám.:D

2020. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/176 anonim ***** válasza:
51%

Amíg nem szólogat be senki, addig mégis mire pörögne a nyelvem? Vékony alkatú, szelídnek kinéző nő vagyok, ráadásul introvertált, álmodozós. Az az alaphelyzet. Mondtam, hogy meg is lepődnek, ha visszaszólok. Nem ilyen voltam alapból, csak sok év alatt elegem lett, és megtanultam visszaszólogatni, és megvédeni magam.


Még egyszer leírom: Senki nem fogja soha belemagyarázni sem itt, sem máshol, hogy én azért kapom ezeket, mert qrvának nézek ki. Pont.

2020. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/176 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy parttalan vita, így gyakorlatilag teljesen felesleges húzni. A lényeg szerintem továbbra is az, hogy mindenki kövesse el a lehető legtöbbet az ilyen helyzetek elkerüléséért. Ez az ami rajta múlik. Tényleg az van, hogy pár egyszerű lépéssel jelentősen le lehet az ilyen esetek számát redukálni.

Persze ha az elvek fontosabbak mint a biztonság, akkor csak hajrá. Ha valakinek az az 5 perc plusz séta egy hosszabb, de forgalmasabb úton túl nagy teher, vagy nehezére esik kevésbé kihívóan öltözködni, esetleg mindenáron arra kell mennie, ahol tegnap és tegnapelőtt is beszóltak neki az építkezésen dolgozók, akkor lelke rajta.

2020. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/176 anonim ***** válasza:
39%

Én pont az az ember vagyok, akit folyton túlagyalósnak tartottak, mert minden lépésemnél azt figyeltem, melyik utcasarkon milyen veszéllyel találkozhatok.


Szó nincs arról, hogy csak azért is úgy csinálom, aztán sírok. Azt fogd fel, hogy minimalizálni lehet a beszólásokat, teljesen elkerülni viszont nem.


Szerinted homokba dugni a fejünket helyesebb, mint igenis beszélni a szexuális zaklatásról, emberek ocsmány viselkedéséről (legyen szó bármelyik nemről, bárkit ért sérelmekről!).

Nem értek ezzel egyet. Beszélni kell róla, és senki ne az áldozatot hozza ki hibásnak.

Már említettem, ezzel a mentalitással adnak aduászt az elkövetők kezébe, hiszen ott lesz majd a kiskapuja, hogy "de ő incselkedett velem, hogy szoknyában volt".

Ezt olyan nehéz megérteni?

Nyilván, az ember nem keresi a bajt, ha nem muszáj. Minden esetet nem lehet kikerülni.

Lehetne tenni a közbiztonság javításáért, vagy a megfelelő büntetésért. Ez nem az áldozat felelőssége.

És könyörgök, ne kanyarodj vissza megint oda, hogy krvás öltözködés miegymás, mert ezt a kört már lefutottuk.

Szerinted az áldozat direkt keresi a bajt. Itt már mindenki hibás, kivéve, aki zaklat, hiszen ő ilyen, nem lehet megváltoztatni. Beszélni kell erről, igenis számon kérni, aki nem tud viselkedni.


De amíg a világ tele van olyan csőlátású emberekkel, mint te, addig változás biztos nem lesz.

2020. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/176 anonim válasza:
31%

Tényleg értelmetlen vita kerekedett. A kérdés arról szólt, miért csinálják ezt a férfiak. Eddig csak olvasgattam ugyan, de...

Megvan a válasz:

Mert a nő...

1. qu.rvás a nő és nem visszafogott, ezáltal incselkedik

2. nem qu.rvás, hanem visszafogott, ezáltal gyengének tűnik

3. elmegy munkások előtt és nem gondolkodik előre, hogy azok majd biztos beszólnak neki

4. felszáll a tömegközlekedési eszközre, pedig tudja, hogy már mást is ért beszólás a 4-6-oson

5. sétálva megy nem forgalmas helyen, hátha nem találkozik senkivel, ergo nem kap beszólást, de aztán mégis kap

6. forgalmas helyen megy, így tehát sok emberrel találkozik, nagyobb az esély, hogy beszólást is kap

7. úgy mer kinézni, mint egy nő

8. nem úgy néz ki, mint egy nő, tehát a férfiak azért fognak beszólni, mert kíváncsiak puncija van-e

9. incselkedik azzal, hogy nem igénytelen

10. azért, mert csak. Az okát ne kérdezze senki, csak fogadja el, hogy ilyenek. Meg amúgy se kap mindenki beszólást, csak aki qu.rvás, meg aki nem az, meg az összes többi, akit felsoroltam.

