Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért problémás téma még ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás téma még ma is felhozni, hogy a nő (is) fizessen randin?

Figyelt kérdés

Én egyenlőségpárti férfi vagyok, emellett konzekvensen, következetesen, elvek szerint próbálok élni, erre törekszem.


Párkeresésnél autonóm, intelligens, karrierépítésre és felelősségvállalásra képes, határozott nőt keresek, ami úgy gondolom, ma már nem egy óriási dolog. Enyhén szólva lelombozó ugyanakkor az a tendencia, hogy az elméletileg egyenlőséget óhajtó nőknél még mindig elvárják, hogy a férfi és csak a férfi kezdeményezzen, csak a férfi fizessen egy-egy randin, stb.


Nem anyagi szempontból, azt hiszem egyik felet sem az a maximum néhány ezer forint fogja tönkretenni, amiről szó van. A baj az első benyomással van, azzal, hogy a férfiszerepből szinte mindenképpen, a női szerepből pedig gyakorlatilag sosem következik az anyagi felelősségvállalás egy esetleges kapcsolat kezdetén (mert ugyebár feltételezem, hogy mégiscsak ez a cél, és nem hobbiból járunk randizni). De miért ne következhetne, ha elméletileg mindkettőnknek ugyanannyira fontos ez az egész?


Elég belegondolni, hogy ha az ilyen régi reflexek előkerülnek, az milyen hatással lehet később a kapcsolatra. Ha valaki a hagyományos férfi és női szerepekben akar kiteljesedni azzal persze nincs baj, de ezek után elég disszonáns és visszatetsző lenne, ha a nő számonkérné az alárendelt szerepét a kapcsolatban.


2023. máj. 4. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
81%

Én is egyenlőség párti vagyok. Ezzel együtt is azt gondolom, kb. két idegen között, akár be is tarthatjuk a szokásokat, hogy megkönnyítsük az ismerkedés menetét.


Ahogy nem kezdek előadásba a kollégámnak sem, ha nem akar velem kezet fogni (pedig visszautasítani egy kézfogást általában nem is pozitív üzenetet hordoz), vagy ahogy nem szólok, ha valaki azért nem akarja kinyitni a 200 kg-os ajtót nekem, mert a nők mennek előre.


Ha ettől neki jobb, nekem mindegy.


Engem az pl. zavar, hogy az apák nem mehetnek csedre, vagy nem jár nekik is az anyukákhoz hasonlóan 3 hónap 100%-ban fizetett gyerekgondozás, mert szerintem ez óriási szemléletbeli változást hozna.


Én azt gondolom, hogyha egy nő azt mondja a férfi dolga a pénzkeresés, az övé meg a háztartás (nem kisgyerek mellett), mert szerintem ezek az emberek szimplán lusták és én sosem süllyednék idáig (ezért de le leszek pontozva :) ).


De szerintem azzal, hogy egy párkapcsolati szituációban, amikor a társadalom fele ragaszkodik a nemi szerepekhez, nem kezd el valaki ettől gyökeresen eltérni, szerintem pont belefér. Majd később alakítják úgy a kapcsolatot, ahogy nekik jól esik. De eleinte valamennyire mindkét fél betartja a szokásokat, amíg nem ismeritek egymást közelebbről.

2023. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
11%

", vagy nem jár nekik is az anyukákhoz hasonlóan 3 hónap 100%-ban fizetett gyerekgondozás"


Szerintem maradjanak mindketten otthon, míg a gyerek 18 nem lesz, majd a gyerektelenek dolgoznak helyettük is.

2023. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
18%

"Most elképzelem amúgy, hogy egy pasi leszólít egy lányt a DM-ben, elhívja randizni. (aki igent, mond, mert igazából miért ne adjon neki egy esélyt) A lány amúgy főzéssel olcsóbban kijönne, vagy ha már ennyi pénzt ad ki egy estéért, akkor lehetne a barátaival is. Szóval kicsonosítja magát egy kisebb vagyonból, hogy találkozzon a vadidegen palival, aki közli hogy ha már így elfogadta a meghívását, fizetheti magának az estét :D"


Akkor fogadok el egy meghívást, ha a férfi kivált belőlem annyi szimpátiát, hogy engem is érdekeljen a találkozó. Normális társat találni nekem is érdekem. Ha nem lenne az, nem mennék randizni, hanem ülnék otthon a macskáimmal.


Aki meg egy vagyont költ arra, hogy elmenjen egy randira, annak meg gratulálok.

2023. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
41%

#32 Úgy értettem, hogy mindketten mondjuk 3-3 hónapot kapnak. Az ugyanannyi, mint most az anyáknak.


Tehát így az apukák is legalább a 3 év alatt 3 hónapot legalább otthon lennének.

2023. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy valaki már említette, egy kapcsolatnak van dinamikája, ösztönösen belénk kódolt minták alapján. Számomra fontos, hogy a férfi tegye meg az első lépést. Udvaroljon, hódítson meg. Nyugodtan fizessen az első néhány randin. Ez nem azt jelenti, hogy nekem semmi dolgom. Ugyanúgy beleteszem én is az időmet és az energiámat, nem potyázni megyek egy találkozóra.

Ha az első randin azt érzem, hogy nem akarok következőt, akkor viszont jobban érzem magam, ha legalább felajánlom, hogy fizetem a saját fogyasztásomat.

Többedik randin már felajánlanám, hogy főzök valamit, amihez nyilván nem ő fog bevásárolni.

A későbbiekben az egyenjogúságról annyit, hogy mivel nem vagyok háztartásbeli, ugyanúgy dolgozom, mint bárki más, ezért a házimunkát nem tudom egyedül magamra vállalni.

Attól, hogy egy kapcsolatban a két felet ugyanolyan jogok illetik meg, még nem vagyunk egyformák.

2023. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
84%
Férfiként mondom, hogy ha valaki az első randin annyi gesztust sem képes tenni egy nő felé, aki elfogadta a meghívását, hogy vesz neki egy 1700 ft-os kávét a Starbucksban, az húzza le magát a wc-n!
2023. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
12%
Itt már rég nem a pénzről van szó hanem az elvekről. Számomra megalázó ha a nő úgy gondolja, hogy szívességet tesz nekem azzal, hogy elfogadja a meghívásomat. Ha tetszem neki és el tud velem képzelni egy kapcsolatot akkor folytathatjuk az ismerkedést ha nem akkor ne igyon/egyen az én pénzemre.
2023. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
80%

37

Nyugi. Nem fogunk :)

2023. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
19%
Rendben...köszi a megerősítést :)
2023. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
87%
Egy kávét nem fizet ki egy lánynak, utána meg a prostinál ott hagyja a tízezreket :D
2023. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!