Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért problémás téma még ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás téma még ma is felhozni, hogy a nő (is) fizessen randin?

Figyelt kérdés

Én egyenlőségpárti férfi vagyok, emellett konzekvensen, következetesen, elvek szerint próbálok élni, erre törekszem.


Párkeresésnél autonóm, intelligens, karrierépítésre és felelősségvállalásra képes, határozott nőt keresek, ami úgy gondolom, ma már nem egy óriási dolog. Enyhén szólva lelombozó ugyanakkor az a tendencia, hogy az elméletileg egyenlőséget óhajtó nőknél még mindig elvárják, hogy a férfi és csak a férfi kezdeményezzen, csak a férfi fizessen egy-egy randin, stb.


Nem anyagi szempontból, azt hiszem egyik felet sem az a maximum néhány ezer forint fogja tönkretenni, amiről szó van. A baj az első benyomással van, azzal, hogy a férfiszerepből szinte mindenképpen, a női szerepből pedig gyakorlatilag sosem következik az anyagi felelősségvállalás egy esetleges kapcsolat kezdetén (mert ugyebár feltételezem, hogy mégiscsak ez a cél, és nem hobbiból járunk randizni). De miért ne következhetne, ha elméletileg mindkettőnknek ugyanannyira fontos ez az egész?


Elég belegondolni, hogy ha az ilyen régi reflexek előkerülnek, az milyen hatással lehet később a kapcsolatra. Ha valaki a hagyományos férfi és női szerepekben akar kiteljesedni azzal persze nincs baj, de ezek után elég disszonáns és visszatetsző lenne, ha a nő számonkérné az alárendelt szerepét a kapcsolatban.


2023. máj. 4. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
47%
Ha neki tetszik a megjelenésem, mert nyilván ezért hívott randira, akkor a minimum hogy ezeket fizeti! Nem a véletlen műve a hamvas szőke hajam, a szép bőröm, semmi nincs ingyen. És akkor még meg sem említettem, hogy alapvető, hogy a későbbiekben a szépészeti műtétem 100%-ban fizeti (pl. szülés után mellplasztika)
2023. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
64%
Hát akinek mondjuk olyan nő kell, mint te, annak egészségére:D
2023. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
0%

70-es.

Fogalmad sincsen egy férfinak is mennyi mindent kell magára költenie. Én is tudnám sorolni, de felesleges.

Az, hogy ki mennyiért veszi a dolgait, az is eléggé relatív. Mert én is tudnék venni 300 ezerért is cipőt, fodrászból én is ha a luxusfodrászatba járnék, ott is elkérnek annyit havonta.

Felesleges ítélkezni úgy, hogy nem tudsz semmit a másikról.

Csak azt hiszed, hogy tizede. A valóság közel sem ez.

2023. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
13%
Én nem tudom mennyibe kerül a sok kencefice de ha az anyira sokba kerül, hogy én annak csak a tizedét költöm magamra akkor én tuti nem akarok semmit fizetni annak a nőnek mert az biztos, hogy bűnronda és hatalmas összegekbe kerül, hogy leplezze.
2023. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
40%

69

Tudod, ez azért erdekes, mert (már nem vagyok szóló) szingli koromban, 7 év randizása alatt, egyszer sem merült fel, egyetlen férfiban sem, hogy fizessek bármit, bárhol. Nem is ertem, hogy hogyan megy olyankor...két számlát hoz a pincér? Vagy hogy? Eleve nem.tudnék férfikent nezni rád!

- Most, hogy ferjnél vagyok, ugyanugy nem fizetek sehol, pedig nyilvan közös a kassza!

2023. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

Többen felhozták a szülést, és sajnos bizony így van, szülni nem tudunk. :D Mint ahogy ugyanígy gondolom nyilván nem a nők fogják bevonszolni például a 250 kg-s zongorát, vagy a bútorokat a lakásba. Ezek nem elvszerű dolgok, itt nincs választás. A ki fizet és miért kérdésnél viszont van, egy egyszerű döntés, a "férfi dolga fizetni", és a "férfi legyen lovagias" stb., pedig ugyanolyan társadalmi konstrukciók, mint az, hogy a nőnek a konyhában a helye. Egyenlőséget romboló ideák.