Ez egyszerűen zseniális összeállítás, fogom osztani az igét minden áldozattal, hogy tudják hol hibáztak, illetve fogom közölni minden elkövetővel, hogy tudják, miért nem lehet őket hibáztatni. Köszönjük a fáradtságos munkádat 60%-os válaszoló, nélküled nem lett volna szebb hely a Föld.

Figyelmeztetés: helyenként irónia lelhető fel az irományban.

2020. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/176 anonim ***** válasza:
63%

Ezek a nők pl. qrvának vannak öltözve és provokálnak? (Lábbeliktől tekintsünk el, csak a ruhára koncentráltam, amikor a képeket kerestem)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/176 anonim ***** válasza:
44%

" Azt fogd fel, hogy minimalizálni lehet a beszólásokat, teljesen elkerülni viszont nem."

Igaz, ezt írtam én is. Viszont ha ennyit megtett volna minden nő, aki áldozat lett, akkor nagyon sokan nem is váltak volna azzá. Itt az ő felelősségük és igen, ők IS hibáztak. De azt sehol nem írtam, hogy ez felmentené a beszólogatót. Az ő felelősségében eddig is egyetértettünk.


"Szerinted homokba dugni a fejünket helyesebb, mint igenis beszélni a szexuális zaklatásról, emberek ocsmány viselkedéséről (legyen szó bármelyik nemről, bárkit ért sérelmekről!)."

De hát egész eddig erről beszéltünk. De te minimálisan sem nyitsz afelé, hogy az esetek bizonyos részében (ennek arányán lehet vitatkozni) a felelősség nem csak az egyik oldalt terheli. Mert ocsmány viselkedés a másikat szexuálisan felizgatni (akár kinézettel, akár viselkedéssel), majd ott hagyni is. Ráadásul láthatóan veszélyes is. A megoldás pedig nem az, hogy csak az egyik oldalt büntetjük.


"Nem értek ezzel egyet. Beszélni kell róla, és senki ne az áldozatot hozza ki hibásnak."

Na de melyik esetben ki az áldozat? Tegyük fel az általad hozott példát: konzervatívan öltözködő és viselkedő nő, bunkó beszólogató pasi. Itt egyértelmű, hogy a nő az áldozat.

Másik példa: fesztivál, italok, alul öltözött fiatal lány hülyít egy pasit, majd a finisben benyögi, hogy "bocsika, de nem". A pasi viszont fel van izgulva és már nem fogadja el a nemleges választ, megtörténik az aktus. Itt az erőszakban egyértelműen a férfi a bűnös, viszont felmerül a lány felelőssége is, mert ő idézte elő az egész helyzetet a viselkedésével. Persze az alkohol mindkét részen ott volt, de az nem mentség egyiküknek sem.

Harmadik példa: Házibuli, italok, fiatal lány hülyít egy pasit. A buli és az alkohol hatására úgy döntenek, hogy jöhet a szex. Másnap reggel a lány felkel és rájön hogy hibázott, talán nem is védekezett. Jöhet az " XY megerőszakolt" sztori, elmegy orvoshoz, aki igazolja hogy valóban történt aktus, sőt azt is bizonyítja hogy kivel. Itt ki lesz az áldozat?


"Szerinted az áldozat direkt keresi a bajt."

Szerintem az esetek EGY RÉSZÉBEN az áldozat ha nem is direkt, de keresi a bajt.


"Itt már mindenki hibás, kivéve, aki zaklat, hiszen ő ilyen, nem lehet megváltoztatni."

Ezt pedig sehol nem állítottam.

2020. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!