Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell beszólni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell beszólni, hogy “játszod a felnőttesdit/papás-mamást”?

Figyelt kérdés

Egyeseknek azzal van problémája, hogy fiatalon a párommal élek együtt egy albérletben, úgy, hogy közben a szüleim támogatnak, tehát mindenemet ők fizetik (a saját pénzemből max. szórakozásra költök). Erre jönnek az ilyen jellegű megjegyzések, mint amit a kérdésben is megemlítettem és egyszerűen nem értem.


Szerencsés helyzetben vagyok, mert jó a kapcsolatom a szüleimmel és mindenben támogatnak engem, érzelmileg és anyagilag egyaránt. A továbbtanulás miatt költöztem Budapestre, messze a lakhelyemtől, tehát a bejárás az nem volt megoldható. Elsődlegesen kollégiumba szerettem volna menni, de nem kaptam helyet, így maradt az albérlet és mivel elég magasak a bérleti díjak (+ már alapból csomó költséggel járt a dolog, pl. utazás stb.), ezért mindenképpen abban gondolkodtam, hogy valakivel együtt béreljünk egy lakást. Úgy alakult, hogy a barátom is Pesten tanult tovább és akkor még csak néhány hónapja voltunk együtt, de végül összeköltöztünk, mert szívesebben lakunk egymással, mint egy idegennel. Azóta is együtt vagyunk és egyelőre nincsen semmi probléma. Én semmi gondot nem látok ebben az egészben, de másoknak mégis szúrja a szemét és egyszerűen nem értem, hogy mi ennek az oka.


2018. máj. 17. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Csak irigyek. Ne foglalkozz velük.

Te most tanulsz és támogatnak a szüleid. Ez lenne a normális, főleg, ha lehetőségük is van rá.

Én sem értem, miért lenne jobb idegenekkel laknod, mint a barátoddal.

2018. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Normális esetben dolgoznotok kellene a suli mellett és eltartani magatokat. Ez így tényleg gáz. Mondom ezt úgy, hogy fősuli alatt mentem férjhez, nulla szülői támogatással.
2018. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Mert amíg nem magatok keresitek meg a szükséges pénzt, addig csak játék, hogy felnőttek, meg önállóak vagytok.

Nem vagytok.

2018. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert úgy csinálsz, mint ha felnőtt lennél, pedig nem vagy az és nem is viselkedsz úgy.
2018. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

2-es, te akkora hülyeséget beszélsz, azért mert téged nem támogattak és te szenvedsz, azért miért kéne másnak is?

Azért még lehet felelősségtudata egy embernek, mert támogatják a szülei. Ez a normális. Nem az, hogy kiszarjuk a gyereket a világra aztán 15 évesen meg azt kérdezgetjük tőle hogy mikor takarodsz már el itthonról, mert csak teher vagy mindenkinek. Mert sokak csak ahhoz értenek sajnos.

Kérdező, ne foglalkozz az irigyekkel. Egyáltalán nem értem, miért kéne mondanod a szüleidnek, hogy "köszi, hogy támogatni akartok, de én inkább húzom az igát napi minimum 9 órában és szenvedek, mert pár, random, unatkozó ember akinek amúgy sem számít a véleménye, majd rosszat gondol rólam" :'D

Eleve nem értem, minek kell beszólni másnak emiatt, meg ki foglalkozik a másik helyzetével, hogy kivel meg hol lakik, meg milyenek a kiadásai. Senkinek semmi köze hozzá. Mindenki úgy boldogul, ahogy tud.

Nekem az a kedvencem, amikor a rokonok és rég nem látott ismerősök a pénztárcámban turkálnak és az nem érdekli, hogy hogy vagyok, csak az hogy mennyit keresek. Érdekes.

2018. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Miért szenvednék? 😊
2018. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy nagyon sok tényezőn múlik az, hogy az ember milyen ütemben nő fel és válik felnőtté. Én még nem érzem magam kész, érett felnőttnek és ahhoz szerintem még rengeteg mindent meg kell élnem, meg kell tapasztalnom, hogy ez megtörténjen. Ugyanakkor elmúltam 18 éves, tehát papíron felnőtt vagyok, még akkor is, ha ez nem érezhető. Ez van, ezzel nem tudok mit csinálni. Ugyanakkor sosem állítottam, hogy teljesen önálló lennék, mivel a szüleim tartanak el, tehát nem vagyok az.


Azt pedig nem értem, hogy mi ebben a "játék". Mi az, hogy felnőttesdit játszunk? Nem játszunk mi semmit.... El kellett költöznünk, adódott a lehetőség, hogy együtt is lakhatunk és ez mindkettőnknek megtetszett, elvégre szeretjük egymást. Mi ebben a játék? Miben lenne más a dolog, ha nem a párommal, hanem egy barátommal/barátnőmmel vagy egy idegennel laknék együtt? Akkor már nem lenne játék vagy mi? Ezt valaki legyen szíves magyarázza el nekem, mert ezt én tényleg nem értem, hogy mégis mit kell a "játék" alatt érteni.

2018. máj. 17. 23:10
 8/10 A kérdező kommentje:
Másrészt pedig azt sem értem, hogy mi abban a gáz, hogy a szüleim támogatnak (egyébként, ha már itt tartunk, a páromat is a szülei támogatják és még rengeteg egyetemista barátom, barátnőm van, akit a szülei támogatnak...szerintem ez egyáltalán nem ritka dolog). Sőt, nem hogy nem tartom cikinek, de sajnos néha már úgy érzem, hogy az egy kivételes dolog, ha egy családban van szeretet, bizalom és nem veszekedésből, kiabálásból, zsarolásból, erőszakoskodásból stb., állnak a mindennapok...lassan majd már erre is büszkének lehet lenni. Szerencsére a szüleim anyagilag is megengedhetik maguknak, hogy támogassanak és ezt meg is teszik, mert számukra fontos, hogy segítsenek nekem, amiben csak tudnak és azt szeretnék, ha nekem több és jobb lehetőségeim lennének, amiket ki is tudjak használni. Én ezért hálás is vagyok, mert ez egy óriási segítség...főleg úgy, hogy látom, hogy más, akinek mindent egyedül, önerőből kell megoldania mennyit szenved pl. nemrég az egyik barátnőm hagyta ott az egyetemet, ami minden vágya volt és rengeteget tanult is érte, de nem ment neki, mert mellette rengeteget kellett dolgoznia, hogy egyáltalán a létminimumot biztosítani tudja magának. Emiatt én megmondom őszintén, hogy igenis örül, hogy a szüleimnek hála nekem van lehetőségem arra, hogy a tanulmányaimra koncentráljak és nem arról szól ez az időszak, hogy azon aggódok, hogy pl. mit fogok enni holnap, miből fizetem ki a bérleti díjat, hogyan vállalhatnék még plusz munkát és melyik órármól lógjak el, hogy el tudjak menni dolgozni...
2018. máj. 17. 23:27
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
azert mert az o szuleik nem tudnak oket tamogatni mert szar az anyagi helyzetuk es dolgozniuk kellet es igy legalabb be birnak szolni neked mert irigyek rad.
2018. máj. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs ezzel, amíg NEKTEK megfelel.


Aki beszól az meg szóljon, nem kell foglalkozni vele :)

2018. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!