Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért problémás téma még ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért problémás téma még ma is felhozni, hogy a nő (is) fizessen randin?

Figyelt kérdés

Én egyenlőségpárti férfi vagyok, emellett konzekvensen, következetesen, elvek szerint próbálok élni, erre törekszem.


Párkeresésnél autonóm, intelligens, karrierépítésre és felelősségvállalásra képes, határozott nőt keresek, ami úgy gondolom, ma már nem egy óriási dolog. Enyhén szólva lelombozó ugyanakkor az a tendencia, hogy az elméletileg egyenlőséget óhajtó nőknél még mindig elvárják, hogy a férfi és csak a férfi kezdeményezzen, csak a férfi fizessen egy-egy randin, stb.


Nem anyagi szempontból, azt hiszem egyik felet sem az a maximum néhány ezer forint fogja tönkretenni, amiről szó van. A baj az első benyomással van, azzal, hogy a férfiszerepből szinte mindenképpen, a női szerepből pedig gyakorlatilag sosem következik az anyagi felelősségvállalás egy esetleges kapcsolat kezdetén (mert ugyebár feltételezem, hogy mégiscsak ez a cél, és nem hobbiból járunk randizni). De miért ne következhetne, ha elméletileg mindkettőnknek ugyanannyira fontos ez az egész?


Elég belegondolni, hogy ha az ilyen régi reflexek előkerülnek, az milyen hatással lehet később a kapcsolatra. Ha valaki a hagyományos férfi és női szerepekben akar kiteljesedni azzal persze nincs baj, de ezek után elég disszonáns és visszatetsző lenne, ha a nő számonkérné az alárendelt szerepét a kapcsolatban.


2023. máj. 4. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy mindenki szerint ennyire alap, hogy a pasi fizet és kész.


Nőként egyáltalán nem rajongok a hagyományos férfi és női szerepekért egy kapcsolatban. Nem szeretnék háztartásbeli lenni, nem akarok egész nap főzni, mosni, takarítani. Szeretem a munkám, szeretem, hogy anyagilag sem függök a páromtól.


Szóval nálam alap, hogy az anyagiakat is együtt teremtjük elő, de a háztartást is közösen visszük.


Mivel nekem ez a mentalitásom, hasonló férfiakat is keresek. Őszintén szólva engem zavarna, ha fel sem ajánlanám az első randim, hogy fizetem a részem. Egyszerűen számomra kellemetlen. Ha azt mondja, hogy állja, elfogadom, de akkor következő alkalommal viszonzom (és nem, nem számolgatom az aprót, nem számolgatom ki, hogy ha ő 1500 ft-ot fizetett, én nem fizethetek 1200-at vagy 1700-at.)


Férjemmel az első randin pl. úgy volt, hogy az ebédet ő fizette, utána én meg meghívtam egy sütire/kávéra.

2023. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg fizessen a meghívó fél. Az nem meghívás hogy veszek magamnak egy kávét.
2023. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó: Egy randin alapvetően nem a meghívás a lényeg. A randi azt jelenti, hogy két ember, akik éreznek egymás iránt némi szimpátiát, találkoznak azért, hogy megismerjék egymást és eldöntsék, hogy akarnak-e egymással kapcsolatot létesíteni.

És az lenne a normális, hogy ebbe mind a két fél beleteszi az energiát.

2023. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
88%
Egyenlősegre fel! Ugye a szülésből is kiveszed majd a részedet?
2023. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
73%

23

Beleteszek energiát! Eleve nőként sokkal többet töltök készülődéssel, és többet is költök a külsőmre egy randi előtt! De most ez mind1!

Elmehettem volna ezer másikkal, de én őt választottam, a minimum, hogy fizet!

2023. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
14%
#21 végre egy modern, érett, független nő. Tiszteletem.
2023. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
19%

Fuh, hát engem nőként kiráz a hideg ettől a fajta hozzállástól. Mintha valami kegyet gyakorolnál azzal, hogy elmész valakivel egy randira:D

Ha férfi lennék, nem is akarnék veled randizni, az biztos:D

2023. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
9%
24-es, látom nagyon elvagy ezzel a szülés dologgal. Mintha valaki kéne fizessen neked mert te szülsz. Nem kéne a melleidet is kifizesse a férfi kilóra?...mert neked naponta kell hordozni őket amíg a fránya férfiaknak nincs meg ez a teher.
2023. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
88%
Most elképzelem amúgy, hogy egy pasi leszólít egy lányt a DM-ben, elhívja randizni. (aki igent, mond, mert igazából miért ne adjon neki egy esélyt) A lány amúgy főzéssel olcsóbban kijönne, vagy ha már ennyi pénzt ad ki egy estéért, akkor lehetne a barátaival is. Szóval kicsonosítja magát egy kisebb vagyonból, hogy találkozzon a vadidegen palival, aki közli hogy ha már így elfogadta a meghívását, fizetheti magának az estét :D
2023. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
14%

De hát a nőknek is szükségük van férfiakra. Ha nincs férfi nincs szülés se. Ez tényleg ennyire nehéz?

Amúgy nem a pasinak ad esélyt hanem egy kapcsolatnak.

2023. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!