Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak! Miért kell megbámulni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Miért kell megbámulni a nőket és beszólni nekik?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre.

26l



2020. ápr. 8. 20:11
 141/176 A kérdező kommentje:

Ezt meg lehet fogalmazni kultúráltabban. Fogjátok be...nem tudom milyen alapon írod.

Ez a kérdés komolyan vonzotta az IQ szegényeket.

2020. ápr. 9. 22:57
 142/176 anonim ***** válasza:
66%

Olyan alapon, hogy úgy látom hiányzik belőletek a fegyelem. Nevelői szándékkal.


De mondom másképp akkor. Légyszíves hagyd abba, drágám <3. Ne reagálj a provokációra, később beszélünk :*

2020. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/176 A kérdező kommentje:

Nevelői szándék?

Te vagy az apa?

Ja,nem...

2020. ápr. 9. 23:06
 144/176 anonim ***** válasza:
4%
Néha úgy érzem magam a sok okos között.
2020. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/176 A kérdező kommentje:

Nem unalomból történt.

Nyilván nem hagyom, hogy folyamatosan krvának legyek kikiáltva.

2020. ápr. 9. 23:18
 146/176 anonim ***** válasza:
89%

Igazából inkább a provokátornak szólt, aki több kommentet ír egymás után, tele spam-elve az egészet.


Nem olvastam el mindet, nem tudom pontosan mik vannak benne, de 41% légyszi legközelebb egybe írd már, ne 2-3 külön üzenetben.

2020. ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/176 A kérdező kommentje:

Ja, ennyit csinált.

Én azt mondom fehér és ő 30 válaszban leírja, hogy mi van akkor, ha fekete.

Komolyan felidegesített.

2020. ápr. 9. 23:28
 148/176 anonim ***** válasza:
78%

Az utcai beszólás ugyan enyhe formában, de szexuális zaklatásnak minősül.

Nem, ez senki egóját ne simogatja, a nők nagyrésze kifejezetten utálja és az egész napjára rányomja a bélyeget, ha gusztustalan jelzőkkel illetik és szexuális aktusra invitálják. Tudom ez meglepő, a férfiaknak biztos jól esne, a nőknél nem így van.

Nyugodtan utána lehet nézni, átlagos nők a leggyakoribb áldozatai a szexuális zaklatásnak/erőszaknak.

Tény, van olyan, aki az öltözködésével kitűnik a tömegből, az ilyen nő valószínűleg fel is kelti a férfiak figyelmét, de egyetértek, hogy a bűnös mindig az, aki a zaklatást/erőszakot elköveti. Nem lehet ezt eléggé nyomatékosítani.

Viszont ez nem magyarázat arra, hogy a nők hatalmas százaléka teljesen normális öltözködéssel is ilyen beszólásokat kap.

Ha egy lányon észreveszik, hogy visszafogott, még bátrabban is zaklatják, hiszen úgyse mer visszaszólni.

Fiús lány vagyok, sose hordtam szoknyát és magassarkút se, kivágott cuccokat főleg nem. A beszólások akkor minimalizálódtak, amióta felvettem egy annyira magabiztos viselkedést, hogy jobbnak látja mindenki ha mellőz. Ez kell ahhoz, hogy ne kapjon valaki minden nap beszólásokat csak pár havonta? Szomorú. Aki meg visszafogottabb és potenciális áldozat, az meg így járt?


Kihangsúlyoznám, hogy nem minden férfi ilyen!!! De aki nem ilyen, az is azzal ért egyet, hogy van “jogos beszólás” az öltözködés miatt?? Azért ez meredek elgondolás. Nekem soha nem jutott eszembe random emberek külsejére megjegyzést tenni, mégha megbotránkoztató, akkor se. Viselkedésre igen, de az más dolog.

2020. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/176 anonim ***** válasza:
64%

"De aki nem ilyen, az is azzal ért egyet, hogy van “jogos beszólás” az öltözködés miatt??"

Itt nem a jogosságról van szó! Most tekintsünk el a kijárási tilalomtól. Nekem jogom van a 8. kerületben éjjel egyedül az utcán sétálni úgy, hogy közben a pénzem számolgatom? Igen. Tehetem ezt feltűnően? Igen, semmilyen törvény nem tiltja. Ha közben valaki leszúr és elveszi a pénzem, akkor ki a hibás? A törvény szerint csak ő, mivel ő követett el törvénysértést és bűncselekményt, én nem. Viszont mindenki tisztában van vele hogy veszélyes környék, ahogy azzal is, hogy pénzt feltűnően nem számolgatunk utcán sehol sem. Akkor sem, ha nem tiltja a törvény. Ennek ellenére ÉN mentem oda egyedül, ÉN számoltam feltűnően a pénzt és ENGEM szúrtak le. Ha túl is élem, a pénzem nem lesz meg és talán maradandó sérüléseim is lesznek. Vigasztalni fog, hogy én jogilag semmi rosszat nem tettem? Aligha. Nem tudom biztonságosabbá tenni a környéket. Sőt hiába írom ki a neten naponta, hogy senkinek nincs joga megtámadni a másikat, mivel ezzel semmit nem érek el. Azzal igen, ha óvatosabb leszek és kerülöm az ilyen szituációkat. Persze ez azzal jár, hogy nem használhatom ki 100%-osan a szabadságjogaim adta lehetőségeket, de azt döntse el mindenki maga, hogy melyik ér többet: a biztonsága vagy a kalandvágya.

2020. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/176 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán értem ezt a nekem feszülést. Itt pontosan a nem megfelelő emberi viselkedésről van szó.

Jogos a kérdés feszegetése, miért ne lehetne kiírni magából az embernek? Nem véletlen, hogy különböző országokban eltérő statisztikák vannak a szexuális zaklatásról, nemi erőszakról. Magyarországon fordulnak a legkevesebben a hatóságokhoz az eu-ban, pont az ilyen mentalitás miatt, hogy így járt, miért ment oda, biztos szoknya volt rajta stb. Illetve az erőszakos bűncselekmények 99%-a megtorlás nélkül marad.

Ez így normális?

Megjegyzem, mint olvashattad is, én nem feltűnősködők, nem riszálom magam, nem keresem a bajt. Ha viszont ezt tenném, akkor is az lenne a hibás, aki állatiasan rám veti magát.

A gyerekemnek én is azt fogom tanítani, hogy legyen mindig felkészült, viselkedjen okosan, felelősségteljesen, de azt senki ne nyugtázza már, hogy a félelem, rettegés, bujkálás a megfelelő viselkedés, mert hát ez van, ilyen világban élünk.

Ez a mentalitás viszi gajra az egész közbiztonságot.

2020. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!