Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért "kapják fel a vizet" egyből a nők, amint szóba kerül a házassági szerződés kérdése?
Azért azt tegyük hozzá, hogy a nők felé van ennek egy igazságtalan része is: Megegyeznek, hogy mindenki azt kapja válásnál, amit beletett alatta. Közben családot terveznek, mondjuk 3 gyereket, kis korkülönbséggel. A nő alsó hangon 6-7 évig otthon van, ezalatt a keresete NULLA. Tehát ha ezután válnának, ő konkrétan semmit nem kapna. Jogos?
Azt tekintve, hogy miről szól az egyezség, igen. De érezzük, hogy nem fair. Ő ugyanott odatette magát a családért, szült, gyerekeket nevelt, háztartást vezetett, és feladta a keresetét a KÖZÖS gyerekekért. Mielőtt azzal jönne valaki, hogy majd gyerektartást úgyis kap: Az a gyerekekre van, nem saját magára. A férfi, ha baromi jól keres, és marad, bőven tud magának félretenni arra, hogy egy válás esetén ne csupasz hátsóval kullogjon el. Amivel nincs gond, de a nőnek nincs erre lehetősége.
Ezt tekintve baromira nem igazságos.
Én is azokkal értek egyet, akik szerint ez szükséges, sőt tovább megyek: szerintem kötelezővé kellene tenni. Így sem a nők sem a férfiak nem jöhetnének azzal, hogy "...persze, mert nem bízol bennem". Egy házasság valóban vagyoni közösség is és gondolni kell arra, hogy nem biztos, hogy örökké tart. Ha már így alakul, akkor legalább a hozott vagyon nincs veszélyeztetve egyik oldalról sem, a közösen szerzett vagyonról pedig vagy megegyeznek vagy majd a bíróság eldönti, hogy hogyan legyen elosztva. A közös gyerek sem egy bonyolult kérdés. Mivel elfelezni nem lehet, ezért nyilván az egyik szülő (legtöbb esetben az anya) kapja meg a felügyeleti jogot, a másikat pedig gyerektartásra kötelezi a bíróság.
Aki látott már válást, az tudja, hogy a legtöbb esetben nem higgadtan zajlik, hanem az utolsó tányért is meg akarják egymástól szerezni a felek még akkor is, ha valójában semmi szükségük nincs rá, nem is ők vitték a kapcsolatba. Ne felejtsük el, hogy addigra a nagy szerelem legtöbb esetben átmegy gyűlöletbe, de legalább is utálatba, így a jelen értékrend teljesen borul.
"Azért azt tegyük hozzá, hogy a nők felé van ennek egy igazságtalan része is:"
Nehéz azt felmérni, hogy mi az igazságos és mi nem az. A nő talán nem kap olyan pluszt az anyasággal amit a férfi nem kap (és biológiai okokból nem is kaphat)?
#33: Van benne valami, de itt a közösen szerzett vagyont kell figyelembe venni, a hozottnak semmi köze hozzá. Maradjunk a példádnál: ez esetben meg kell vizsgálni, hogy a házasság eleje óta szerzett vagyon mennyi volt (mondjuk ketten 10 év alatt szereztek 30 millió forintot), annak a fele illeti mindegyiküket és a gyerektartás azt, akinél a gyerekek maradnak. Ez így fair szerintem.
#35: Melyik részére gondolsz?
Erre:
"Ha már így alakul, akkor legalább a hozott vagyon nincs veszélyeztetve egyik oldalról sem, a közösen szerzett vagyonról pedig vagy megegyeznek vagy majd a bíróság eldönti, hogy hogyan legyen elosztva."
A külön vagyont nem kell hâzassági vagyonjogi szerződèssel biztosítani...
Olvasd el a Ptk. - t, aztán gyere okoskodni!
Pont! Befejeztem, nem bírom már ennyiszer leírni, hogy fszságokon pörögtök!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!