Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért "kapják fel a vizet"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "kapják fel a vizet" egyből a nők, amint szóba kerül a házassági szerződés kérdése?

Figyelt kérdés
A legtöbb nő teljesen ellene van, kikel magából ha szóba kerül (akár mással kapcsolatban is), el nem tudná képzelni hogy ő így bele menjen egy házasságba. Pedig ha nincs házassági szerződés, azt is egy szerződésnek lehet tekinteni, igaz az többnyire a nőknek kedvez.

2017. szept. 11. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
32%

42-es válaszoló vagyok. Valahol megértem a nőket is. Elmondom, hogy én hogy kezelném.

Nem vagyok híve a házasságnak, ha már együtt élünk egy ideje, akkor érdemes leülni megbeszélni, hogy írjunk egy szerződést.

Nem kell eltartani egy felnőtt dolgozni képes embert, vagyis ne maradjon otthon a nő htb-nek. Nekem fontos, hogy magamat látom el, nem vagyok rászorulva kiszolgálásra. Így a nőnek sem kell félnie, hogy ő mosott, főzött, takarított, aztán egy szál semmiben lesz kidobva amikor a férje beszervál egy fiatalabbat.

Ha gyerekem lesz én is szeretnék majd otthon maradni vele. Így a párom sem esik ki a munkából olyan hosszú időre.

Mi 3 hónapja költöztünk össze, és idővel szeretném majd rendezni ezeket a jogi dolgokat, pedig még nem is gondolunk családalapításra.

Abszolút nem hiszek abban, hogy a gyerekem anyja lesz az utolsó nő az életemben.

Tehát érdemes ezeket már a kapcsolat első hónapjaiban tisztázni. Valóban nem hangzik jól, hogy évek óta boldogan éltek és az esküvő előtti nap: "drágám szaladjunk gyorsan a közjegyzőhöz"

Én csak akkor kezdek el komolyan tervezni valakivel, ha már a külön kassza, külön vagyon alap.

2017. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
91%

"Abszolút nem hiszek abban, hogy a gyerekem anyja lesz az utolsó nő az életemben"


Ès innentől kezdve a gyermeked anyja tarthat attól, mikor kell egyedül ellátnia a közös gyereket, mert te továbblèptèl rajta. Mert ugye, ha neked ítèlik a gyereket(nem fogják,hisz te nem tartasz majd rá igènyt) , akkor nem tudsz majd csajozni,rendesen dolgozni.

2017. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk ez után a kijelentés után, hogy "Abszolút nem hiszek abban, hogy a gyerekem anyja lesz az utolsó nő az életemben", meg is oldódna a problèma,mivel nem lenne nő, aki így házasságot/gyereket vállalna veled!
2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: Mi van akkor, ha az egyik fél örököl egy házat (mondjuk 10 millió Ft), a másik pedig ugyanennyi készpénzt, amiből felújítják, átalakítják. Hogyan bizonyítod, hogy az a 10 millió lett belerakva és nem a már közösen szerzett pénz, vagy akár ismerősöktől, családtagoktól kapott kölcsön?
2017. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:

#54

Az örökség mindig le van papírozva. :)

2017. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:

#54

Ohh félreértettem, bocsi.

2017. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
87%

"Abszolút nem hiszek abban, hogy a gyerekem anyja lesz az utolsó nő az életemben."

Aha. Szóval ne akarjon tőled anyagilag semmit, és ha megunod, akkor kotródjon is el a pulyával együtt.

Így mondjuk megértem, hogy nem vagy híve a házasságnak...

2017. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem hülyeség a házassági szerződés. Senki sem úgy megy bele, hogy úgyis elválunk.

De elég megnézni a statisztikákat, kb több mint a házasságok fele válással végződik.Legtöbbször elég csúnyán és sokszor ténylegesen ki is fosztják egymást, aláásnak a másiknak.

Sokan nagyon jól járnának, ha gondtak volna a házassági szerződésre.

Én nem zárom ki teljesen, pedig romantikus típus vagyok.

2017. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
42%
Én nő létemre házassági szerződés párti vagyok. Az a a nő aki nem megy bele, az nyerészkedni akar és még abban él, hogy a férfi dolga a nőt eltartani. Nekem van saját lakásom, de van még rajt hitel. Az úgy korrekt ha összeházasodnánk, hogy én magam mondom azt, hogy írjunk szerződést, mert ugye házasság alatt kifizetett hitel a közösből megy, így ő is fizeti a házasság alatt. Ha szét mennénk úgy igazságos, hogy visszafizetem neki a házasság alatt kifizetett hitel felét, mert az nem jár nekem úgy már.
2017. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
43%
Nem kapják hidd el, legalább is aki korrekt. Ha a férjem 3x annyit keres mint én, akkor váláskor 3x is több jár neki. Valahogy úgy lenne igazságos házasságnál is a vagyoni rész, mint élettársaknál. Nőként mondom ezt.
2017. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!