Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért problémás téma még ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás téma még ma is felhozni, hogy a nő (is) fizessen randin?

Figyelt kérdés

Én egyenlőségpárti férfi vagyok, emellett konzekvensen, következetesen, elvek szerint próbálok élni, erre törekszem.


Párkeresésnél autonóm, intelligens, karrierépítésre és felelősségvállalásra képes, határozott nőt keresek, ami úgy gondolom, ma már nem egy óriási dolog. Enyhén szólva lelombozó ugyanakkor az a tendencia, hogy az elméletileg egyenlőséget óhajtó nőknél még mindig elvárják, hogy a férfi és csak a férfi kezdeményezzen, csak a férfi fizessen egy-egy randin, stb.


Nem anyagi szempontból, azt hiszem egyik felet sem az a maximum néhány ezer forint fogja tönkretenni, amiről szó van. A baj az első benyomással van, azzal, hogy a férfiszerepből szinte mindenképpen, a női szerepből pedig gyakorlatilag sosem következik az anyagi felelősségvállalás egy esetleges kapcsolat kezdetén (mert ugyebár feltételezem, hogy mégiscsak ez a cél, és nem hobbiból járunk randizni). De miért ne következhetne, ha elméletileg mindkettőnknek ugyanannyira fontos ez az egész?


Elég belegondolni, hogy ha az ilyen régi reflexek előkerülnek, az milyen hatással lehet később a kapcsolatra. Ha valaki a hagyományos férfi és női szerepekben akar kiteljesedni azzal persze nincs baj, de ezek után elég disszonáns és visszatetsző lenne, ha a nő számonkérné az alárendelt szerepét a kapcsolatban.


2023. máj. 4. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
41%
#40👏👏👏
2023. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
11%
Csak mert nem vagyok hajlandó fizetni a puszta jelenlétedért nem azt jelenti, hogy prostihoz járok. De hát te ezen a mentális szinten vagy. Neked nem kávét adnék hanem segélyt.
2023. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
90%
Férfi vagyok, az én jelenlétemért ne fizess légyszi!
2023. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
5%
Jaaah, hogy akkor te jársz prostikhoz. Amúgy én kapcsolatban vagyok, szerencsére találtam egy nőt aki nem csak a pénzem lesi és eltekinthetünk ezektől a jelentéktelen nemi egyenlőtlenségektől.
2023. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem aki úgy érzi, hogy a társaságát meg kell fizetnie a másiknak, éppen az az, aki egy prosti szintjén tartja magát.

És nem kell csodálkozni, ha később a kapcsolatban is azt gondolja a másik, hogy a pénzéért cserébe kuss a neved.

2023. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
15%
Boldog kapcsolatban vagyok szerencsére két éve, megnyugtatlak!
2023. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
23%
És mégis a prostikon jár az eszed...valóban boldog az a kapcsolat?
2023. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
81%
Nem én fröcsögök azon, hogy mit képzelnek magukról a pénzéhes nők. Igen, a lehető legboldogabb, köszi hogy aggódsz értünk!
2023. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
90%
Én benne lennék ebben a nagy felezésben. Ha a férfi is mindenben(!) kivenné a saját részét. Tehát ugyanannyit marad otthon a gyerekkel, mint én teljesen függetlenül attól, hogy akár sokkal többet keres nálam. Ugyanúgy fele fele arányban viszünk minden háztartási munkát, függetlenül attól, hogy ő 12 órában dolgozik, én meg 6 órában. Komolyan nekem nőként óriási megkönnyebbülés lenne, hogy csak saját magamért lennék felelős életem végéig (pont úgy, mint amikor szingli vagyok) és a gyerekemért is csak fele részben. Én ezért cserébe boldogan kifizetném a saját részemet minden egyes kiba&ott randin! Csak az élet nem így működik. A nő megszül és persze ő marad 0-24 a gyerekkel, ő áldozza be a munkáját, anyagi önállóságát. Ő kel fel sok évig a gyerekhez. Ő mos, főz, takarít, mert egyszerűbb mindent együtt kimosni, ugyebár. Meg főzzön az, akinek ebben van gyakorlata (a nőnek). Meg takarítson az, aki többet van otthon (a nő). Meg maradjon otthon a gyerekkel az, aki kevesebbet keres, kevésbé fontos a munkája (vajon kinek). A nők élete másból se áll csak az önfeláldozásból egy komolyabb párkapcsolatban. Ami igazából csak a férfiaknak buli. Arról nem beszélve, hogy még a szex is a pasik kedvéért van. És akkor jön valaki és azt mondja felezzünk.. Inkább leszek akkor szingli vénlány. Vagy ha gyereket akarok felcsináltatom magam és leszek egyedülálló anya. Akkor nem kell még egy felnőtt embert is ellátnom (több időm marad a munkámra, magamra). És nem kell szexelnem se. Köszi
2023. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
0%
A fröcsögéstől legalább nem lehet betegségeket elkapni.
2023. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!