#54 "oviba is mész a gyerekért, elvégre a te gyereked is."


Azt hittem ez is alapvetés, nyilván igen.

2023. máj. 5. 19:05
 77/89 anonim ***** válasza:
47%
Nő létemre tudok bútort cipelni,jobb fizikumom van,mint sok férfinak.Soha nem felezgetnék.Vagy viszek neki valamit,vagy én fizetek ,ha meghívom.De soha nem is kellett fizetnem,igaz már a harmincas éveim végét járom,régen más volt szokásban,nem sajnálták a pohár vizet a lányoktól.
2023. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
38%
77. De utána fel vannak háborodva ugyanezek a férfiak itt az oldalon, hogy mi a 20-on éves csajok is inkább a 35-40-es pasik felé húzunk. Na vajon miért 😁
2023. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
16%

78-as.

Képzeld el, fiatalabb koromban mikor randiztam, úgy hogy alig volt pénzem is mindig kifizettem mindent a lánynak, mert így neveltek.

Első alkalommal mikor találkoztunk is gondoskodtam róla, a kabátomat is simán odaadtam neki, mert fázott, pedig tél volt és én is fáztam :D

De azt is megoldottam :)

Egyetem alatt sok embert ismertem, nagyon sokat próbálkoztam is nőknél kb. mindenhol. 0 eredménnyel sajnos.

+ társkeresőn azóta fent vagyok kb., mióta megjelentek.

Felnőtt fejjel mióta keresek is normálisan, egy nő sem akart soha eljönni velem randira. Jó ez úgy igaz, hogy akik nekem is tetszenek természetesen.

Pedig udvarias vagyok, tisztelettel bánok a nőkkel a mindennapokban, el is vinném vacsorázni is akár, bármi. És fizetném is persze.

De mivel esélyt sem adnak a nők, hiába vagyok bármilyen, ezért semmit nem számít valójában milyen vagyok.

Csak a külső a minden a nőknek. Azon kívül meg csak visszautasítanak, fejeket vágnak, megaláznak...

Pedig soha nem bántam rosszul velük, és nem is mondtam nekik egy rossz vagy bunkó szót sem. Randira nem kapok esélyt, pedig még azt se mondhatnám, hogy bármi koszos/büdös vagy fura lenne rajtam, mindig tiszta vagyok, a ruháim is, dezodort is szoktam használni stb.

És velem jól járnának, mert nőként kezelném őket.

Ehelyett panaszkodnak, hogy csak megdugják őket, meg jajj nem találnak normálisat, meg jajj pont ezért megyünk az idősebbekhez.

Pedig lehetne találni normálisat, csak a nők valójában egy tökéletes külsejűt akarnak, és még mellé ezeket.

Pedig gondolom ti sem vagytok hibátlanok nőként külsőt illetően sem.

Persze nem baj, én már csak nevetek vagy szánakozom a nőkön.

Amíg ennyire felszínesen választanak, és semmi más nem számít igazán náluk, addig megérdemlik. :)

(Természetesen nekem is számít valamennyire a külső, nem tagadom. Csak nálam annyi a lényeg, hogy amennyit én is tudok hozni bőven, annyit is várok el)

A nők viszont mindig felfelé választanak. Sokszor nagyon nagy szintekkel feljebbre teszik a lécet. Ezért is sírnak, magyarázzák hogy jajj a férfiak milyenek... pedig csak meg kellene ismerni a többi férfit is, nem bonyolult a dolog, és mindjárt másképp látnák a dolgokat.

2023. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
74%

"Mint ahogy ugyanígy gondolom nyilván nem a nők fogják bevonszolni például a 250 kg-s zongorát, vagy a bútorokat a lakásba."


És ez mennyire releváns, hülyegyerek? Nálaztok naponta cipelik a zongorát és a bútorokat a lakásba? Majd mindent becipel szépen a költöztető brigád.

2023. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!