Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért problémás téma még ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás téma még ma is felhozni, hogy a nő (is) fizessen randin?

Figyelt kérdés

Én egyenlőségpárti férfi vagyok, emellett konzekvensen, következetesen, elvek szerint próbálok élni, erre törekszem.


Párkeresésnél autonóm, intelligens, karrierépítésre és felelősségvállalásra képes, határozott nőt keresek, ami úgy gondolom, ma már nem egy óriási dolog. Enyhén szólva lelombozó ugyanakkor az a tendencia, hogy az elméletileg egyenlőséget óhajtó nőknél még mindig elvárják, hogy a férfi és csak a férfi kezdeményezzen, csak a férfi fizessen egy-egy randin, stb.


Nem anyagi szempontból, azt hiszem egyik felet sem az a maximum néhány ezer forint fogja tönkretenni, amiről szó van. A baj az első benyomással van, azzal, hogy a férfiszerepből szinte mindenképpen, a női szerepből pedig gyakorlatilag sosem következik az anyagi felelősségvállalás egy esetleges kapcsolat kezdetén (mert ugyebár feltételezem, hogy mégiscsak ez a cél, és nem hobbiból járunk randizni). De miért ne következhetne, ha elméletileg mindkettőnknek ugyanannyira fontos ez az egész?


Elég belegondolni, hogy ha az ilyen régi reflexek előkerülnek, az milyen hatással lehet később a kapcsolatra. Ha valaki a hagyományos férfi és női szerepekben akar kiteljesedni azzal persze nincs baj, de ezek után elég disszonáns és visszatetsző lenne, ha a nő számonkérné az alárendelt szerepét a kapcsolatban.


2023. máj. 4. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
10%
Nyugi kérdező, vannak olyan nők akik nem várják el, hogy mindent a férfi fizessen. A normális nők nem veszik ezt zokon. Azok akiknek ez kizáró ok azok a kapcsolatban is elvárják, hogy mindent a fenekük alá tegyél. Nézd meg az előző válaszokat. Smucignak, majmoknak nevezik a férfiakat akik a múlt században élnek és nem tudnak magukról gondoskodni. Őszintén...neked kéne ilyen nő melléd?
2023. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
87%
Én ugy vagyok vele, ha annyira se tart h meghívjon, eleve minek randizik velem, az mit akar?
2023. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
51%

Egyenlőek vagyunk, de nem egyformák. Számomra fontos a kapcsolat kialakulásának dinamikája. Ami úgy néz ki: a nő jelez, a férfi lép és a nő dönt. Ha jobban belegondolsz, ez már évezredek óta meg van "írva", csak az utóbbi néhany évben, évtizedben terjedt el az, amit sokan itt a gyk-n is (tévesen!) feminizmusnak becéznek.


Szóval nem kezdeményeztem (léptem) még soha, így nem fizettem (lép) első randikon.

Általában 3-5 randitól aktívan részt veszek a programok megszervezésében amit bizonyos arányban fizetek is, felajánlom azt is hogy vezetek stb.


(A "hagyományos" kapcsolatban, nőknek a szerepük nem alá, hanem mellérendelt.)


De válaszolok a kérdésedre is. Egyáltalán nem problémás ezt felhozni, nagyon sok olyan nő van aki szeret felezgetni, centire kimérni az aprót is, ő lesz az aki elsőre "erővel támad" egy vitában, majd amikor látja, hogy nem győzhet az ordibálással és sírásban tör ki, vagy nemes egyszerűséggel rád csapja az ajtót. Esetleg mindent jobban akar tudni, aminek hangot ad.

2023. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
88%

Na figyelj, elmagyarázom!

Attól mert a nők és a férfiak jogilag egyenjogúak, még megvannak a tipikus nemi szerepek. Az erős, határozott férfi, aki udvarol és meghódítja a nőt. Ebből következik, hogy a férfi hívja el a nőt randizni. ha már te hívtad el, alap, hogy te is fizetsz. Te kérted h töltsön veled időt, nem pedig fordítva. Arról nem is beszélve, hogy több sminket ken, parfümöt fúj magára, ne adj Isten elmegy fodrászhoz is, mint amennyit te ráköltenél a a vacsorájára, kávéjára.

2023. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy elárulom, hogy a nők többsége elvan egyedül is, szex nélkül, míg a férfiak 130%-a konstans p*na után fut. Ha te olyan spúr vagy, hogy egy italt nem tudsz kifizetni, elhívja három másik pali, akik egy vacsorát is állnak drága helyen
2023. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:

#5 De hát éppen erről van szó, a gesztus univerzális dolog.. :D Én legalábbis nem királynővel akarok randizni, hanem egy normális potenciális társsal.


#9 Igen, ez az érdekes, hogy ez valamiért még mindig megszokott, különösen itt keleten..


#14 Én elég sokat foglalkoztam a genderkérdéssel, nemi szerepekkel, és sok nő - joggal - zokon veszi, ha a kapcsolatban a hagyományos nemi szerepeket kérik rajtuk számon. Merthogy a hagyományos férfi-női szerepek és az egyenlő társak bizonyos ponton túl összeférhetetlen dolgok. Én személy szerint ezért vagyok inkább az univerzalitás híve. És igen, egy ideális világban a nők ugyanannyi eséllyel kezdeményeznek, mint a férfiak.


#15 Én is megvagyok szex nélkül is, olyan 15. dolog lehet egy kapcsolatban a fontossági listán. Mellesleg igencsak férfigyűlölő, általánosító megjegyzés.

2023. máj. 4. 20:12
 17/89 anonim ***** válasza:
89%

"És igen, egy ideális világban a nők ugyanannyi eséllyel kezdeményeznek, mint a férfiak."


Ha nő lennék, én sem hívnék el senkit, úgyhogy teljes mértékben megértem őket.

2023. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
23%

#13-as ezt az utolsó megjegyzésedet milyen tanulmányra/statisztikákra alapozod? Ugyanakkor évezredekről beszélsz amikor a nőknek semmi joguk nem volt sehol. Ez is meg van írva vagy ez akkor jó, hogy megváltozott?

Kérdező, még mindig azt gondolod, hogy ilyen nőket akarsz az életedben magad mellett tudni?


Őszintén én mindig felajánlottam, hogy fizetek az első randin de azok a nők (a barátnőm is) voltak a legnormálisabbak akik nem engedték. Egyszerűen nem volt téma ez a női-férfi dolog. Mindketten dolgoztunk és a kutyát sem érdekelte, hogy ki fizet, mert nem ezen alapszott a randi. Ha az első randin a nő elvárja, hogy a férfi fizessen és a férfi pedig elvárja, hogy a nő is beszáljon a költségekbe akkor az egész kapcsolat csak az elvárásokon és a férfi-női különbségekről fog szólni.

2023. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
87%

1. nem udvarlok pasiknak, méghozzá okkal

2. nem elvárom, de csodás szűrő, hogy fizet-e az első 2-3 randin. Ha már ott szrrágó, akkor nem tervezek vele, mert a gyerekszületés után is az lesz, arra meg nincs szükségem

2023. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
81%
Mindig akkor vagytok ti nagy egyenlőség pártiak, ha fizetni kell valahol :D
2023. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!